امروز : پنجشنبه 26 مهر 1397
   
  • در نشست وزیر ورزش و جوانان با نمایندگان سازمان های مردم نهاد جوانان

   دکتر سلطانی فر: در حوزه مشارکت های اجتماعی، ابتدای راه قرار داریم / مسائل جوانان جز با تعامل حل نخواهد شد

   دکتر سلطانی فر: در حوزه مشارکت های اجتماعی، ابتدای راه قرار داریم / مسائل جوانان جز با تعامل حل نخواهد شد

   وزیر ورزش و جوانان گفت: در دنیا دولت ها فقط نظارت می کنند و اجرا با بخش های خصوصی است، بخش های خصوصی یعنی همین سمن ها و ما باید به این سمت حرکت کنیم.

   به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، دکتر مسعود سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان در نشست صمیمی با نمایندگان سازمان های مردم نهاد جوانان که عصر امروز در ساختمان جوانان وزارت ورزش و جوانان برگزار شد، گفت: در دولت دوازدهم با توجه به حضور تندگویان که خود از جوانان است قرار شد ارتباط بیشتر و مستمرتری با جوانان داشته باشیم، باید با جوانان صحبت کنیم که چه کار هایی در حوزه ی آنان باید انجام شود.
   وزیر ورزش و جوانان اظهار کرد: ما در حوزه مشارکت های اجتماعی در ابتدای راه قرار داریم و هنوز نتوانسته ایم از مشارکت بخش خصوصی و مردم به خوبی استفاده کنیم.
   او تاکید کرد: ما هنوز نمی دانیم سمن ها فقط باید فکر کنند یا متصدی باشند؟ یا اینکه تنها وظیفه نظارت را به عهده دارند؟ در دنیا دولت ها فقط نظارت می کنند و اجرا با بخش های خصوصی است و بخش های خصوصی یعنی همین سمن ها و ما باید به این سمت حرکت کنیم.
   دکتر سلطانی فر گفت: عمر مردم سالاری در کشور ما بسیار کوتاه است، ما پیامی تحت عنوان مردم سالاری دینی داریم که با تدبیر معمار کبیر انقلاب حضرت امام خمینی (ره) و افرادی چون شهید بهشتی به واقعیت تبدیل شد.
   او افزود: مردم ما هم در داخل هم در خارج به این نتیجه رسیده اند که می شود در سایه حکومت دینی دموکراسی داشته باشیم، تجربه دموکراسی یک تجربه جدید برای ما است، یکی از مهم ترین دستاورد های دموکراسی مشارکت مردم در حوزه های تصمیم گیری است.
   دکتر سلطانی فر با بیان اینکه در همه سفرها جلساتی با سمن ها داشتم و این حرکت باعث شد تا مدیرکل ها بیشتر متوجه اهمیت سمن ها شوند و برای این موضوع وقت بگذارند گفت: مهم تر اینکه باید سازمان جوانان تشکیل شود و زیر مجموعه وزارت ورزش قرار بگیرد یا معاونت رییس جمهور باشد در این صورت مشخص می شود از این سازمان چه می خواهیم.
   وزیر ورزش و جوانان تاکیدکرد: در جنگ ٨ساله قدرت نظامی خودمان را به دنیا نشان دادیم ، در بحث برجام قدرت دیپلماسی را، و حالا یک دیوانه به نام ( ترامپ ) آمده و می خواهد دنیا را بهم بریزد.
   او همچنین گفت: باید با جوانان صحبت کنیم چرا که مسائل جوانان جز با تعامل حل نخواهد شد، باید ببینیم وضعیت ما به چه شکل است و برای آن نقشه راهی ترسیم کنیم تا به وضعیت مطلوب برسیم.
   دکتر سلطانی فر ادامه داد: در موضوع مجلس جوانان هم حرف من همین است نکته مهم دیگر اینکه باید به دنبال ساختار باشیم، باید بدانیم دقیقا از مجلس جوانان چه می خواهیم.
   او با بیان اینکه نباید همه کارها را به گردن دولت بیاندازیم گفت: ما نسلی بودیم که از دهه ٥٠ به بعد انقلاب، جنگ، تحریم و ... را دیدیم، به این نسل اعتماد شد و حالا باید به نسل جدید هم اعتماد کرد و زمینه کار را برایشان آماده کنیم و در مرحله بعد از آن ها انتظار کار داشته باشیم.
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.
مجموع بازدیدها : 16,483,892
تعداد بازدید امروز : 14,021
تعداد بازدید دیروز : 27,058
آخرین به روزرسانی : 1397/07/26