امروز : پنجشنبه 31 خرداد 1397
   
  • حیدر قاسمی نژاد چهره ماندگار ورزش همگانی درگذشت

   حیدر قاسمی نژاد چهره ماندگار ورزش همگانی درگذشت

   جامعه ورزشی ایران بار دیگر به سوگ نشست و این بار در خبری ناگوار، حیدر قاسمی نژاد پدر ورزش همگانی کشور و تهران را از دست داد.

   حیدر قاسمی نژاد متولد 1312 زاده شیراز. دارای2 پسر که هردو از قهرمانان ورزشی هستند و همسر وی نیز که از قهرمانان والیبال بود.
   ورزش را از 5 سالگی در کوچه پس کوچه های آبادان آغاز کرد، چرا که در زمان شروع به کار و راه اندازی پالایشگاه آبادان، خانوادگی به این شهر مهاجرت می کنن . آن زمان ها به دلیل نبود امکانات و تفریح تمام انرژی خودش را با شنا کردن در اروند رود و فوتبال در کوچه ها تخلیه می کرد. با ورود به دبستان رازی که امروزه جزو بزرگترین دبیرستان های آبادان است، رسما ساعت ورزشی داشت و با ورود به دبیرستان وارد مسابقات ورزشی والیبال و بسکتبال شد. آن زمان ها در باشگاه جم آبادان زیر نظر مربیان با سابقه ای همچون پرویز دهداری و همکارانش بازی می کرد و تیم فوتبال شاهین آبادان را تشکیل دادند. هنگامی که 18 ساله شد با وجود دیپلم علمی که داشت به علت علاقه زیاد به ورزش به تهران آمد و در دانشسرای تربیت بدنی مشغول به تحصیل شد و در نهایت به استخدام تربیت بدنی آموزش و پروش درآمد و 30 سال دبیر ورزش بود .بعدها مربی و کم کم سرپرست تیم بسکتبال جمهوری اسلامی ایران هم شد.
   حیدر قاسمی نژاد به پدر ورزشهای همگانی ایران شناخته شده بود،چندی قبل از طرف رییس فدراسیون ورزشهای همگانی ایران، تندیس چهره ماندگار ورزش همگانی را دریافت کرد. محاسن سفیدش، چین و چروک صورتش گذر عمر او را بازگو می کرد، اما همچون یک ورزشکار جوان پرنشاط و پرانرژی بود، چرا که بیش از ۶۰سال در ورزش همگانی فعالیت کرد. روحش شاد و یادش گرامی.
   - اداره کل ورزش و جوانان استان تهران، ضمن تسلیت ضایعه درگذشت این پیشکسوت بااخلاق ورزش کشور و تهران، برای بازماندگان مرحوم قاسمی ‏نژاد صبر و بردباری و برای آن مرحوم آرامش روح و مغفرت از درگاه ایزدمنان خواهان است.‏
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.
مجموع بازدیدها : 13,520,590
تعداد بازدید امروز : 18,280
تعداد بازدید دیروز : 31,317
آخرین به روزرسانی : 1397/03/31