امروز : دوشنبه 01 مرداد 1397
   
  • محمد علیپور: باید به ورزش بانوان توجه ویژه ای داشته باشیم

   محمد علیپور: باید به ورزش بانوان توجه ویژه ای داشته باشیم

   رئیس فدراسیون انجمن‌های ورزشی گفت: بانوان ورزشکار در چند سال اخیر برای ایران افتخار آفرینی کرده‌اند و باید توجه ویژه‌ای به بانوان شود.

   به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان به نقل از برنا، محمد علیپور رئیس فدراسیون انجمن های ورزشی درخصوص رقابت های قهرمانی جهانی دارت که به میزبانی ژاپن برگزار شد اظهار کرد: مسابقات جهانی دارت هر ساله برگزار می شود که کشورهای زیادی از تمام قاره ها در این مسابقات شرکت می کنند. در این دوره از رقابت ها تیم ها تقریبا از تمام کشورها حضور داشتند، ایران هم با یک تیم کاملا جوان و منسجم در میادین حاضر شد و در نهایت نیز با کسب مدال طلا هم در بخش تیمی و هم در بخش انفرادی عملکرد قابل قبولی را ارائه کرد.
   وی افزود: بخشی از این قهرمانی بی شک حاصل زحمات شبانه روزی فدراسیون انجمن دارت است که در دو سال گذشته بسیار تلاش کرده است برای پیشرفت این ورزش و خدا را شکر بالاخره این زحمات نتیجه داد. تا 5 سال پیش این ورزش در رنکینگ جهانی در رده 30 جهان قرار داشت اما در طول این چند سال با حضور آقای حمید آذرپور ورزش دارت پیشرفت چشم گیری داشته است.
   علیپور ادامه داد: در طول این چند سال در کنار دارت بازان آقایان برای بانوان نیز شرایط خیلی خوبی را مهیا کرده ایم و خوشبختانه بانوان نیز نه تنها در ورزش دارت بلکه دراکثر رشته های ورزشی در عرصه های بین المللی خوب ظاهر شده و افتخار آفرینی کردند. ورزش بانوان در چند سال اخیر واقعا مسیر رو به پیشرفتی داشته و تمام تلاش ما نیز این بوده است که زمینه را برای حضور بانوان در عرصه های مختلف ورزشی مهیا کنیم.
   وی یادآور شد: برای مسابقات داخل سالن ترکمنستان هر سه ورزشکار کیک بوکسینگ کار از بین بانوان صاحب مدال شدند. قطعا اگر به ورزش دارت بانوان توجه ویژه ای داشته باشیم و امکانات بیشتری را فراهم کنیم بی شک در مسابقات بعدی مدال های خوش رنگی را برای کشورمان به ارمغان می آورند. قبل از اعزام به مسابقات جهانی ژاپن فدراسیون برای کسب آمادگی بیشتر ورزشکاران مسابقاتی را شهریورماه در شیراز برگزار کرد، همچنین از فروردین نیز نزدیک به 19 اردو با بهترین شرایط برگزار شد که حاصل همه تلاش ها نتیجه قابل قبول مسابقات جهانی ژاپن بود. امیدوارم این روند ادامه داشته باشد تا شاهد مدال آوری بیشتر بانوان در عرصه های مختلف ورزشی باشیم.
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.
مجموع بازدیدها : 14,348,778
تعداد بازدید امروز : 2,729
تعداد بازدید دیروز : 29,983
آخرین به روزرسانی : 1397/04/31