امروز : یکشنبه 31 تیر 1397
   
  • پریا شهریاری رییس دپارتمان فوتبال ساحلی ایران:

   دیدگاه مثبت دولت به حوزه بانوان، موجب حضور پرقدرت بانوان در مدیریت ورزش کشور شده است

   دیدگاه مثبت دولت به حوزه بانوان، موجب حضور پرقدرت بانوان در مدیریت ورزش کشور شده است

   پریا شهریاری رییس دپارتمان فوتبال ساحلی ایران گفت: بدون تردید ریاست محترم جمهور و بطور خاص در ورزش کشور، دکتر سلطانی فر از همان ابتدا نسبت به بکارگیری توانایی های بانوان دیدگاه خوبی داشتند که خوشبختانه این موضوع در عمل اتفاق افتاد و نه فقط در حرف. به همین دلیل شاهد حضور پرقدرت بانوان در مدیریت ورزش کشور هستیم.

   به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان ، فوتبال ساحلی ایران با استناد به عناوینی که در طی سال های اخیر در ابعاد بین المللی به ارمغان آورده در زمره موفقترین ورزش های کشورمان قرار گرفته است.
   عنوان سومی جهان و مقام قهرمانی جام بین قاره ای و عناوین قهرمانی در قاره کهن در شرایطی برای فوتبال ساحلی ایران به ارمغان آمده که این رشته ورزشی در فدراسیون فوتبال در قالب دپارتمان اداره می شود و مسئولیت آن بر عهده پریا شهریاری است.
   پریا شهریاری رییس دپارتمان فوتبال ساحلی که از جمله مدیران موفق ورزشی است در خصوص مسایل مختلف رشته متبوع خود به سوالات ما پاسخ داد که در ادامه مشروح این گفت و گو را می خوانید.
   - مرور اجمالی بر سوابق ورزشی شما داشته باشیم ؛ دوره مدیریتی شما از چه زمانی شروع شد، و چه سمت های مدیریتی در ورزش داشتید ؟
   بنده از سال 1382 کارم را در فدراسیون فوتبال آغاز کردم. دارای مدرک لیسانس تربیت بدنی ، مدرک فوق لیسانس مدیریت ورزشی هستم. مدرس دوره های مدیریت فیفا و ناظر زن ایرانی مسابقات کنفدراسیون فوتبال آسیا که در پنجمین دوره بازیهای داخل سالن آسیا در رشته فوتسال به عنوان ناظر کنفدراسیون فوتبال آسیا حضور داشتم.
   عضویت در کمیته مسابقات فدراسیون بین المللی غرب آسیا، ریاست دپارتمان فوتبال ساحلی از سال 1388 ، عضویت در کمیته فنی و توسعه فوتسال و فوتبال ساحلی و همچنین کمیته حقوقی فدراسیون فوتبال ایران از دیگر موارد قابل اشاره است.
   - شما یکی از بانوان مدیر هستید که حوزه مدیریتی شما فقط بانوان نیست و از طرفی در حوزه فوتبال ساحلی با موفقیت هم همراه بوده. در این مورد توضیح دهید.
   خوشبختانه در طی سال های گذشته موفق به کسب مدارج مورد نیاز در مدیریت فوتبالی شدم که در کنار حمایت های مدیران فدراسیون و پشتکاری که در تمامی مقاطع صورت گرفت در نهایت حاصل تلاش های بی وقفه را شاهد بودم که نقطه عطف آن هم به نوعی در رشته فوتبال ساحلی و بطور خاص تیم ملی فوتبال ساحلی کشورمان در سطح جهان است.
   - از نگاه خودتان دلیل موفقیت فوتبال ساحلی چیست ؟
   به اعتقاد من کسب موفقیت تفاوتی در آقا یا خانم بودن ندارد و بطور کلی قابل مرزبندی نیست. دو فاکتور اصلی و تعیین کننده وجود دارد که یکی علم و شناخت کامل و دیگری تجربه کافی برای انجام امور محوله است.
   -در حال حاضر یکی از رویکردهای وزیر ورزش حمایت از ظرفیت های مدیریتی بانوان در عرصه ورزش است ، الان فک می کنید بانوان دیگر هم بتوانند در حوزه هایی که مدیریت می کنند ، موفق شوند؟
   بدون تردید ریاست محترم جمهور و بطور خاص در ورزش کشور، دکتر سلطانی فر از همان ابتدا دیدگاه بسیار شایسته خود نسبت به بکارگیری توانایی های بانوان را نشان دادند که خوشبختانه این موضوع در عمل اتفاق افتاد و نه فقط در حرف. به همین دلیل شاهد حضور پرقدرت بانوان بیشتری در مدیریت ورزش کشور هستیم که امیدوارم به همان اندازه که در بخش آقایان زمان برای آزمون و خطا قرار داده می شود در بخش مدیریتی بانوان نیز همینطور عمل شود.
