امروز : جمعه 03 خرداد 1398
   
  • بیست و نهمین یونیورسیاد دانشجویان جهان-چین تایپه

   مدال برنز کیا قدمی در حضور نایب قهرمان المپیک

   مدال برنز کیا قدمی در حضور نایب قهرمان المپیک

   کیا قدمی به مدال برنز بازیهای دانشجویان جهان رسید تا وزنه برداری به اولین مدال خود در یونیورسیاد برسد.

   به گزارش روابط عمومی فدراسیون ملی ورزش های دانشگاهی ، در ادامه بازی‌های دانشجویان جهان و در مسابقات دسته ۱۰۵ کیلوگرم وزنه برداری، کیا قدمی و میلاد رهبری نژاد برای ایران به روی تخته رفتند که قدمی موفق شد مدال برنز یونیورسیاد را بر گردن بیاویزد.
   یک ضرب:
   کیا قدمی با وزنه ۱۶۶ کیلوگرم شروع کرد که به راحتی آن را بالای سر برد اما در حرکت دوم ۱۷۰ را انداخت. قدمی برای حرکت سوم همین وزنه را تکرار کرد که این بار با تلاش فراوان بالای سر برد تا با رکورد ۱۷۰ کیلوگرم در یک ضرب سوم شود.
   میلاد رهبری نژاد دیگر وزنه بردار ایران در دسته ۱۰۵ کیلو بود که در حرکت اول ۱۶۰ کیلو را بالا برد اما دفعات بعد ۱۶۵ و ۱۶۶ کیلو را انداخت. رهبری نژاد در حرکت سوم وزنه را بالای سر برد اما ظاهرا داوران از او خطای خم شدن آرنج را گرفتند. رهبری نژاد در یک ضرب پنجم شد.
   در این حرمت سیمون مارتیروسیان نایب قهرمان المپیک ۲۰۱۶ ریو از ارمنستان و رودیون بوچکوف با ۱۸۰ کیلوگرم از سایر رقبا فاصله گرفتند. مارتیروسیان برای حرکات دوم و سوم خود ۱۹۲ کیلو را درخواست داد تا رکورد یونیورسیاد را بشکند اما نا موفق بود.
   دو ضرب:
   میلاد رهبری نژاد در حرکت اول وزنه ۱۹۳ کیلویی را بالای سر برد اما در ادامه برای اینکه شانس مدال داشته باشد سراغ وزن ۲۰۶ رفت که دو بار این وزنه را انداخت و در مجموع پنجم شد.
   اما کیا قدمی برای تصاحب حداقل مدال برنز در حالی مبارزه اش را آغاز کرد که از نفرات اول و دوم ۱۰ کیلو در یک ضرب عقب بود. قدمی در حرکت نخست وزنه ۲۰۳ کیلویی را بالای سر برد تا با توجه به ناکامی وزنه بردار ترکیه در دو ضرب، مدال برنزش قطعی شود. قدمی در حرکت دوم وزنه ۲۱۱ کیلویی را به هر سختی که بود بالای سر برد تا تماشاگران تایوانی او را به شدت تشویق کنند. این در حالی بود که وزنه بردار روس هم وزنه ۲۱۰ را زده بود.
   اما مارتیروسیان نایب قهرمان المپیک ۲۰۱۶ در حرکت نخست وزن سنگین ۲۲۰ کیلویی را انداخت تا در خطر حذف قرار گیرد. وزنه بردار روس برای بار سوم ۲۲۰ کیلو را انداخت تا با مجموع ۳۹۰ کیلو به کار خود پایان دهد.
   اما مارتیروسیان در حرکت دوم خود ۲۲۱ کیلو را بالای سر برد تا مدال طلای خود را قطعی کند.
   قدمی برای حرکت آخر خود ۲۲۲ کیلو را انتخاب کرد تا برای مدال برنز بجنگد اما این وزنه برای او بسیار سنگین بود و اصلا آن را تکان نداد.
   بدین ترتیب مارتیروسیان نایب قهرمان المپیک ۲۰۱۶ از ارمنستان طلا گرفت، رودیون بوچکوف از روسیه دوم شد و قدمی به مدال برنز رسید.
   نتایج دسته ۱۰۵ کیلوگرم:
   ۱-سیمون مارتیروسیان از ارمنستان با رکورد ۱۸۰ یک ضرب، ۲۲۱دوضرب و مجموع ۴۰۱ کیلوگرم
   ۲- رودین بوچکوف از روسیه با رکورد ۱۸۰ یک ضرب، ۲۱۰ دوضرب و مجموع ۳۹۰ کیلوگرم
   ۳-کیا قدمی از ایران با رکورد ۱۷۰ یک ضرب، ۲۱۱ دوضرب و مجموع ۳۸۱ کیلوگرم
   .
   ۵-میلاد رهبری نژاد از ایران با رکورد با رکورد ۱۶۰ یک ضرب، ۱۹۳ دوضرب و مجموع ۳۵۳ کیلوگرم
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.
مجموع بازدیدها : 21,359,217
تعداد بازدید امروز : 8,685
تعداد بازدید دیروز : 17,813
آخرین به روزرسانی : 1398/03/03