امروز : جمعه 03 فروردین 1397
   
  • گفت و گو با رئیس فدراسیون ورزش نابینایان به مناسبت هفته دفاع مقدس

   مظلومی: چشمانم را ارزان نفروختم/ نشاطی که ورزش به من داد باعث شد بر نابینایی غلبه کنم

   مظلومی: چشمانم را ارزان نفروختم/ نشاطی که ورزش به من داد باعث شد بر نابینایی غلبه کنم

   رئیس فدراسیون نابینایان و کم بینایان معتقد است با ورزش توانسته بر مشکلات پس از مصدومیت در جنگ غلبه کند و به عبارتی ورزش را بازگشت به خود می داند.

   محمدرضا مظلومی در گفت و گو با پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، که به مناسبت گرامیداشت هفته دفاع مقدس انجام شد، با بیان خاطرات خود از آن دوران، اظهار داشت: در دوران جنگ تحمیلی چهار بار مجروح شدم؛ دو بار سال 59 که سرباز بودم و از ناحیه انگشتان آسیب دیدم، یک بار از ناحیه پا و کمر ترکش خوردم و در فروردین سال 62 و در سن بیست و دو سالگی هم لیاقت جانبازی 70 درصد را از ناحیه چشم پیدا کردم.
   وی در پاسخ به این سوال که چقدر زندگی پس از مصدومیت و نابینایی برایتان سخت و دشوار شد، گفت: چشمانم را در معامله با خدا ارزان نفروختم لذا جراحات و مصدومیت های ناشی از دفاع مقدس هیچ خللی در اراده و ایمان و حتی روحیه من نگذاشت.
   رئیس فدراسیون نابینایان و کم بینایان خاطرنشان ساخت: در این بین ورزش نشاطی به من داد تا بر مشکلات خود غلبه کنم، ادامه تحصیل دهم، کار پیدا کنم و با ورزش وارد جامعه شوم؛ به عبارتی می توان گفت ورزش نه برای من بلکه برای همه جانبازان و معلولان بازگشت به خود است.
   مظلومی افزود: کشتی نابینایان، گل بال و جودو از جمله ورزش هایی بود که به صورت حرفه ای پس از مصدومیت در آن فعالیت کردم.
   وی در پایان با بیان این که هر کسی می تواند با پای بندی به اعتقاداتش به خواسته های خود برسد، گفت: اکنون بعد از 34 سال که از نابینایی من می گذرد می توانم ادعا کنم که نه تنها بدتر از قبل آن زندگی نکرده ام بلکه به مراتب زندگی برایم لذت بخش تر شد.
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.
مجموع بازدیدها : 11,458,532
تعداد بازدید امروز : 3,554
تعداد بازدید دیروز : 22,228
آخرین به روزرسانی : 1397/01/02