امروز : یکشنبه 31 تیر 1397
   
  • پیام وزیر ورزش و جوانان به مناسبت هفته دفاع مقدس و حلول ماه محرم

   پیام وزیر ورزش و جوانان به مناسبت هفته دفاع مقدس و حلول ماه محرم

   دکتر مسعود سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان به مناسبت فرا رسیدن هفته ی دفاع مقدس و حلول ماه محرم پیامی را منتشر کرد.

   به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان متن این پیام به شرح زیر است:
   روایت هشت سال دفاع مقدس، حکایت از دوران طلایی و پر افتخار ملتی دارد که صبر، عزت، وحدت و همدلی را پیشه خود نمود و امنیت، پیروزی و سربلندی را برای این سرزمین به ارمغان آورد.

   اعتقاد راسخ دارم بر خلاف جنگ هایی که در طول دو قرن گذشته انجام شده بود و ما در پایان هر جنگ تن به قراردادهای ننگین دادیم و خاک ایران عزیز به دست دشمنان افتاد اما در هشت سال دفاع مقدس افتخار ما این است که با غرور اعلام می کنیم یک وجب از خاک کشور در تصرف دشمن باقی نماند.

   دوران دفاع مقدس بسیار فراتر از یک رویداد معمولی بود. برای ثبت وقایع این دوران و انتقال آن به نسلهای آینده به خصوص جوانان با استفاده از تمامی ظرفیت های کشور، باید هر اندازه که نیاز است، سرمایه گذاری شود و این کار با جدیت ادامه یابد.

   مطمئنم که نسل های آینده هشت سال دفاع مقدس را موجب عزت و افتخار و بزرگی کشورمان خواهند دانست

   و اما امروز نسل جوان ما با همت دولت و سربازان عرصه دیپلماسی به خود می بالد که عرصه ماندگار و عزتمند را برای ایران عزیز رقم زد

   امروز برجام دوساله شده است و این یعنی مقطعی سرنوشت ساز نه برای ایران بلکه برای جهانی پر فراز و نشیب

   حفظ حقوق هسته‌ای، رفع تحریم‌ها و تعامل سازنده با جهان مبنای مذاکرات بوده و هست و دولت تدبیر وامید مفتخر است دستاوردهای شگرف سالهای دفاع مقدس را با عقلانیت و درایت امروز پیوند زده و رویکرد دولت این است که در دنیای امروز تهدید و فشار بر دیگران بی‌ارزش بوده و همه باید به دنبال تعامل گسترده با دنیا بر اساس حفظ منافع ملی باشیم

   سیاست جدی دولت و مردم سرافراز ایران اجرای توافق برجام‌ است تا به پشتوانه این سند، شاهد ایرانی سربلند در جهانی عاری از خشونت باشیم .

   و البته در جایگاه وزیر ورزش و جوانان معتقدم ورزش و ورزشکاران به دور از تنش های سیاسی، مرزبندی و دیوارکشی ها، پیام آور صلح و دوستی هستند

   بر روح پاک تمامی شهدای صدر اسلام، شهیدان دفاع مقدس و شهیدان دفاع از حرم درود می فرستیم و با گرامیداشت یاد و خاطره آنان در این روزهای مقدس، با آرمان های والای آن عزیزان تجدید پیمان می کنیم. ان شاءالله که یادشان گرامی و راهشان پر رهرو و ماندگار باشد.
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.
مجموع بازدیدها : 14,326,517
تعداد بازدید امروز : 10,451
تعداد بازدید دیروز : 27,334
آخرین به روزرسانی : 1397/04/31