امروز : یکشنبه 31 تیر 1397
   
  • معاون فرهنگی و امورجوانان اداره کل ورزش و جوانان :

   استان سمنان از لحاظ توسعه سمن های جوانان رتبه دوم کشور را داراست

   استان سمنان از لحاظ توسعه سمن های جوانان رتبه دوم کشور را داراست

   معاون فرهنگی و امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان سمنان گفت: استان سمنان از لحاظ توسعه سمن های جوانان رتبه دوم کشور را داراست

   به گزارش روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان استان سمنان ؛ مصطفی مرادی با بیان اینکه عمدتا تشکل ها وابسته به دولت هستند، مهمترین مشکل تشکلها را بحث استقلال و خودکفایی آنها برشمرد.
   معاون فرهنگی اداره کل ورزش و جوانان استان افزود: به علت وابستگی تشکلها به دولت هر جا که از آنان حمایت شده است اثرات مطلوبی داشته اند و هر جا به آنان اعتماد نشده آنطور که باید بروز و ظهور نداشته اند.
   وی تصریح کرد: سازمانهای مردم نهاد سازمانهای غیر دولتی و محملی برای فعالیتهای اجتماعی با یک مشارکت هدفمند و هویت حقوقی مشخص هستند.
   مرادی در خصوص شاخصه های مهم سازمانهای مردم نهاد گفت: غیر انتفاعی و غیر سیاسی بودن از مشخصات سازمانهای مردم نهاد است به این معنا که برای سود و درامد زایی فعالیت نمی کنند و اگر درآمدی هم وجود داشته باشد خرج اهداف موسسه خواهد شد.
   وی افزود: سمنها طبق قانون از انجام هرگونه فعالیتی که در ساختار قدرت سیاسی و معطوف به قدرت باشد، منع شده اند.
   وی تصریح کرد: غیر دولتی بودن از دیگر شاخصه های سازمانهای مردم نهاد است بدین معنا که آنها وابستگی مشخصی به دولت ندارند و توسط مردم تشکیل می شوند و در برخی موارد دولت خود را موظف به حمایت از آنها می داند.
   مرادی با بیان اینکه استان سمنان به لحاظ توسعه ی سمن های جوانان رتبه دوم کشور را دارد، افزود: موسسه ندای سلامت، انجمن رسالت قلم، موج فرهنگ، ذهن خلاق، هنر قومس و کانون معراج از جمله تشکلهای فعال در استان سمنان هستند.
   مرادی اظهار کرد: سمنها فعالیتهای متعددی در زمینه های خیریه، مذهبی، وزمینه های مختلف اجتماعی، فرهنگی و هنری در استان انجام می دهند.
   وی در خصوص نقش تشکلها در روند سیاسی کشور گفت: تشکلها طبق قانون وارد کار سیاسی نمی توانند شوند ولی به عنوان شتاب دهنده در عرصه های اجتماعی فعالیت می کنند.
   وی افزود: انجوها با تشویق مردم در مشارکت های سیاسی و اجتماعی به نوعی کمک کننده برای حوزه سیاسی کشور مبنی بر حضور مردم و مطالبه گری آنها و تعهدی که نسبت به نظام جمهوری اسلامی دارند، ایفای نقش می کنند.
   22 مرداد سالروز تشکیل سازمانها و تشکلات مردم نهاد نامگذاری شده است.
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.
مجموع بازدیدها : 14,323,376
تعداد بازدید امروز : 7,310
تعداد بازدید دیروز : 27,334
آخرین به روزرسانی : 1397/04/30