امروز : جمعه 30 فروردین 1398
   
  • سرپرست دفتر امور فرهنگی:

   توسعه ورزش جانبازان فرصتی برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت

   توسعه ورزش جانبازان فرصتی برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت

   جعفر سطوتی، سرپرست دفتر امور فرهنگی وزارت ورزش و جوانان گفت: توسعه ورزش جانبازان فرصتی برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت است.

   به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، جعفر سطوتی در دیدار با رئیس فدراسیون جانبازان و معلولین با تبریک هفته دولت گفت: ورزش یکی از مهمترین بخش ها برای توسعه امور فرهنگی در یک جامعه است که باید سهم خودش را در این زمینه ایفا کند.
   وی افزود: در حوزه ورزش جانبازان و به طور کل پارالمپیک توفیقات خوبی داشته ایم. حضور جانبازان و معلولان در مجامع ورزشی جهانی می­تواند بیانگر فرهنگ غنی اسلامی ایرانی کشور باشد که بارزترین جلوه این فرهنگ، روحیه ایثار و شهادت و از خودگذشتگی است.
   سرپرست دفتر امور فرهنگی اظهار داشت: قهرمانان ورزشی جانباز و معلول در مقایسه با سایر قهرمانان ورزشی اثرگذاری بیشتری بر ترویج روحیه ایستادگی، مقاومت، جهاد و پیشرفت در میان نسل جوان دارند.
   وی تاکید کرد: کار فرهنگی یک امر مستدام و زمان بر است که نمی­توان محدود به مقطع زمانی و مکانی خاص کرد. تمامی لحظات ورزشی باید همراه با پیام­های فرهنگی باشد. فدراسیون­ها هم باید برای تمامی رویدادهای ورزشی برنامه فرهنگی داشته باشند.
   سطوتی تصریح کرد: با فعال سازی کمیسیون فرهنگی ورزش و تربیت بدنی کشور کار فرهنگی در بخش ورزش با کمک فدراسیون­ها شتاب وتوسعه کمی و کیفی بیشتری یافته است.
   رئیس فدراسیون جانبازان و معلولین نیز در این دیدار گفت: فعالیت های فرهنگی در ورزش باید فراتر از مناسبت های دینی در نظر گرفته شود و جهت گیری ها در این زمینه با مطالبات حاکمیت هم راستا باشد.
   محمود خسروی وفا تاکید کرد: کارهای فرهنگی را نمی­شود با بخشنامه و دستور به پیش برد. باید باور و اعتقاد به این کارها وجود داشته باشد.
   وی در پایان گفت: در فعالیت­های فرهنگی، فدراسیون نیاز به راهنمایی و هدایت وزارتخانه دارد و البته ارائه مساعدت­های مالی از سوی وزارتخانه می­تواند به توسعه فعالیت­های فرهنگی فدراسیون کمک کند.
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.
مجموع بازدیدها : 20,618,709
تعداد بازدید امروز : 22,462
تعداد بازدید دیروز : 23,922
آخرین به روزرسانی : 1398/01/30