امروز : یکشنبه 31 تیر 1397
   
  • نشست فاطمه هاشمی و غلامرضا شعبانی بهار با رئیس فدراسیون جهانی پیوند اعضا

   نشست فاطمه هاشمی و غلامرضا شعبانی بهار با رئیس فدراسیون جهانی پیوند اعضا

   فاطمه هاشمی و غلامرضا شعبانی بهار در خصوص گسترش ارتباطات و فعالیت های فدراسیون ورزش بیماران خاص و پیوند اعضا جمهوری اسلامی ایران با رئیس فدراسیون جهانی ورزش پیوند اعضا دیدار کردند.

   به گزارش روابط عمومی فدراسیون ورزش بیماران خاص و پیوند اعضا، در جریان بازی های کشوری ورزشکاران پیوند اعضا در جزیره کیش فاطمه هاشمی رئیس این فدراسیون و غلامرضا شعبانی بهار معاون توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان طی نشستی با رئیس فدراسیون جهانی پیوند اعضا پیرامون مسائل مختلف به گفت و گو نشستند.
   در ابتدای این دیدار فاطمه هاشمی با اشاره به عملکرد ضعیف انجمن ورزش پیوند اعضا خاورمیانه فعال شدن ورزش این گروه در آسیا را خواستار شد و گفت: هدف ما نجات ورزش پیوند اعضا آسیا از بلاتکلیفی است. ضمن این که در مسابقات برون مرزی با تعداد ورزشکاران زیادی شرکت می کنیم مشتاق هستیم میزبان رویدادهای جهانی نیز باشیم.
   هاشمی همچنین برگزاری مسابقات منطقه ای در قسمت های مختلف آسیا را برای گسترش و فعالیت بیشتر ورزش پیوند اعضا در این منطقه به رئیس فدراسیون جهانی پیشنهاد کرد.
   در ادامه غلامرضا شعبانی بهار معاون توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان در رابطه با توانایی های فدراسیون ورزش بیماران خاص و پیوند اعضا ایران توضیحاتی را به رئیس فدراسیون جهانی پیوند اعضا ارائه کرد و توانمندی این فدراسیون را با ریاست قوی آن مرتبط دانست.
   وی گفت: فدراسیون ورزش بیماران خاص و پیوند اعضا زیر مجموعه بخش همگانی وزارت ورزش می باشد و در سال 1395 از رشد بیش از چهارصد درصد برخوردار و به لحاظ میزان رشد درصدی در بین فدراسیون های ورزشی حائز رتبه اول بوده است.
   شعبانی بهار ضمن اشاره به میزبانی های بسیار ایران در مسابقات مختلف حمایت و پشتیبانی کامل وزارت ورزش و جوانان و دولت را برای میزبانی مسابقات آسیایی و جهانی در ورزش پیوند اعضا اعلام کرد.
   کریس توماس رئیس فدراسیون جهانی ورزش پیوند اعضا نیز با ابراز خوشحالی از حمایت دولت و وزارت ورزش از فدراسیون ایران گفت: میزبانی ایران یک فرصت خوب برای من بود تا از نزدیک شاهد عملکرد فدراسیون ایران باشم.
   رئیس فدراسیون جهانی پیوند اعضا کار این فدراسیون را از سایر فدراسیون های دیگر سخت تر خواند و بیان کرد در سایر فدراسیون ها افراد با یک اطلاعیه به آن فدراسیون مراجعه خواهند کرد اما در فدراسیون پیوند اعضا ابتدا باید دهندگان و گیرندگان عضو را شناسایی کرد که کار بسیار دشواری است. وقتی افرادی که قبل از عمل پیوند ورزش می کردند، بعد از پیوند نیز ورزش را ادامه دهند امید به زندگی دوباره در آن ها زنده می شود چرا که آن ها موهبت دوباره زیستن را یافته اند.
   توماس در ادامه گفت: ایران یکی از اعضای پر افتخار فدراسیون جهانی است زیرا افراد حرفه ای در آن مشغول به فعالیت هستند و از مسئول روابط عمومی تا ریاست آن من را تحت تاثیر قرار دادند. از نکات بارز دیگر فدراسیون ایران تحت پوشش قرار دادن بیماران خاص است که سازماندهی ورزشی بخصوصی ندارند. من پتاسیل ایران را واضح دیدم و پیام آن را در مجمع فدراسیون جهانی مطرح خواهم کرد.
   وی یکی از دلایل سفر به ایران را ایجاد پل ارتباطی بیشتر به جز مسابقات جهانی که هر دو سال یک بار برگزار می شود عنوان کرد و فعالیت متنوع افراد پیوند عضو و ترویج گسترده فرهنگ اهدا عضو را مهم و ضروری دانست.
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.
مجموع بازدیدها : 14,339,656
تعداد بازدید امروز : 23,590
تعداد بازدید دیروز : 27,334
آخرین به روزرسانی : 1397/04/31