امروز : شنبه 16 آذر 1398
   
  • کارشناس کشتی : وزارت ورزش وجوانان متولی ورزش است / خادم باید پاسخگوی وزیر درخصوص شکستهای کشتی باشد

   کارشناس کشتی : وزارت ورزش وجوانان متولی ورزش است / خادم باید پاسخگوی وزیر درخصوص شکستهای کشتی باشد

   کارشناس کشتی گفت : وزارت ورزش وجوانان متولی ورزش است و به جهت مسوولیتی که در برابر دولت و مردم دارد باید ضمن اطلاع از همه امور مربوط به آنها از زیر مجموعه هایش از جمله فدراسیونهای ورزشی پاسخ بخواهد .

   محمد رضا کاظمی در گفت وگو با پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان اظهار داشت : این روزها نتایج بدی که تیم کشتی آزاد در مسابقات قهرمانی جهان کسب کرد،افکار عمومی را تحت تاثیر قرار داد و علاقمندان این رشته ، خواستار پاسخگویی مسوولان ورزش از جمله وزارت ورزش و جوانان به عنوان متولی و فدراسیونها هستند،که به اعتقاد من، این درخواست به حق و طبیعی است .
   او ادامه داد : نکته ی قابل توجه این است که در این بین وزارت ورزش وجوانان ، مسوولیت سنگین تری دارد چرا که به لحاظ وظیفه ی قانونی که در قبال مردم و دولت دارد باید پاسخگوی اتفاقاتی که در مجموعه اش می افتد باشد، بنابراین باید از تمامی امور آگاهی داشته باشد .
   این کارشناس کشتی به نامه ای که توسط فدراسیون کشتی در رسانه ها منتشر شده اشاره کرد و آن را پاسخگوی افکار عمومی ندانست واظهارداشت : تصور من این است که وزارت ورزش وجوانان به عنوان یک دستگاه بالادستی این حق را دارد که از فدراسیون کشتی پاسخ بخواهد تا با تعامل و همفکری چنین شکستی دوباره تجربه نشود.
   کاظمی ادامه داد : البته این نگاه باید کاملا فنی باشد و دلایل ناکامی ها بررسی شود اگر ادله فدراسیون متقن بود قطعا مسوولان هم قانع می شوند و درصدد چاره جوبی برخواهند آمد .
   او یاداور شد متاسفانه مسوولان فدراسیون هر جا هم که مطابق قانون از آنها خواسته شده توضیحاتی را در خصوص مواردی ارائه کنند به حواشی پرداخته و آنرا دخالت در امور خود اعلام کرده که این رویکرد شایسته نیست .
   او اضافه کرد : این درحالی است که رشته ای مثل کشتی که از رشته های پرطرفدار دربین مردم است و مقبولیت عمومی و جایگاه جهانی دارد، تمامی امورش به وزارت ورزش وجوانان مرتبط می شود بنابراین همه مسائلش هم توسط وزارتخانه باید پیگیری شود و آنچه که فدراسیون در مورد این شکست مطرح کرده دلیل بر این شکستها نیست.
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.
مجموع بازدیدها : 25,573,382
تعداد بازدید امروز : 1,639
تعداد بازدید دیروز : 0
آخرین به روزرسانی : 1398/09/16