امروز : جمعه 31 فروردین 1397
   
  • یادگار جنگ: برای دل های پاک آن زمان دلتنگم/ مادرم 3برادر را همزمان راهی جبهه می کرد

   یادگار جنگ: برای دل های پاک آن زمان دلتنگم/ مادرم 3برادر را همزمان راهی جبهه می کرد

   کربلای پنج بود و مدت ها از من و دو برادر دیگرم خبری به خانواده نرسید. به پدر گفتند پشت جبهه سراغشان را بگیر که گفت: «هر خبری از آن ها رسد خوش است».

   به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، مهرداد دادمند یکی از هزاران نوجوان بسیجی بود که عشق به امام و سرزمینش او را راهی جبهه های جنگ کرد. قریب به نوزده ماه در کنار برادران خود جنگید تا دست آخر با افتخار جانبازی میدان مبارزه را ترک کند.

   وی که هم اکنون در خدمت ورزش و جوانان کشور است، از آن روزها می گوید؛ روزهایی که به قول او با تمام تلخی «شیرین» بود. روزهای سختی که پاکی دل ها، صداقت، ایثار و اعتقاد راسخ به دفاع از میهن شیرنش کرده بود.

   دادمند در این باره می گوید:
   " آن زمان 16 سال بیشتر نداشتم و شور و تعصب جوانی در من غلیان داشت که با تک ندایی از سوی امام(ره) راهی جبهه می شدم. اکنون که به آن دوران فکر می کنم دشواری حضور همرزمانم چه بسا بیشتر از من و امثال سنین من بود چرا که یکی به تازگی پدر شده بود، یکی فرزندش بیمار بود، یکی تازه داماد و دیگری تنها نان آور خانه."

   وی که آسیب دیدگی از ناحیه دو دست، پای سمت راست و لگن را از آن دوران به یادگار دارد، از خاطره شیمیایی شدنش می گوید:
   " روزی که با همرزمانم در سنگر بودیم و گاز اعصاب تمام گردان را شیمیایی کرد؛ طوری که در تنفس دم بود اما بازدم به سختی انجام می شد. حالا هم گاهی حمله هایی از آن روز به سراغم می آید."

   دادمند حال آن دوران را باز نگشتی توصیف کرد و گفت: " عملیات کربلای 5 بود و مدت ها خانواده از من و دو برادر دیگرم که در عملیات بودیم خبری نداشت. به پدر گفتند در پشت جبهه می تواند از ما باخبر شود که با صلابت پاسخ می دهد: هر خبری از آن ها به ما برسد خوش است."

   این یادگار 8سال دفاع مقدس، مدافعین حرمین امروز را بازمانده های همان رزمندگان و شور و حال آنها می داند. بازمانده های عشق و نوری که خاموش شدنی نیست و نسل به نسل و سینه به سینه بزرگ تر می شود و نه تنها ایران بلکه فرای مرز ها را نیز روشن می کند.

   وی بهترین راه صدور انقلاب و پیام ایستادگی ملت ایران را امنیت و آسایش امروز می داند که به عقیده او این مهم وظیفه مسئولان را در رسیدگی به امور مردم سنگین تر کرده است.
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.
مجموع بازدیدها : 12,011,453
تعداد بازدید امروز : 13,088
تعداد بازدید دیروز : 20,669
آخرین به روزرسانی : 1397/01/31