امروز : پنجشنبه 26 مهر 1397
   
  • آیین رونمایی از یادمان شهدای ورزشکار و کتاب شهید والامقام اسماعیل اعلمی

   دکتر سلطانی فر: آرمان های شهدای دفاع مقدس با شهدای کربلا مشترک بود/ کارنامه جمهوری اسلامی در همه زمینه ها کارنامه روشنی است

   دکتر سلطانی فر: آرمان های شهدای دفاع مقدس با شهدای کربلا مشترک بود/ کارنامه جمهوری اسلامی در همه زمینه ها کارنامه روشنی است

   وزیر ورزش و جوانان با اشاره به عزت و عظمت ایران اسلامی گفت: امروز کشور ما بازیگر اصلی منطقه محسوب می شود و اگر کمک و حمایت جمهوری اسلامی ایران نبود، از حکومت فعلی عراق و سوریه چیزی باقی نمی ماند.

   به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، آئین رونمایی از یادمان شهدای ورزشکار و کتاب شهید والامقام اسماعیل اعلمی از قهرمانان وزنه برداری کشور ظهر امروز با حضور، وزیر ورزش و جوانان، معاونان و مدیران کل وزارتخانه، روسای فدراسیون ها، قهرمانان ورزشی، مسئولان بسیج ورزشکاران، تربیت بدنی نیروهای مسلح و خانواده شهدا در آکادمی ملی المپیک برگزار شد.

   دکتر مسعود سلطانی فر در این مراسم ضمن گرامیداشت یاد شهدای دفاع مقدس، ایدئولوژی این نهضت را با نهضت عاشورا یکی دانست و گفت: آرمان های شهدای این دو واقعه مشترک بود.

   وی در ادامه با قیاس ایثارگری های نسل انقلاب با رشادت های این نسل که توأم با تبلیغات رسانه های معاند است، خاطر نشان کرد: نسل حاضر با شور و اشتیاق از حریم حرم اهل بیت(ع) دفاع و برای حفظ ارزش های پدری خود ایثارگری می کند که این نشان می دهد آرمان های انقلاب به خوبی انتقال یافته است.

   وزیر ورزش و جوانان با اشاره به جوسازی ها و حاشیه سازی های جهان غرب درقبال کشورمان، کارنامه جمهوری اسلامی ایران را کارنامه ای بسیار روشن و درخشان دانست و گفت: کارنامه ما بعد از انقلاب در ابعاد مختلف چه در خلال فرآیند توسعه و ساخت مملکت و چه در دیگر زمینه ها موفقیت آمیز است.

   وی از ایران کنونی به عنوان بازیگر اصلی منطقه یاد کرد و افزود: تعیین کننده معادلات سیاسی منطقه ایران است و اگر کمک و حمایت جمهوری اسلامی ایران نبود، از حکومت فعلی عراق و سوریه چیزی باقی نمی ماند. این ضدیتی که جهان غرب به سرکردگی آمریکا دارد نیز از درک همین واقعیت است؛ چرا که در هر کجای منطقه می خواهد نفوذ کند جمهوری اسلامی ایران در برابر تحرکات و تهاجمات آن بر می خیزد.

   دکتر سلطانی فر تاکید کرد: اگر امروز از حاکمیت ملی، تمامیت ارضی و منافع خود دفاع جانانه، و بهترین جوانان خود را تقدیم ارزش ها می کنیم به این دلیل است که نمی خواهیم در داخل مرزها جنگی را شاهد باشیم.

   وزیر ورزش و جوانان در ادامه این مراسم با اشاره به جنگ های ایران طی 3 قرن گذشته که همگی آن ها با شکست و سرافکندگی همراه بوده است، گفت: طی 13 سال و تنها در دو قرارداد گلستان و ترکمنچای چهل درصد خاک کشور را از دست دادیم.

   دکتر سلطانی فر پیروزی در خصوص هشت سال دفاع مقدس در دورانی که جوانان ایرانی عزت و اقتدار را به ارمغان آوردند تصریح کرد: در هشت سال دفاع مقدس ، حتی یک وجب از خاک ما به اشغال دشمن در نیامد و این یک پیروزی تاریخی و موجب افتخار و غرور آیندگان است.

   وی خاطرنشان کرد: وظیفه داریم برای نشر ارزش های دفاع مقدس تلاش بیشتری انجام دهیم و با تولید آثاری نظیر کتاب و فیلم آن ها را منتقل کنیم چرا که همگان باید بدانند چگونه، نسلی توانسته حماسی ترین واقعه تاریخی کشور را رقم بزند. امیدوارم فرزندانی بسازیم که ادامه دهنده این راه و حماسه آفرین باشند.

   در پایان این مراسم از یادمان شهدای ورزشکار که قرار است به ارتفاع دوازده متر و عرض 2 متر در استادیوم آزادی و در کنار شهید گمنام دفاع مقدس نصب شود رونمایی شد.

   همچنین کتاب شهید والامقام اسماعیل اعلمی ورزشکار خطه اردبیل و عضو تیم ملی وزنه برداری ایران که عنوان قهرمانی جوانان کشور، قهرمانی رقابت های آسیایی و مقام چهارمی مسابقات بین المللی را در کارنامه خود دارد، توسط وزیر ورزش و جوانان و دیگر مسئولان رونمایی شد.
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.
مجموع بازدیدها : 16,484,385
تعداد بازدید امروز : 14,514
تعداد بازدید دیروز : 27,058
آخرین به روزرسانی : 1397/07/26