امروز : چهارشنبه 02 خرداد 1397
   
  • مدیرکل ورزش و جوانان استان سمنان:

   استان سمنان در اجرای برنامه‌های اوقات فراغت جوانان ۳۶ درصد رشد داشته است

    استان سمنان در اجرای برنامه‌های اوقات فراغت جوانان ۳۶ درصد رشد داشته است

   مدیرکل ورزش و جوانان استان سمنان گفت: اجرای برنامه‌های اوقات فراغت در استان سمنان نسبت به تابستان سال گذشته با رشد ۳۶ درصدی مواجه است.

   به گزارش روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان استان سمنان ؛ فرزاد فتاحی در حاشیه بیست و سومین جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان و اوقات فراغت استان سمنان اظهار داشت: اجرای برنامه‌های اوقات فراغت در سال 96 نسبت به تابستان سال گذشته 36 درصد رشد داشته است.
   وی از راه‌اندازی سامانه ثبت‌نام دانش آموزان در طرح‌های اوقات فراغت استان سمنان خبر داد و افزود: مردم استان از این سامانه استقبال خوبی داشتند و سبب رضایتمندی آنان از نظم موجود در اجرای برنامه‌ها شده است.
   مدیرکل ورزش و جوانان استان سمنان با تأکید بر اینکه میزان ثبت‌نام دانش آموزان در این سامانه نسبت به سال گذشته افزایش چشمگیری داشته است خاطرنشان کرد: در پایان فصل تابستان عملکرد تمام دستگاه‌های اجرایی و معاونت‌های مختلف این ستاد برای برگزاری برنامه‌های اوقات فراغت در استان سمنان مورد ارزیابی قرار می‌گیرد.
   وی با اشاره به در پیشرو بودن سالروز ازدواج حضرت علی(ع) و حضرت فاطمه(س) یادآور شد: ازدواج یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های جوانان است که باید برای رفع موانع موجود برای ازدواج جوانان نیز گامی اساسی برداشته شود.
   فتاحی تصریح کرد: ترویج فرهنگ ازدواج آسان یکی از مهم‌ترین اولویت‌های دولت و ستاد ساماندهی به امور جوانان است.
   وی با اشاره به برگزاری جشنواره ازدواج در سراسر استان سمنان بیان کرد: این جشنواره در راستای ترویج فرهنگ ازدواج آسان برگزار می‌شود و از زوج‌های جوانی که با کمترین مهریه و ساده‌ترین جهیزیه راهی خانه بخت شدند تجلیل می‌شود.
   مدیرکل ورزش و جوانان استان سمنان با بیان اینکه کاهش سن ازدواج یکی از مهم‌ترین اهداف اجرای این جشنواره‌ها است، افزود: برگزاری جلسات مداوم بررسی مشکلات و مطالبات امور جوانان از دیگر مصوبات این جلسه بود.
   فتاحی گفت: در این جلسات که در طول سال از دستگاه‌های اجرایی مرتبط برگزار می‌شود منتخبان سازمان‌های مردم‌نهاد برای انتقال درخواست‌ها، مشکلات و مطالبات جوانان حضور می‌یابند.
   گفتنی است استان سمنان از لحاظ توسعه سازمان های مردم نهاد حوزه جوانان رتبه دوم کشور را داراست.
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.
مجموع بازدیدها : 12,758,906
تعداد بازدید امروز : 3,368
تعداد بازدید دیروز : 23,118
آخرین به روزرسانی : 1397/03/02