امروز : جمعه 29 شهریور 1398
   
  • در آیین بدرقه کاروان اعزامی ایران به بیست و نهمین یونیورسیاد دانشجویان جهان

   وزیر علوم: امکانات و فضای ورزش دانشگاهی در دولت یازدهم دو برابر افزایش یافت

   وزیر علوم: امکانات و فضای ورزش دانشگاهی در دولت یازدهم دو برابر افزایش یافت

   وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در مراسم بدرقه کاروان اعزامی به بیست و نهمین یونیورسیاد دانشجویان جهان ضمن آرزوی سلامت برای دانشجویان اعزامی به این رقابت‌ها از افزایش پاداش مدال‌آوران در این دوره از رقابت‌ها خبر داد و گفت: امیدواریم که شاهد افتخارآفرینی دانشجویان اعزامی به این دوره از رقابت‌ها باشیم.

   به گزارش روابط عمومی فدراسیون ورزش های دانشگاهی ، محمد فرهادی در مراسم بدرقه کاروان اعزامی به بیست و نهمین یونیورسیاد دانشجویان جهان ضمن تبریک روز خبرنگار به اصحاب رسانه، اظهار کرد: در این دوره از رقابت‌ها دانشجویان کشور در 8 رشته ورزشی به رقابت خواهند پرداخت که خوشحالیم که سهم زنان نسبت به دوره قبل افزایش پیدا کرده است، به طوری که از 63 نفر اعزامی، 20 ورزشکار را زنان در این دوره تشکیل خواهند داد.
   وی گفت: فدراسیون ورزش دانشگاهی پل ارتباطی بین مراکز آموزش عالی، وزارت ورزش و جوانان و فدراسیون‌های مختلف ملی است که با برگزاری یونیورسیادها می‌تواند تعامل خوبی را برقرار کند و از طریق همین رقابت‌ها ما می‌توانیم دانشجویان مستعد را شناسایی کرده و آن‌ها را در تیم‌های ملی داشته باشیم. بدون شک برگزاری چنین یونیورسیادهایی می‌تواند در تزریق این دانشجویان در تیم‌های ملی تاثیر بسزایی داشته باشد و ما در تورنمنت‌های جهانی و بین‌المللی شاهد حضور این دانشجویان در تیم‌های مختلف ملی باشیم.
   فرهادی، ضمن تشکر از وزارت ورزش و جوانان و کمیته ملی المپیک، خاطرنشان کرد: ما در این دوره از رقابت‌ها شاهد حضور دانشجویان از دانشگاه‌های مختلف اعم از پیام‌نور، دانشگاه آزاد اسلامی، علمی و کاربردی و سایر حوزه‌های آموزش عالی هستیم که این جای بسیار خوشحالی است. هرچقدر این دانشجویان بتوانند در صحنه‌های بین‌المللی حضور پیدا کنند، ما می‌توانیم در جهت تقویت رشته‌های ورزشی گام‌های موثری را برداریم. در گذشته رشته علوم تربیت بدنی، زیر مجموعه علوم انسانی بود، اما در حال حاضر از دانشکده تربیت بدنی برخوردار هستیم و شاهد افزایش رشته‌های علوم مختلف ورزشی در چنین دانشکده‌هایی هستیم. بدون شک این مساله در تقویت رشته‌های مختلف ورزشی و حضور فارغ‌التحصیلان تربیت بدنی نقش موثری خواهد داشت.
   وی در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران مبنی بر اینکه آیا خود شما نیز رقابت‌های ورزشی را پیگیری می‌کنید یا خیر، تصریح کرد: من به خاطر علاقه‌ای که به رشته ژیمناستیک دارم، به طور مرتب اخبار رشته ژیمناستیک را پیگیری می‌کنم، اما فوتبال را کم و بیش و والیبال را نیز دوست دارم.
   فرهادی همچنین درباره این پرسش که در جایگاه وزیر علوم، تنها به ورزش همگانی توجه دارد یا به ورزش قهرمانی نیز اهمیت می‌دهد؟ تصریح کرد: ما باید سعی کنیم در هر دو مسیر حرکت منسجم و خوبی داشته باشیم تا بتوانیم هم در ورزش همگانی و هم قهرمانی به نتایج خوبی دست پیدا کنیم. امسال سعی کردیم امکانات خوبی را نسبت به چهار سال گذشته برای ورزشکاران دانشجو فراهم کنیم، به طوری که امکانات دانشجویان در طی 4 سال گذشته دو برابر شده است، حتی تعداد خوابگاه‌های دانشجویان به 100 خوابگاه رسیده و امسال 100 خوابگاه دیگر نیز برای دانشجویان تجهیز خواهیم کرد، ضمن اینکه اتاق تندرستی نیز برای بهبود سلامت ورزشکاران دانشجو ایجاد کرده‌ایم. هدف ما بر این است تا بتوانیم ضمن شناسایی ورزشکاران دانشجو در رشته‌های مختلف، در سطح ملی و بین‌المللی و جهانی از همین ورزشکاران استفاده بهینه را داشته باشیم. البته این میسر نخواهد بود، مگر اینکه امکانات آموزشی آن‌ها افزایش پیدا کند.
   وی در پایان ضمن آرزوی سلامت و افتخارآفرینی برای دانشجویان اعزامی به بیست و نهمین یونیورسیاد دانشجویان جهان، گفت: امیدوارم با حمایت‌هایی که در این دوره از رقابت‌ها از ورزشکاران دانشجو صورت گرفته است، دانشجویان ما با دست پر به کشور بازگردند و شاهد افتخارآفرینی هرچه بهتر ورزشکاران دانشجو در این دوره از رقابت‌ها باشیم.
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.
مجموع بازدیدها : 24,123,041
تعداد بازدید امروز : 14,256
تعداد بازدید دیروز : 17,341
آخرین به روزرسانی : 1398/06/29