امروز : چهارشنبه 25 مهر 1397
   
  • یادداشت تحلیلی روزنامه شهروند

   دستور ثبات در ورزش/ سلطانی‌فر: چشم‌انداز ما المپیک ٢٠٢٠ است

   دستور ثبات در ورزش/ سلطانی‌فر: چشم‌انداز ما المپیک ٢٠٢٠ است

   روزنامه شهروند در یادداشت تحلیلی خود نوشته است: رئیس‌جمهوری روز گذشته با اعلام کابینه پیشنهادی، مشخص کرد که برای اداره ورزش گزینه‌ای بهتر از مسعود سلطانی‌فر وجود نداشته است.

   به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان روزنامه شهروند پس از انتخاب دوباره مسعود سلطانی فر به عنوان وزیر ورزش و جوانان توسط رییس جمهور در یادداشتی به بررسی این قضیه پرداخته است.
   رئیس‌جمهوری روز گذشته با اعلام کابینه پیشنهادی، مشخص کرد که برای اداره ورزش گزینه‌ای بهتر از مسعود سلطانی‌فر وجود نداشته و علاقه مند است که او به کارش ادامه دهد؛ خبری که تقریبا می‌شد از قبل آن را با توجه به مقبولیت وزیر فعلی در میان اهالی ورزش پیش‌بینی کرد.
   رأی اعتماد دوباره بعد از ٩ ماه
   مسعود سلطانی‌فر که یک‌بار در ابتدای دولت یازدهم نتوانست رأی اعتماد مجلس شورای اسلامی را کسب کند، ٩ماه قبل برای دومین بار بعد از محمود گودرزی به‌عنوان وزیر پیشنهادی ورزش و جوانان معرفی شد که این بار با استقبال نمایندگان مواجه و در وزارت ورزش کار خود را آغاز کرد. او که نزدیک به ٣‌سال در دولت قبلی ریاست سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری را برعهده داشت، عضو سابق شورای اسلامی شهر تهران در دوره چهارم نیز محسوب می‌شود. ضمنا سلطانی‌فر قائم‌مقام مصطفی‌هاشمی‌طبا در زمان ریاست وی بر سازمان تربیت بدنی به مدت دو‌سال (در سال‌های ٧٤ و ٧٥) و همزمان معاونت اداری و مالی این سازمان را برعهده داشته و عضو هیأت علمی مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام بوده است. حالا با معرفی دوباره سلطانی‌فر به‌عنوان وزیر پیشنهادی ورزش و جوانان برای دولت دوازدهم او بعد از ٩ماه باید بار دیگر برای کسب رأی اعتماد به مجلس برود، درحالی‌که بعید به‌نظر می‌رسد نظر نمایندگان نسبت به چند ماه قبل تغییری کرده باشد.
   توقعات از سلطانی‌فر
   بدون شک انتظارات بالایی از مسعود سلطانی‌فر برای دوره ٤ ساله پیش رو وجود دارد و وزیر ورزش هم با توجه به شناخت بالایی که از بخش‌های مختلف ورزش دارد، می‌داند که چگونه باید انتظارات را برآورده کند. سلطانی‌فر در ماه‌های اخیر با اقداماتی که به‌صورت کوتاه مدت انجام داد، نظر جامعه ورزش را به خود جلب کرد و حالا انتظارات از او بالا رفته است. شاید سروسامان دادن به وضع باشگاه‌های سرخابی، داشتن زیرساخت‌های مناسب در تمام رشته‌ها و نتیجه‌گیری در مسابقات آسیایی و المپیک مهم‌ترین توقعاتی باشد که جامعه ورزش از سلطانی‌فر در دوره جدید وزارت خواهند داشت.
   در انتظار ثبات و آرامش در ورزش
   با وجود این‌که در دولت یازدهم به دلیل جابجایی‌های نسبتا زیاد در وزارت ورزش، این وزارتخانه خیلی رنگ‌وبوی آرامش را به خود ندید، حالا با معرفی مسعود سلطانی‌فر به‌عنوان وزیر پیشنهادی ورزش برای دولت دوازدهم به نظر می‌رسد ثبات و آرامش در سال‌های آینده حاکم خواهد شد. وزیر ورزش که در ٩ماه اخیر شناخت کافی را از فضای ورزش به دست آورده و اقدامات کوتاه‌مدتی انجام داده، با کسب رأی اعتماد از مجلس می‌تواند با راحتی خیال برنامه‌های بلندمدت خود را در این وزارتخانه استارت بزند تا آرامش به ورزش کشور بازگردد. رویه متفاوت سلطانی فر در ماه‌های اخیر مورد توجه خیلی از فدراسیون‌های ورزشی بوده چون وزیر ورزش کمتر سعی کرده در انتخاب مدیران باشگاه‌ها و فدراسیون‌ها دخالت مستقیم داشته باشد و همه چیز را منوط به نظر اعضای مجمع و کارشناسان می‌داند.
   سلطانی‌فر: چشم‌انداز ما المپیک ٢٠٢٠ است
   مسعود سلطانی‌فر بعد از معرفی‌اش به‌عنوان وزیر پیشنهادی ورزش و جوانان می‌گوید: «برنامه‌های مفصلی را به مجلس شورای اسلامی ارایه کردیم و امیدوارم در تعامل با نمایندگان به یک چارچوب مناسب ‏برای پیشرفت و توسعه ورزش کشور، سلامت جامعه و افزایش غرور ملی برسیم.‏ از الان درحال برنامه‌ریزی برای حضور آبرومند در بازی‌های آسیایی ٢٠١٨ و المپیک ٢٠٢٠ هستیم.» وی همچنین می‌افزاید: «امیدواریم به‌گونه‌ای برنامه‌ریزی شود که در المپیک علاوه بر ٤ رشته‌ای که تاکنون در آن صاحب مدال شدیم بتوانیم در ٢ الی ‏‏٣رشته دیگر هم مدال بگیریم. ‏به امید خدا در المپیک ٢٠٢٠، هم تعداد مدال‌ها و هم رشته‌های مدال‌آور ما افزایش خواهند داشت.
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.
مجموع بازدیدها : 16,444,234
تعداد بازدید امروز : 1,421
تعداد بازدید دیروز : 23,357
آخرین به روزرسانی : 1397/07/24