امروز : پنجشنبه 21 آذر 1398
   
  • رقابت های داخل سالن آسیا_ ترکمنستان

   ایران در روز نخست کشتی 4 مداله شد

   ایران در روز نخست کشتی 4 مداله شد

   نمایندگان ایران در روز نخست رقابت های کشتی آزاد پنجمین دوره بازی های داخل سالن آسیا صاحب یک مدال طلا، یک مدال نقره و دو مدال برنز شدند.

   به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان و به نقل از سایت فدراسیون کشتی، رقابت های کشتی آزاد پنجمین دوره بازی های داخل سالن آسیا، از صبح امروز (یکشنبه) و با برگزاری مسابقات چهار وزن نخست در شهر عشق آباد پایتخت کشور ترکمنستان آغاز شد.
   در پایان مسابقات روز نخست مجتبی گلیج در وزن 97 کیلوگرم صاحب مدال طلا شد، حسین الیاسی در وزن 74 کیلوگرم به مدال نقره رسید و نادر حاج آقا نیا و فرزاد عموزاد خلیلی در اوزان 57 و 65 کیلوگرم به مدال برنز دست یافتند.
   نتایج کشتی گیران کشورمان به شرح زیر است:
   در وزن 57 کیلوگرم نادر حاج آقا نیا پس از استراحت در دور نخست در دور دوم با نتیجه 10 بر 2 عبداله حمیداله از افغانستان را شکست داد. وی در دور بعد مقابل اولوبک ژولدوشبیکوف از قرقیزستان با نتیجه 18 بر 14 شکست داد و راهی مرحله نیمه نهایی شد. وی در این مرحله در مصاف با گابیت تولیپبای از قزاقستان با نتیجه 4 بر صفر (ضربه فنی) شکست خورد و راهی دیدار رده بندی شد. حاج آقا نیا در این دیدار با نتیجه 6 بر 2 مرتموهامت آتایف از ترکمنستان را مغلوب کرد و صاحب مدال برنز شد.
   در وزن 65 کیلوگرم فرزاد عموزاد خلیلی در دور نخست مقابل کاتای یرلانبک از چین با نتیجه 8 بر 6 به پیروزی رسید وی در دور بعد مقابل باجرانگ از کشور هند با نتیجه 13 بر 8 شکست خورد و با توجه به حضور این کشتی گیر در دیدار فینال وی به گروه بازنده ها رفت. عموزاد در این گروه با شکست 10 بر صفر جارویس تارکونگ از پالائو راهی دیدار رده بندی شد. وی در این دیدار عبدالقاسم فازیف از تاجیکستان را با نتیجه 3 بر صفر مغلوب کرد و به مدال برنز دست یافت.
   در وزن 74 کیلوگرم حسین الیاسی پس از استراحت در دور نخست در دور دوم با نتیجه 11 بر صفر یلاس رنگول از پالائو را شکست داد. وی در دور بعد مقابل منگ هی جیگان از کشور چین را با نتیجه 9 بر 4 به پیروزی رسید و راهی مرحله نیمه نهایی شد. الیاسی در این مرحله با نتیجه 10 بر صفر ژیگر ذاکیروف از قزاقستان را شکست داد و راهی دیدار فینال شد. الیاسی در دیدار فینال مقابل بکزاد عبدالرحمن اف دارنده مدال برنز جهان و قهرمان آسیا از ازبکستان با نتیجه 12 بر 6 مغلوب شد و به مدال نقره رسید.
   در وزن 97 کیلوگرم مجتبی گلیج در دور نخست با نتیجه 8 بر یک چائوکیانگ یانگ از چین را از پیش رو برداشت، وی در دور دوم با نتیجه 4 بر یک نوراحمد احمدی از افغانستان را از پیش رو برداشت و راهی مرحله نیمه نهایی شد. گلیج در این مرحله با نتیجه 14 بر 3 از سد یوسوپ ملیجایف از ترکمنستان گذشت و راهی دیدار فینال شد. وی در دیدار فینال با نتیجه 10 بر صفر رستم اسکندری دارنده مدال برنز آسیا، از تاجیکستان را از پیش رو برداشت و صاحب مدال طلا شد.
   کاروان ورزشکاران ایران به نام شهید مدافع حرم «محسن حججی» نامگذاری شده با 214 ورزشکار(115مرد و 66زن) به این رقابت ها اعزام شده است. این کاروان در20 رشته فوتسال، تنیس روی میز، کیک بوکسینگ، موی تای، سامبو، کوراش، جوجیتسو، بولینگ وبیلیارد، دوچرخه سواری، دوومیدانی، شنا، وزنه برداری، کشتی آزاد و فرنگی، کشتی پهلوانی، کشتی با کمربند(آلیش)، بسکتبال سه در سه، تکواندو، سوارکاری و شطرنج مسابقه می دهد.
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.
مجموع بازدیدها : 25,745,918
تعداد بازدید امروز : 2,400
تعداد بازدید دیروز : 37,477
آخرین به روزرسانی : 1398/09/21