امروز : جمعه 31 فروردین 1397
   
  • نشست معاون امور جوانان با دبیران سازمان های مردم نهاد استان چهار محال و بختیاری

   تندگویان: برنامه بلند مدت جوانان تدوین می شود/ با کمک سمن ها مجلس جوانان را تشکیل می دهیم

   تندگویان: برنامه بلند مدت جوانان تدوین می شود/ با کمک سمن ها مجلس جوانان را تشکیل می دهیم

   معاون ساماندهی امور جوانان از فعالیت سه کمیته در حوزه معاونت جوان خبر داد که برنامه بلند مدت و چشم إنداز حوزه جوانان را تدوین خواهد کرد و سپس این برنامه که ریل گذاری فعالیت های این حوزه محسوب مَی شود ، سبب خواهد شد که در قالب یک برنامه حرکت کنیم.

   به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، محمد مهدی تندگویان در نشست مشترک با دبیران سازمان های مردم نهاد استان چهارمحال و بختیاری که عصر امروز برگزار شد، به اهمیت برنامه محوری و هدف گذاری در حوزه جوانان تاکید کرد و اظهار داشت: در حوزه معاونت جوانان سه کمیته تشکیل شده تا برنامه بلند مدت این حوزه و چشم إنداز را تدوین کند که بر اساس ان ابلاغ خواهد شد و همه موظفیم در قالب برنامه گام برداریم .
   وی گفت: مجمع ملی سازمان های مردم نهاد تا پایان آذرماه برگزار می شود و از دستورالعمل آن نیز رونمایی خواهد شد.
   معاون ساماندهی امور جوانان با ابراز رضایت از آمار افزایش سمن ها که در دولت یازدهم از پنجاه به دو هزار سمن رسید،اظهار داشت : تلاش می کنیم با برنامه ریزی تعداد سمن ها را تا پایان دولت دوازدهم به پنج هزار برسانیم .
   تندگویان استاندارد سازی و کیفی سازی سازمان های مردم نهاد را مورد تاکید قرار داد و تصریح کرد: استاندارد سازی سازمان ها مردم نهاد به صورت جدی مد نظر قرار دادیم بطوری که سعی می کنیم شبکه های تخصصی سمن ها را بوجود آوریم تا سمن ها دارای شبکه مشخصی شود.
   معاون ساماندهی امور جوانان در ادامه این بحث توضیح داد : در چنین شرایطی سمن ها می توانند کنار دولت باشند و به عنوان دولت یار خدمت کنند و سمن ها نیز از خدمات دولت بهره ببرند که تحقق این مهم یکی از اهداف حوزه جوانان است .
   محمد مهدی تندگویان فعالیت سمن ها را بسیار مثبت و اثربخش دانست و اظهار داشت: در برآرد اولیه که بر اساس آمار صورت گرفته ، استان هایی که سازمان های مردم نهاد بیشتری در آن فعالیت می کنند ، آسیب های اجتماعی در آن ها کمتر است بر همین اساس می توانیم نتیجه گیری کنیم که با افزایش سمن ها ، آسیب های اجتماعی کاهش یافته است . به همین دلیل این آمار بیانگر فعالیت سمن ها درهر منطقه است و توجه دولت را به تمرکز بیشتر به فعالیت های سازمان های وزارت ورزش و جوانان معطوف می کند.
   معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و حوانان در بخش دیگری از سخنانش یکی از برنامه های مهم این حوزه را پارلمان جوانان عنوان کرد و اظهار داشت: تلاش ما این است که از پرچمداران پارلمان جوانان باشیم که با فعالیت اثرگذار سازمان های مردم نهاد می توانیم به این مهم دست یابیم .
   تندگویان ادامه داد : با پرچم سمن ها می توانیم پیش روبم و مجلس جوانان را تشکیل دهیم که در اینصورت این مجلس می تواند به یکی از شاخه های مجلس تبدیل سود و مصوبات خود را به مجلس ارایه دهد تا در صورت تصویب به دولت ابلاغ شود.
   معاون ساماندهی امور جوانان ، تفکیک سازمان ملی جوانان و وزارت ورزش و جوانان را مورد توجه قرار داد و اظهار داشت: آن چه مسلم است خواسته کلی تفکیک سازمان ملی جوانان است اما ما تابع مجلس هستیم اما برای تفکیک از این لایحه دفاع خواهیم کرد و امیدواریم این اتفاق رخ دهد تا بتوانیم در این حوزه فعالیت های اثربخشی را ارائه دهیم .
   محمد مهدی تندگویان با بیان اینکه گام های خوبی برای تغییر و تحول و توجه به مدیریت جوانان در کشور بوجود آمده است که جوانان نیز باید از این رویکرد و فرصت بهترین استفاده را ببرند و علاوه بر مطالبه گری هایی که دارند ، بابد روحیه سپاس از این رویکرد را هم داشته و از جوانان و مدیرانی که به حوانان هم در مدیریت ها استفاده می کنند، حمایت خوبی بعمل آورند.
   در این نشست دبیران سمن ها به بیان دیدگاه ها و نظرات خود پرداختند.
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.
مجموع بازدیدها : 12,007,502
تعداد بازدید امروز : 9,137
تعداد بازدید دیروز : 20,669
آخرین به روزرسانی : 1397/01/31