امروز : دوشنبه 01 مرداد 1397
   
  • در سفر یکروزه به استان زنجان

   محمدیان: ورزش بانوان ایران یک پدیده ی منحصر به فرد است

   محمدیان: ورزش بانوان ایران یک پدیده ی منحصر به فرد است

   معاون ورزش بانوان وزارت ورزش و جوانان گفت: شرایط ویژه ی بانوان ایرانی و تعدد مسئولیت هایشان باید در تدوین برنامه ی ورزشی بانوان در سطح خرد و کلان لحاظ شود.

   به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان و به نقل از روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان استان زنجان، فریبا محمدیان معاون ورزش بانوان وزارت ورزش و جوانان در سفر به زنجان پایتخت شور و شعور حسینی و در اولین برنامه و در نشستی صمیمی و کاری با همکاران اداره کل ورزش و جوانان ضمن تسلیت ایام سوگواری أبا عبدالله الحسین(ع) مراسم عزاداری استان زنجان را در سطح کشور نمونه و الگو برشمرد و اظهار داشت: دسته عزاداری حسینه ی اعظم زنجان در کشور زبانزد خاص و عام است.
   وی در ادامه با بیان اینکه تمامی پیشنهادات و انتقادات را پیگیری خواهیم کرد ابراز امیدواری کرد: بتوانیم با هم فکر و هم سو بودن در عرصه های مختلف و نقد های سازنده ایران اسلامی را در تمام زمینه ها در دنیا مطرح کنیم.
   معاون ورزش بانوان وزارت ورزش و جوانان با اشاره به موانع موجود در پیشبرد امور اظهار داشت: بخشی از موانع مواد قانونی است که در این حوزه تلاش بسیار شده است و اقدامات انجام شده توانسته از مجلس امتیاز بگیرد و این همه را مرهون تلاش های مجموعه ی بزرگ ورزش و جوانان در جای جای ایران هستیم.
   محمدیان با بیان اینکه برطرف کردن موانع قانونی مرحله اول کار بوده است والان فصل بودجه است اظهار کرد: عملکرد و گزارش های صحیح سال۹۶ است که بودجه۹۷ را رقم خواهد زد.
   وی با اشاره به شکاف بزرگ بین ورزش بانوان و آقایان در سطح کشور و عدم اختصاص بجا و عادلانه ی بودجه به بخش بانوان ورزش زنان در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را یک پدیده ی منحصر به فرد برشمرد وادامه داد: اگر به دنبال جامعه ای سالم هستیم ورزش بانوان که بیش از 49 درصد از جمعیت جامعه را تشکیل می دهند را باید جدی گرفته در اولویت قرار دهیم.
   این مسئول ورزشی تاکید کرد: با توجه به بافت فرهنگی خاص کشورمان و شرایط ویژه ی بانوان باید برنامه ی ورزش بانوان نیز ویژه و خاص شرایط خودشان و تعدد مسئولیت هایشان طراحی و تدوین شود تا از آسیب های جدی جامعه درآینده به دور باشیم.
   فریبا محمدیان ورزش را پیشگیرانه ترین عامل در برابر هنجارهای اجتماعی دانست و ریل گذاری جهت تحقق حداکثری این مهم را در جامعه بسیار مهم ارزیابی کرد.
   وی در پایان اظهار کرد:ما به دنبال برقراری پل ارتباطی ورزش و جوانان هستیم و هدف اصلی جذب جوانان علاقه مند در توسعه و گسترش ورزش است و با توجه به اینکه ورزش یک حوزه ی بین رشته ای است باید از بین این نشست ها برنامه های بسیاری بیرون بیاید.
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.
مجموع بازدیدها : 14,351,160
تعداد بازدید امروز : 5,111
تعداد بازدید دیروز : 29,983
آخرین به روزرسانی : 1397/04/31