امروز : چهارشنبه 30 مرداد 1398
   
  • نشست علمی_تخصصی ارائه یافته های طرح پژوهشی «منشور ملی ورزش ایران»

   هاشمی طبا: در ورزش کشور کارهای خوبی انجام شده است/ نباید به راحتی در مورد ورزش قضاوت سطحی کنیم

   هاشمی طبا: در ورزش کشور کارهای خوبی انجام شده است/ نباید به راحتی در مورد ورزش قضاوت سطحی کنیم

   رییس اسبق سازمان تربیت بدنی و کمیته ملی المپیک معتقد است در ورزش کارهای خوبی انجام شده است. وی مبانی اصلی قابل اجرا که ریشه در علم تربیت بدنی و ورزش دارد را منشور ورزش دانست.

   به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان ،در نشست علمی _تخصصی ارائه یافته های طرح پژوهشی «منشور ملی ورزش ایران» که پیش از ظهر امروز در وزارت ورزش و جوانان برگزار شد ،سید مصطفی هاشمی طبا رییس اسبق سازمان تربیت بدنی کشور گفت: منشور ورزش مقوله ای نیست که محتوای آن مورد غفلت قرار گرفته باشد، بالاخره در سال های طولانی دیدگاه های مختلفی در ورزش کشور وجود داشته که مجموعه آن دیدگاه ها وقتی به صورت منظم در می آید به منشور ملی ورزش تبدیل می شود.

   سید مصطفی هاشمی طبا ادامه داد: بطور کلی در منشور ملی ورزش کلیه اقداماتی که در کشور ما در زمینه ورزش انجام شده مستتر است.

   رییس اسبق کمیته ملی المپیک گفت: تشکیلاتی که ورزش کشور را حرکت می دهد از ابتدا خوب طراحی شده اما در عمل مشکلاتی بوده است.

   وی با اشاره به این مهم که در همه شهرها، هیات های ورزشی فعالند و پنجاه فدراسیون ورزشی نیز متولی رشته های مختلف هستند همچنین در 600 نقطه کشور ادارات ورزش داریم اظهار داشت: آنچه اهمیت آن ضروری به نظر می رسد گستردگی مبانی ورزشی در همه نقاط است نه فقط یک منطقه خاص به همین دلیل باید محتوای مناسبی را برای فعالیت های ورزشی در سراسر کشور مورد توجه قرار دهیم.

   رییس اسبق سازمان تربیت بدنی گفت: بیان مفهومی مبانی اصلی قابل اجرا که ریشه در علم تربیت بدنی و ورزش دارد و گسترده شده است همان منشور ملی ورزش کشور است.

   ناظر طرح منشور ملی ورزش ایران تاکید کرد: آنچه اهمیت دارد اجرایی شدن این طرح است از طرفی برای موفقیت در اجرا باید کارشناسان و صاحبنظران همچنان در خصوص این منشور دیدگاه های خود را ارسال کنند.

   سید مصطفی هاشمی طبا در بخش دیگری از صحبت هایش خاطر نشان ساخت: بعضی مواقع می شنوم که می گویند ورزش ما مشکل دارد در حالی که واقعیت چیز دیگری است و نباید به راحتی در مورد ورزش قضاوت سطحی کنیم چرا که اتفاقا در ورزش کشور کارهای خوبی هم انجام شده است از طرفی وقتی مقایسه می کنیم که در عرصه ورزش رقابت و مسابقه وجود دارد و تیم های ما با رقبای پرقدرت مسابقه می دهند و شکست می خورند برخی به این قضاوت می رسند که وضع ورزش خوب نیست اما در عرصه های دیگر وقتی مسابقه نیست طبیعتا شکستی هم وجود ندارد و کسی در باره عرصه های دیگر به این راحتی قضاوت نمی کند.

   در این نشست همچنین دکتر جوادی پور مجری طرح ملی منشور ایران به بیان گزارشی تفصیلی به تدوین این طرح پرداخت و در پایان نیز به سوالات کارشناسان پاسخ داد.

   برخی از روسا و دبیران و نواب رییس بانوان فدراسیون ها ،مدیران ستادی وزارت ورزش و جوانان همچنین دانشچویان علوم تربیت بدنی و ورزشی در این نشست حضور داشتند.
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.
مجموع بازدیدها : 23,401,536
تعداد بازدید امروز : 15,197
تعداد بازدید دیروز : 19,103
آخرین به روزرسانی : 1398/05/30