امروز : پنجشنبه 26 مهر 1397
   
  • در حاشیه آغاز سال تحصیلی جدید

   دکتر سلطانی فر: دلیل موفقیت های ورزشی کشورهای بزرگ نگاه جدی به آموزش پرورش است

   دکتر سلطانی فر: دلیل موفقیت های ورزشی کشورهای بزرگ نگاه جدی به آموزش پرورش است

   وزیر ورزش و جوانان صبح امروز با حضور در هنرستان ورزش آینده سازان زنگ اغاز سال تحصیلی جدید را به صدا در آورد.

   به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان دکتر مسعود سلطانی فردر مراسم آغاز سال تحصیلی جدید ضمن تبریک هفته دفاع مقدس گفت: امیدواریم نسل جدید ما مانند نسل انقلاب بتوانند حافظ دستاوردها و ارزش های بجا مانده از دفاع مقدس باشند.
   وزیر ورزش و جوانان در ادامه ضمن پاسداشت محرم الحرام ماه سوگواری سرور و سالار شهیدان ابراز امیدواری کرد که همه بتوانیم حافظان خوبی برای ارزش های بجا مانده از نهضت عاشورا و هفته دفاع مقدس و حماسه هشت سال جنگ تجمیلی باشیم.
   دکتر سلطانی فر با یادآوری پیروزی بزرگ رزمندگان اسلام در جنگ تحمیلی گفت: از این حماسه بزرگ در تاریخ جمهوری اسلامی نسل های آینده به عنوان یک دوره طلایی و پرافتخار یاد خواهند کرد و قضاوت بسیار افتخار آمیزی از این دوران خواهد داشت. اگر نگاهی به تاریخ در 300 سال گذشته بیندازیم میبینیم در تمام منازعات نظامی با دشمنان خارجی چیزی جز شکست، سرافکندگی و سقوط ارزش های اخلاقی عاید ما نشده بود اما فرزندان جمهوری اسلامی موفق شدند در یک جنگ نابرابر بعد از 8 سال درمقابل حدود 40 کشور دنیا از ذره ذره خاک خود دفاع کنند و در پایان دفاع مقدس حتی یک وجب از خاک کشور در تصرف دشمن نماند.
   وزیر ورزش و جوانان ادامه داد: در کنار این حماسه تاریخی و پیروزی بزرگ نظامی در 4 سال گذشته نیز موفق شدیم طی مناظرات نابرابری که با ابرقدرت های دنیا داشتیم با لغو تحریم ها، حفظ حقوق هسته ای و اجرایی کردن برجام قدرت سیاسی خود را به رخ دنیا بکشیم.
   دکتر سلطانی فر در ادامه با اشاره به نقش آموزش و پرورش در پیشرفت ورزش تمام کشورهای توسعه یافته دنیا گفت: دلیل موفقیت همه این کشورها کار عمیق، گستره و همه جانبه روی آموزش و پرورش است. نتیجه این اقدام در اقتصاد، ورزش و سایر حوزه ها کاملا نمود خواهد داشت. خوشبختانه رویکرد جمهوری اسلامی در 39 سال گذشته تمرکز و سرمایه گزاری در آموزش پرورش بوده و راه اندازی مدارس تخصصی بخصوص مدرسه تخصصی ورزش یکی از نمادها و تجلی های این سیاست است. راه اندازی چنین مدارسی قطعا در ورزش قهرمانی و همگانی باعث دستاوردهای بیشتر و بهتر خواهد شد و کم کم وقت آن رسیده ما با تمرکز و تعامل با آموزش پرورش مدال آوری های خود را تنها محدود به چند رشته خاص نکنیم.
   وزیر ورزش و جوانان با اشاره به اهمیت ورزش های پایه و پرمدال مثل شنا، تیراندازی، قایقرانی، دو و میدانی و سایر رشته های مدال آور در بازی های آسیایی و المپیک گفت: ما متاسفانه در 16 دوره المپیک های مختلف در قبل و بعد از انقلاب هنوز به غیر از تک مدال دو و میدانی المپیک لندن در رشته های پایه موفقیت قابل توجهی نداشتیم. در حال برنامه ریزی و تلاش هستیم و ستاد بازی های المپیک و آسیایی را از چندین ماه قبل تشکیل دادیم و با برنامه ریزی دقیق و گسترده از امروز به 2020 نگاه می کنیم تا با تدارک و آمادگی کامل یک نتیجه تاریخی و قابل قبول بگیریم.
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.
مجموع بازدیدها : 16,483,836
تعداد بازدید امروز : 13,965
تعداد بازدید دیروز : 27,058
آخرین به روزرسانی : 1397/07/26