امروز : سه شنبه 31 اردیبهشت 1398
   
  • در حاشیه همایش پیاده روی کارکنان وزارت ورزش و جوانان

   دکتر سلطانی فر: سال 1396 نسبت به سال 1392 تعداد افرادی که ورزش می کنند دو برابر شده است

   دکتر سلطانی فر: سال 1396 نسبت به سال 1392 تعداد افرادی که ورزش می کنند دو برابر شده است

   وزیر ورزش و جوانان در حاشیه همایش پیاده روی کارکنان این وزارتخانه به مناسبت پنجمین روز از هفته تربیت بدنی گفت: ورزش کردن موجب ارتقا سطح سلامت، شور و شعف در جامعه سالم می شود که این زمینه حرکت به سوی توسعه کشور را شتاب می دهد.

   به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان دکتر سلطانی فر در حاشیه این همایش در گفتگو با خبرنگاران گفت: ما با هدف گسترش فرهنگ ورزش کردن و تعمیق این فرهنگ در درون خانواده ها و توسعه ورزش در زندگی روزمره آنها این برنامه ها را اجرا کردیم.
   وزیر ورزش و جوانان در ادامه با تاکید بر تاثیر بسزای ورزش بر سلامت جسم و روح افزود : با هدف عینی کردن این باور که ورزش راهی برای پیشگیری از ابتلا به بیماری هاست برنامه های همیشگی خود را در این ایام گسترده تر کردیم . افتتاح پروژه های مختلف در سراسر کشور، دیدار های گوناگون و برنامه ورزش های همگانی از جمله پیاده روی و کوهنوردی بخشی از برنامه های ما در این هفته بوده است.
   دکتر سلطانی فر با اشاره به نقش اصلی مردم در فرآیند توسعه خاطر نشان کرد: فعالیت های فیزیکی و بدنی باعث ارتقای سلامت جامعه می شود؛ و ورزش همگانی عاملی مهم برای تقویت روحیه مردم و موجب ایجاد شور و شعف در اجتماع است. و جامعه سالم می تواند فرآیند توسعه و پیشرفت کشور را محیا کرده و حرکت به سوی توسعه کشور را سرعت ببخشد.
   وی در خصوص تفاوت برنامه های وزارت ورزش در هفته تربیت بدنی نسبت به سال گذشته گفت: چهار چوب های کلی برنامه ها همانند سال گذشته است اما ما تلاش کردیم برنامه ها را گسترش دهیم و عملیاتی تر کنیم .
   وی در خصوص افزایش مشارکت مردم در ورزش همگانی در دولت تدبیر و امید گفت: آمار ها نشان میدهند سال 1396 نسبت به سال 1392 تعداد افرادی که ورزش می کنند دو برابر شده است . اما در عرصه ورزش همگانی نمی توان آمار دقیقی بدست آورد زیرا بخش عمده ایی از مردم در پارک ها و منازل خود و در سالن های ورزشی مجتمع های مسکونی خود ورزش می کنند که نمیتوانیم اطلاعات آنها را پایش کنیم و قطعا این رقم بیشتر 20 درصد است.
   دکتر سلطانی فر در پایان با اشاره به اینکه امروزه مردم میدانند ورزش کردن می تواند موجب سلامت جسم و روحشان شود گفت: وضعیت ورزش کشور نسبت به 5 سال گذشته با افزایش انگیزه آنها برای ورزش کردن بسیار بهبود یافته است و ما در تلاشینم تا به استاندارد های جهانی دست یابیم. با مبلغی بسیار کمتر از هزینه هایی که برای درمان میکنیم میتوانیم به ورزش بپردازیم تا از بسیاری از بیماری ها جلوگیری کنیم.
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.
مجموع بازدیدها : 21,307,674
تعداد بازدید امروز : 21,662
تعداد بازدید دیروز : 17,899
آخرین به روزرسانی : 1398/02/31