امروز : یکشنبه 31 تیر 1397
   
  • در دیدار با رییس فدراسیون سپک تاکرا آسیا مطرح شد

   داورزنی: سال آینده میزبان جام جهانی سپک تاکرا در تهران هستیم

   داورزنی: سال آینده میزبان جام جهانی سپک تاکرا در تهران هستیم

   صبح امروز عبدالحلیم بن عبدالقادر رییس فدراسیون سپک تاکرا آسیا با محمدرضا داورزنی معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان در محل این وزارتخانه دیدار کرد.

   به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان محمدرضا داورزنی در دیدار با رییس فدراسیون سپک تاکرا آسیا گفت: مسئولان سپک تاکرای جهانی و آسیا در تلاش هستند بتوانند با توسعه هر چه بیشتر این رشته به زودی آن را المپیکی کنند.
   معاون توسعه ورزش قهرمانی وزارت ورزش و جوانان افزود: با توجه به امکاناتی که ما در اکثر نقاط کشور از جمله سالن های سرپوشیده، زمین بدمینتون و والیبال داریم، همکاری و حمایت وزارت ورزش از توسعه سپک تاکرا مورد تاکید است.
   داورزنی در خصوص میزبانی سال آینده ایران در مسابقات جام جهانی سپک تاکرا گفت: وزارت ورزش از این میزبانی حمایت کامل می کند و میزبانی جام جهانی سپک تاکرا در تهران کمک زیادی به توسعه این رشته در منطقه آسیای مرکزی و غرب آسیا خواهد کرد.
   داورزنی میزبانی های اینچنینی را در انتشار پیام صلح و دوستی ایران به تمام دنیا بسیار موثر دانست و تاکید کرد: در رشته های مختلف که سال گذشته میزبان رویدادهای جهانی بودیم واقعیت های کشور ما به میهمانان خارجی نشان داده شد و همه تیم هایی که به ایران آمدند پس از بازگشت به کشورشان حامل پیام صلح و دوستی ما به ملت خودشان بودند و این بزرگترین دستاورد برای کشور با کمترین هزینه است و ما باید از این ابزار مناسب برای خنثی کردن تبلیغات منفی علیه ایران استفاده کنیم.
   معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان افزود: سیاست اخذ میزبانی رویدادهای بین المللی به عنوان یکی از سیاست های اصلی وزارت ورزش و جوانان به همه فدراسیون های ورزشی به خصوص در رشته هایی که شانس کسب سکو داریم ابلاغ شده است و در این راستا همه کمک های لازم را انجام می دهیم. همچنین مایلیم از ظرفیت سایر استان ها و شهرستان ها برای میزبانی ها استفاده کنیم تا باعث توسعه زیرساخت ها هم بشود.
   وی همچنین جهت کسب کرسی های بین المللی سپک تاکرا با عبدالحلیم بن عبدالقادر گفت و گو کرد و از کسب این کرسی توسط سهراب آزاد رییس انجمن سپک تاکرای ایران حمایت کرد.
   داورزنی در خصوص شانس کسب مدال سپک تاکرای ایران در مسابقات آینده گفت: اگرچه خاستگاه این رشته تایلند و شرق آسیاست اما ما در تمامی رشته های ورزشی از جمله سپک تاکرا اگر با برنامه ریزی جلو برویم این ظرفیت و استعداد در کشور وجود دارد که به بالاترین سکوها برسیم.
   عبدالحمید بن عبدالقادر رییس فدراسیون سپک تاکرا آسیا و دبیر کل فدراسیون جهانی این رشته هم دیدار با مسئولین ورزش ایران را بسیار ارزنده دانست و ابراز امیدواری کرد با برگزاری جام جهانی سپک تاکرا در تهران و همکاری های بیشتر برای گسترش قاره ای و جهانی این رشته، به زودی سپک تاکرا نیز المپیکی شود.
   محمد فاروق عبدالحلیم معاون دبیر کل فدراسیون سپک تاکرا آسیا، محمد علیپور رییس فدراسیون انجمن های ورزشی، سهراب آزاد رییس انجمن سپک تاکرا ایران و علی فولادی عضو هیات رییسه فدراسیون سپک تاکرا آسیا از دیگر حاضرین در این جلسه بودند.
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.
مجموع بازدیدها : 14,325,777
تعداد بازدید امروز : 9,711
تعداد بازدید دیروز : 27,334
آخرین به روزرسانی : 1397/04/31