امروز : یکشنبه 31 تیر 1397
   
  • مسابقات قهرمانی نوجوانان، جوانان و امیدهای کاراته جهان؛

   شمارش معکوس جام دهم آغاز شد

   شمارش معکوس جام دهم آغاز شد

   در حالی که کمتر از 3 هفته به آغاز دهمین دوره مسابقات قهرمانی نوجوانان، جوانان و امیدهای جهان فرصت باقی است به نظر می رسد که در تاتامی تنریف اسپانیا رکورد تعداد شرکت کنندگان شکسته شود.

   به گزارش سایت فدراسیون کاراته و بر اساس آمار فدراسیون جهانی تاکنون 1349 نفر از 92 کشور برای حضور در دهمین رقابتهای دوره نوجوانان، جوانان و امیدها ثبت نام کرده اند که این آمار نسبت به دوره گذشته به لحاظ تعداد کشورها افزایش نشان می دهد.
   در دوره قبلی این رقابتها که در جاکارتای اندونزی برگزار شد، 1425 ورزشکار از 91 کشور حضور داشتند که به نظر می رسد با توجه به زمان باقی مانده تا ثبت نام نهایی، تعداد شرکت کنندگان حاضر در جام دهم جهان افزایش پیدا کند.
   بر اساس این گزارش، آمریکا، روسیه، اسپانیا، مصر و ایران با 35 شرکت کننده تیم هایی هستند که با ترکیب کامل در این رقابتها حضور پیدا می کنند.فرانسه، انگلیس، برزیل با یک شرکت کننده کمتر نسبت به این 5 کشور در مکان بعدی قرار دارند. ژاپن، کرواسی، اوکراین با 33 ، پرتغال، اسلوونی و هند با 30 شرکت کننده پرجمعیت تر از سایر کشورها هستند.
   کمترین تعداد شرکت کننده به کشورهای پاراگوئه، ساحل عاج، افغانستان، آلبانی، برونئی، لبنان، سنگاپور اختصاص دارد که هر کدام تنها با یک نماینده راهی تنریف خواهند شد.
   وزن منهای 68 کیلوگرم جوانان پسران با 53، وزن منهای 75 امیدهای پسران با 56 در بخش دختران هم وزن منهای 59 کیلوگرم جوانان با 49 شرکت کننده بیشترین شرکت کننده را در دو بخش پسران و دختران به خود اختصاص داده اند.
   گفتنی است در دوره قبلی این رقابتها که در جاکارتای اندونزی برگزار شده بود تیم ایران با یک طلا، یک نقره و 8 برنز به مقام هفتمی جهان رسیده بود.
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.
مجموع بازدیدها : 14,325,493
تعداد بازدید امروز : 9,427
تعداد بازدید دیروز : 27,334
آخرین به روزرسانی : 1397/04/31