امروز : یکشنبه 31 تیر 1397
   
  • قهرمانی تاریخی کاراته ایران در آسیا با درخشش ورزشکاران و مربیان تهرانی

   قهرمانی تاریخی کاراته ایران در آسیا با درخشش ورزشکاران و مربیان تهرانی

   تیم های ملی کاراته ایران با درخشش ورزشکاران و مربیان تهرانی، برای نخستین بار به مقام قهرمانی در چهار رده سنی پیکارهای قهرمانی اسیا دست یافت.

   در مسابقات قهرمانی آسیا که با حضور ۶۶۰ ورزشکار از ۲۷ کشور بمدت چهار روز در آستانا قزاقستان برگزار شد، تیم‌های ملی کاراته کشورمان برای خلق این موفقیت بزرگ به 20 طلا، 12 نقره و 10 برنز دست یافتند. ژاپن با 16 طلا، 8 نقره و 14 برنز دوم شد و تیم قزاقستان میزبان بازیها با 8 طلا، 6نقره و 13 برنز در مکان سوم ایستاد.
   به گزارش روابط عمومی 27 نماینده پایتخت (19کاراته کا و 8مربی) به همراه سایر ملی پوشان و اعضا کادر فنی عازم محل برگزاری این رقابتها شدند.
   بر اساس این گزارش زینب السادات حسینی، احمد رضا محمودی، حدیثه جمال، امیر یزدان تدین، فاطمه صادقی، نگین باقری، امیر بهادر تدین، مبینا حیدری، مینا یوسفی، شقایق واحدی، شبنم واحدی، نسرین دوستی، دلارام دوستی، حمیده عباسعلی، حسین سمندر، سجاد گنج زاده، پریسا رحمانی، مائده نصیری، مهری یزدانی 17 بازیکن استان در دو بخش پسران و دختران اعزامی به این رقابتها بودند.
   سید شهرام هروی، احمد صافی، مهران بهنام فر، سید جواد شاهچراقی، حبیب حاتمی، سمانه خوشقدم، فرخناز ارباب و فاطمه بغلانی پور مربیان ملی استان تهران بودند که هدایت ملی پوشان کشورمان را در این رقابتها بر عهده داشتند.
   نخستین مدال کاراته ایران به نام نماینده پایتخت ضرب شد
   حدیثه جمال نماینده کاتای انفرادی جوانان دختر نخستین مدال طلای تیم ایران را کسب کرد.
   نماینده پایتخت پس از شکست چین تایپه نماینده مالزی دارنده نقره نوجوانان آسیا را 3 بر 2 شکست داد و به فینال رسید.
   او در فینال حریف هنگ کنگی را 4 بر یک برد و نخستین مدال طلای تیم ایران به نام وی ضرب شد.
   نشان برنز کاتا انفرادی نوجوانان به نماینده پایتخت رسید
   زینب السادات حسینی در کاتای انفرادی نوجوانان به مدال برنز رقابتهای کاراته قهرمانی آسیا دست یافت.
   نماینده پایتخت ابتدا 3 بر 2 بر چین تایپه غلبه کرد و در دومین مبارزه برابر کاتاروی ژاپنی 5 بر صفر نتیجه را واگذار کرد. او در جدول رپه شارژ برابر حریفی از هنگ کنگ قرار گرفت و 4 بر یک به برتری رسید و صاحب مدال برنز شد.
   یوسفی مدال نقره گرفت
   در ادامه نخستین روز از پیکارهای کاراته قهرمانی آسیا در وزن به اضافه 59کیلوگرم جوانان، مینا یوسفی صاحب گردن آویز نقره شد.
   وی ابتدا حریفی از تایلند را پس از تساوی یک بر یک با رای داوران از پیش رو برداشت و سپس موفق شد حریفی از چین را 3 بر صفر شکست دهد و راهی فینال شود. یوسفی در فینال برابر نماینده کشور میزبان 2 بر صفر نتیجه را واگذار کرد و صاحب مدال نقره شد.
   دختران کاتا تیمی پایتخت نقره پوش شدند
   کاتای تیمی بانوان، تهران به مدال نقره رقابتهای قهرمانی آسیا در قزاقستان دست یافت.

   کاتا تیم دختران تهران متشکل از پریسا رحمانی، مائده نصیری پی و مهری یزدانی در فینال رقابتهای قهرمانی آسیا به مصاف تیم ژاپن رفت و با نتیجه 5 بر صفر مغلوب شد و به مدال نقره این بخش رسید.
   تیم پایتخت پیش از رسیدن به فینال در مبارزه اول تیم هند را 5 بر صفر برد و در ادامه 4 بر یک تیم اندونزی را مغلوب کرد.

   مدال برنز وزن منهای 59 کیلوگرم دختران بر گردن حیدری
   مبینا حیدری مدال برنز وزن منهای 59 کیلوگرم دختران را از آن خود کرد.
   نماینده پایتخت در مبارزه نخست چین تایپه را 6 بر 2 برد و در ادامه مقابل قزاقستان 2 بر یک نتیجه را واگذار کرد. حیدری در رپه شارژ 7 بر صفر پیروز میدان شد و برنز گرفت.
   احمدرضا محمودی سوم آسیا شد
   کاتاروی تیم جوانان عنوان سومی رقابتهای کاراته قهرمانی آسیا را کسب کرد.
   احمدرضا محمودی در مبارزه نخست مقابل مالزی شکست خورد و در جدول شانس مجدد حریفانی از ازبکستان و عربستان را برد و به مدال برنز رسید.

   مدال نقره سنگین وزن آسیا برای گنج زاده
   گنج زاده مدال نقره سنگین وزن آسیا را از آن خود کرد.
   در فینال وزن 84+کیلوگرم، سجاد گنج زاده مقابل طارق حمدی عربستانی قرار گرفت و با نتیجه 4 بر صفر شکست خورد و به مدال نقره رسید.
   او ابتدا موفق شد لائو وای ازهنگ کنگ را با نتیجه 5 بر صفر از پیش رو بردارد. در ادامه نیکلا کابوش از اردن را 2 بر صفر برد و سپس مقابل کیت لو از ماکائو 3 بر صفر پیروز شد و به فینال راه یافت.
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.
مجموع بازدیدها : 14,336,870
تعداد بازدید امروز : 20,804
تعداد بازدید دیروز : 27,334
آخرین به روزرسانی : 1397/04/31