امروز : چهارشنبه 01 فروردین 1397
   
  • پور مختار: حضور بانوان را باید از ورزشگاه های کوچکتر تمرین کنیم

   پور مختار: حضور بانوان را باید از ورزشگاه های کوچکتر تمرین کنیم

   نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی در خصوص حضور خانواده ها در ورزشگاه ها گفت: هنوز شرایط فرهنگی و فیزیکی استادیوم ها برای حضور بانوان در ورزشگاه ها مناسب نیست و باید برای ایجاد شرایط مطلوب در این زمینه کار زیادی انجام دهیم.

   محمد علی پور مختار در گفت و گو با پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان در خصوص حضور خانواده ها در ورزشگاه ها با اشاره به لزوم ترویج فرهنگ ورزش در خانواده ها گفت: حضور همه اعضای خانواده در میادین ورزشی و مسابقات بسیار ارزنده و مفید است و کودکان باید میل به ورزش را از سال های اولیه ورزش و در کنار خانواده بیاموزند.

   وی تصریح کرد با وجود برخی تماشگر نماها هنوز فرهنگ حاکم بر استادیوم های ورزشی در هنگام مسابقات فوتبال مناسب حضور بانوان به تنهایی نیست. لذا واجب است برای رشد و اعتلای این فضای فرهنگی تلاش شود و تا رسیدن به وضع مطلوب در چنین رویدادهایی بهتر است فضایی ایجاد شود تا خانواده ها حضور یابند.

   نماینده بهار و کبودرآهنگ افزود: بانوان برای ما بسیار حائز اهمیت هستند. متاسفانه در مسابقات فوتبال هنوز هم شاهد اعتراضات کلامی نا مناسب از سوی برخی تماشگر نماها هستیم ؛ این چنین رفتار ها و حرف های ناشایست و بعضا سخیف چنانچه در حضور بانوان باشد به منزله نوعی تعرض نیز به شمار می رود.

   محمد علی پور مختار با اشاره به نقش مهم مدیریت فضاهای ورزشی در روند ارتقای فرهنگی گفت: تغییرات فرهنگی و مدیریت رفتاری تماشاگران را باید از فضاهای کوچکتر آغاز کنیم. بهتر است ابتدا بانوان در کنار خانواده ها در ورزشگاه های کوچکتر حاضر شوند تا قدم به قدم بتوانیم شرایط مطلوب فرهنگی را فراهم کنیم.

   وی با نا مناسب دانستن زیر ساخت های فیزیکی فعلی برای حضور بانوان در ورزشگاه ها در جایگاه تماشاگران افزود: تا فراهم شدن کامل زیرساخت های مناسب باید برای تحقق کامل این خواسته برنامه ریزی کنیم زیرا هنوز حتی جایگاهی حفاظت شده که مناسب بانوان باشد در استادیوم های ما وجود ندارد.

   پور مختار بهبود شرایط زیر ساختی و امکانات فیزیکی را اولین گام موثر برای تحقق حضور مستقل بانوان در ورزشگاه ها اعلام و کرد و گفت : تا زمانی که بستری مناسب شأن و شخصیت بانوی عفیف ایرانی در ورزشگاه فراهم نشود، حتی خانواده ها نیز نمی توانند در این محیط حاضر شوند؛ زیرا مردم مسلمان و متمدن ما بسیار باغیرت و شرفند.

   وی اظهار داشت: در صورت فراهم آمدن شرایط فیزیکی و فرهنگی مناسب برای خانواده در اماکن ورزشی ، مجلس با حضور بانوان در این محافل مخالفت نخواهد کرد و برای ایجاد تغییرات به وزارت ورزش و جوانان کمک خواهد کرد.
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.
مجموع بازدیدها : 11,424,996
تعداد بازدید امروز : 16,948
تعداد بازدید دیروز : 15,080
آخرین به روزرسانی : 1397/01/01