   بسیار خوشحال کننده است که روسای فدراسیون ها از بین خانم ها منصوب می شوند
   در فدراسیون فوتبال هم شاهد هستیم که شخص رییس فدراسیون همواره دیدگاه مثبتی در این مورد دارند و حتی شاهد حضور بانوان در پست های مدیریتی حساس در فدراسیون هستیم.
   - مهمترین عاملی که می تواند ،موفقیت بانوان در حوزه مدیریتی ورزش را تضمین کند، چیست ؟
   اعتماد و حمایت کافی از آنها. معتقدم اگر جایگاه درست و متناسبی برای افراد درنظر گرفته شود و همراه با اعتماد و حمایت کافی باشد ثمره آن نیز به مرور زمان دیده خواهد شد و به مرور دیدگاه تفاوت کیفی در مدیریت اجرایی آقایان با خانم ها کمرنگ تر خواهد شد.
   - توصیه شما به بانوانی که حوزه مدیریتی آنها دو بخش بانوان و آقایان را شامل می شود ، چیست ؟
   تنها تفاوت موجود میان مدیریت یک بانو در دو بخش آقایان و بانوان مرحله اثبات توانایی است. مدیران خانم بیش از آقایان باید درحوزه خود به روز باشند تا دیدگاهی که در سالهای اخیر درحال ترمیم و نتیجه آن اعتماد به بانوان است دچار چالش نشود. به نظر بنده برای جلوگیری از این موضوع و ادامه روند خوب کنونی که بانوان هم در بدنه مدیریتی ورزش قرار گرفته اند، قدم نخست تسلط بیش از پیش بانوان به حوزه کاری تحت مسئولیت خودشان است.
   - بهترین اقدام مدیریتی شما ؟
   نشان دادن قدرت فوتبال ساحلی ایران به جهانیان. البته این دستاورد کار گروهی بوده و همه زحمت کشیدند و در آن دخیل بودند.
   - بهترین روز کاری در فدراسیون فوتبال؟
   با توجه به اینکه تنها حوزه کاری من فوتبال ساحلی نیست به همین دلیل لحظات بسیار شیرینی در ذهنم از موفقیت های تمام بخش ها بخصوص صعود تیم های ملی به مسابقات جام جهانی ثبت شده است که باعث شادی مردم عزیز کشورم شده است .
   - اراده شما برای آینده کاری یا به عبارتی برنامه های آینده شما چیست ؟
   در هر بخشی که مشغول فعالیت بودم تمام تلاشم ایجاد شرایط با ثبات و ایجاد روند رو به رشد پلکانی بوده که خوشبختانه در تمامی مراحل تا حدودی به اهدافم رسیده ام و برای آینده هم همین روند و البته استفاده مضاعف از تجربیات قبلی را متصور هستم.
   - یک مدیر بانو همچون شما تا چه حدی می تواند از زندگی شخصی ،تفریج و ورزش خود هم غافل نشود، برای شما این مهم به چه صورت بوده است ؟
   به هر جهت تلاش برای کسب موفقیت در بعد زندگی کاری تاحدودی زندگی شخصی را تحت تاثیر قرار می دهد اما آنچه مهم است ایجاد تعادل نسبی بین این دو مورد است که سخت، اما شدنی است.
   - حضور خانواده ها در ورزش و نظر شما ؟
   دو موضوع اساسی و تعیین کننده وجود دارد که یکی ایجاد بستر بر اساس شرایط کشور است. دیگری هم تلاش برای فراهم ساختن زیرساخت مناسب برای حضور بی دغدغه و در چارچوب فرهنگ خانوادگی و حفظ ارزش هاست که در صورت رعایت این دو مورد، ایجاد شرایط حضور خانواده ها در ورزش می تواند موجب شور و انگیزه بیشتر بین ورزشکاران و از طرفی سهیم ساختن خانواده ها در نشاط حاصل از ورزش شود.
   - اگر مایل به اظهار نظر درباره موضوع خاص ورزشی دیگری هم هستید ، بفرمایید ؟
   امیدوارم شرایط جهت استفاده از حداکثر پتانسیل موجود و استعدادهای برتر ورزشی که در کشورمان داریم بیش از پیش فراهم شود. این موضوع تنها با برنامه ریزی مدون کوتاه و بلند مدت محقق می شود که بدون تردید ثبات مدیریتی هم در راه رسیدن به این هدف بسیار حائز اهمیت است.
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.
مجموع بازدیدها : 14,339,453
تعداد بازدید امروز : 23,387
تعداد بازدید دیروز : 27,334
آخرین به روزرسانی : 1397/04/31