امروز : دوشنبه 01 مرداد 1397
   
  • امضای تفاهم نامه همکاری فدراسیون های اتومبیلرانی ایران و ارمنستان

   امضای تفاهم نامه همکاری فدراسیون های اتومبیلرانی ایران و ارمنستان

   روسای فدراسیون های اتومبیلرانی ایران و ارمنستان دیروز در تهران با امضای تفاهم نامه ای ، آمادگی خود را برای همکاری های جدید در ابعاد بین المللی و منطقه ای آعلام داشتند .

   به گزارش روابط عمومی فدراسیون موتورسواری و اتومبیلرانی ، در این دیدار که در محل فدراسیون موتورسواری و اتومبیلرانی جمهوری اسلامی ایران برگزار شد ، محمود صیدانلو و گالیک آقاجانیان نزدیک به یک ساعت پیرامون چگونگی همکاری دو کشور و استفاده از ظرفیت ها و تجارب یکدیگر و همچنین هماهنگی در سیاست های منطقه ای و بین المللی به گفت و گو وبحث و تبادل نظر پرداختند .
   بر اساس این گزارش رئیس فدراسیون موتورسواری و اتومبیلرانی در این دیدار با ابراز خوشحالی از ارتباط با کشور همسایه و دوست ارمنستان گفت : ما در ماههای اخیر دور جدیدی از همکاری با کشورهای همسایه از جمله ترکیه ، قطر و افغانستان را آغاز کردیم و با توجه به مشترکات فرهنگی با ارمنستان در بحث تبادل تجربیات در بخش اتومبیلرانی و موتورسواری می توانیم همکاری نزدیکی داشته باشیم که اعزام تیم ملی درگ شروع این ارتباط است .
   صیدانلو با ارائه گزارشی از موقعیت فدراسیون موتورسواری و اتومبیلرانی در استان های کشور افزود : در تمامی 31 استان ایران هیات های فعال داریم که در بیش از 10 رشته در اتومبیلرانی و 20 رشته در موتورسواری فعالند . اخیرا هم مسابقات بین المللی مرک خاورمیانه را زیر نظر FIA میزبان بودیم که از سال آینده کشور شما هم می تواند یکی از شرکت کنندگان در این مسابقات باشد و بزودی نیز میزبان مسابقات موتور کراس قهرمانی آسیا هستیم .
   وی در ادامه یاد آورشد : امیدوارم با امضای این تفاهم نامه جدا از همکاری در حوزه های آموزش و رالی و همچنین راههای افزایش مهارت ها در کاهش تصادفات جاده ای در کنار مسابقات دوجانبه و چندجانبه در رشته های اتومبیلرانی و موتورسواری که می دانیم که شما نفوذ خوبی دارید ، همکاری جدی تری داشته باشیم . از سوی دیگر دو کشور با با توجه به روابط خوب ایران با العطیه نایب رئیس قطری فدراسیون جهانی با هم نظر بودن در اجلاس آینده انتخابات رئیس و نایب رئیس FIA تاثیرگذار بوده و همکاری هم بهتر می توانند از ظرفیت های کشور همسایه هم استفاده نمایند . در مجموع نیاز به همکاری جدی تری با کمک دیگر کشورها در تشکیلات FIA داریم و ایران و ارمنستان می توانند با هماهنگی 7 تا 8 کشور پیشنهادات واحدی به فدراسیون جهانی ارائه دهند .
   گالیک آقاجانیان رئیس فدراسیون اتومبیلرانی ارمنستان در ادامه این دیدار با تشکر از صیدانلو گفت : ایران کشور بزرگی است و از نظر جمعیتی خودمان را با شما هرگز مقایسه نمی کنیم . من نیز مثل جنابعالی از همکاری میان دو کشور دوست در بحث اتومبیلرانی استقبال می کنم و فکر می کنم می توانیم در بخش هایی که شما تجربه دارید ما استفاده کنیم و متقابلا در بخش هایی ما به شما کمک کنیم . ما مسابقات رالی کوهستان را با توجه به کوهستانی بودن ارمنستان داریم که از حضور تیم های شما خوشحال خواهیم شد . وی افزود : ما بیشتر روابط مان با گرجستان هستم و از طرف آنها هم به شما قول همکاری بیشتر را می دهم . نگاهمان به FIA همان نگاه شماست و اگر ما شما و گرجستان و عراق یک نظریه ارائه دهیم ، مطمئنا تاثیر گذار تر خواهد بود .
   آقاجانیان با اعلام اینکه حضور گردشکران ایرانی در ارمنستان در 8 ماه اخیر 31 درصد رشد داشته است گفت : روابط ما هم می تواند در تمامی زمینه ها به موازات هم رشد داشته باشد و از طریق گمرکات دو کشور تسهیلات خوبی در بحث توریسم ورزشی ایجاد نماییم .

   وی در پایان از صیدانلو برای سفر به ایروان و جمع بندی مذاکرات و عملیاتی شدن همکاری ها دعوت رسمی به عمل آورد .

کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.
مجموع بازدیدها : 14,348,798
تعداد بازدید امروز : 2,749
تعداد بازدید دیروز : 29,983
آخرین به روزرسانی : 1397/04/31