امروز : یکشنبه 31 تیر 1397
   
  • در پی کسب سهمیه المپیک در مسابقات تیر اندازی جهان

   امیر رضا صفایی پور به المپیک نوجوانان آرژانتین صعود کرد/ سوگند حداد رزرو شد

   امیر رضا صفایی پور به المپیک نوجوانان آرژانتین صعود کرد/ سوگند حداد رزرو شد

   در مسابقات جهانی آرژانتین که حضور کمانداران ایران در رده سنی نوجوانان در دو بخش ریکرو و کامپوند برگزار شد، امیر رضا صفایی پور المپیکی شد.

   به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان و به نقل از روابط عمومی فدراسیون تیراندازی با کمان، مسابقات انتخابی المپیک در بخش نوجوانان در کشور آرژانتین برگزار شد که امیررضا صفائی پور با کسب سه پیروزی ارزشمند و قرار گرفتن در در 16 نفر اول مستقیما به المپیک نوجوانان 2018 آرژانتین صعود کرد، صفایی پور برای کسب سهمیه ابتداء کماندار بلژیکی را 6 بر 2 شکست داد، سپس مقابل ورزشکار قزاقستان 6 بر 4 به پیروزی رسید و در مرحله بعد مقابل کماندار رومانی نیز 6 بر 4 به برتری دست یافت و با صعود به مرحله یک هشتم نهایی سهمیه المپیک را کسب نمود، صفایی پور در مسابقه بعدی خود 3 بر 7 مقابل کماندار ایتالیایی بازی را واگذار نمود.
   سوگند حداد نیز ابتدا مقابل کماندار لهستان 6 بر صفر پیروز شد ولی مقابل کماندار چین تایپه 6 بر 2 شکست خورد و با توجه به صعود 2 ورزشکار کره ای به مرحله بعدی، حداد به عنوان شانس مجدد به جدول بازگشت و در این مرحله کماندار ایتالیایی را 7 بر 3 شکست داد و به مرحله بعدی صعود نمود.حداد مقابل فیلیپین 7 بر 3 بازی را واگذار کرد تا در رده هفدهم قرار گیرد که این امر سبب شد که به عنوان رزرو در جدول قرار گیرد تا در صورتی که یکی از ورزشکاران صعود کرده به هر دلیلی نتواند در المپیک شرکت نماید، سوگند حداد جایگزین وی می شود.
   شایان ذکر است، از هر کشور تنها 2 ورزشکار شانس صعود به المپیک را دارد، یک دختر و یک پسر و ایران در مسابقات آذرماه بنگلادش می تواند سهمیه بعدی خود را نیز کسب نماید.
   گفتنی است در این مسابقات که ایران برای اولین بار حضور یافته بود، تیم ملی کشورمان توسط گیسا بایبوردی به یک مدال برنز ارزشمند دست یافت.
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.
مجموع بازدیدها : 14,325,708
تعداد بازدید امروز : 9,642
تعداد بازدید دیروز : 27,334
آخرین به روزرسانی : 1397/04/31