امروز : جمعه 31 فروردین 1397
   
  • نشست خبری اصحاب رسانه با مدیر عامل شرکت توسعه و تگهداری اماکن ورزشی

   مدبر: به لحاظ سخت افزاری و فنی، استادیوم ها مشکلی برای حضور بانوان ندارند/ واگذاری فقط فروش نیست

   مدبر: به لحاظ سخت افزاری و فنی، استادیوم ها مشکلی برای حضور بانوان ندارند/ واگذاری فقط فروش نیست

   مدیر عامل شرکت توسعه و تگهداری اماکن ورزشی در خصوص حضور بانوان در ورزشگاه ها گفت: همه امکانات سخت افزاری از جمله جایگاه، سرویس بهداشتی و محل های عبور و مرور قابل تفکیک است و در این خصوص هیچ مشکلی وجود ندارد اما حضور بانوان منوط به تصمیمات نهاد های دیگری است که باید نظر خود را اعلام کنند.

   به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، نشست خبری مصطفی مدبر، مدیرعامل شرکت توسعه و تجهیز صبح امروز با حضور احصاب رسانه برگزار شد.
   مدبر در ابتدای این نشست با بیان این که از زمان تاسیس شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی 596 پروژه تحت پوشش این مجموعه بوده است گفت: از ابتدای دولت تدبیر و امید ۲۹۲ پروژه نیمه تمام از دولت قبل باقی مانده بود که در چهار سال گذشته ۵۴ پروژه را توانستیم به بهره برداری برسانیم و تاپایان سال نیز 48 پروژه دیگر آماده افتتاح خواهد شد که مجموعه به 102 پروژه خواهد رسید.
   وی ادامه داد: در هفته تربیت بدنی ۵ پروژه افتتاح شد. افتتاح سالن دوومیدانی بروجن یکی از بزرگترین پروژه های ورزشی است که توسط دکتر سلطانی فر مورد بهره برداری قرار گرفت. با حمایت وزیر ورزش در پایان سال مالی دو پروژه مهم دیگر در بخش دوومیدانی(خرم آباد و اردبیل) و اوایل سال بعد در یزد به بهره برداری خواهد رسید که تحول عظیمی در ورزش دوومیدانی به وجود می آید.
   مدیرعامل شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی با بیان این که به لحاظ زیرساختی نسبتا وضع خوبی در ورزش کشور داریم گفت: اما باید نسبت به استفاده بهتر از این امکانات و همچنین نگهداری آن ها توجه ویژه ای داشته باشیم.
   وی همچنین به تکمیل ورزشگاه نقش جهان اصفهان اشاره کرد و افزود: کار عمرانی خاصی به غیر از نصب چادر ورزشگاه نداریم که قرار داد آن بسته شده و به زودی اجرا خواهد شد. ورزشگاه نقش جهان به لحاظ امنیت سازه ای در بهترین شرایط است و ما کار مضاعفی در ایمن سازی این ورزشگاه انجام داده ایم. اما فضای بیرون پلاک ورزشگاه به این شرکت مربوط نمی شود.
   مدبر در خصوص واگذاری طرح های نیمه تمام به بخش خصوصی گفت: این که خصوصی سازی باید انجام شود یک تکلیف قانونی است و دولت به آن تاکید دارد. خود شرکت توسعه به لحاظ کارهای توسعه ای، قابل واگذاری نیست ولی شرکت دارایی هایی دارد که می تواند آن ها را واگذار کند.
   وی با بیا ن این که واگذاری فقط فروش نیست، توضیح داد: اشکال دیگر واگذاری نیز در قانون وجود دارد که با کمک آن ها می توانیم تصدی دولت را کم کنیم. اولین باشگاه پدل کشور روز گذشته با سرمایه گذاری بخش خصوصی در مجموعه انقلاب توسط وزیر ورزش و جوانان افتتاح شد.
   مدبر اظهار کرد: شرایط فدراسیون ها را درک می کنیم که بعضی از آنها با مشکل مالی مواجه هستند ولی فدراسیون ها باید فکری به حال بدهی های انباشته خود کنند. در مجموع فدراسیون ها ۶۰ میلیارد به شرکت توسعه و تجهیز بدهکار هستند که انتظار داریم از محل درآمدهایشان به مرور بدهی های خود را پرداخت کنند.
   فدراسیون فوتبال و دو تیم استقلال و پرسپولیس حدود یک سال و نیم است که به شرکت توسعه و تجهیز بدهکاری دارند. فدراسیون فوتبال هزینه تبلیغات دور زمین را می گیرد، همچنین باشگاه استقلال و پرسپولیس از محل بلیت فروشی درآمد دارند ولی همچنان پولی را به شرکت توسعه و تجهیز پرداخت نمی کنند. شرکت توسعه و تجهیز با توجه به طلب های انباشته که از فدراسیون ها دارد ولی همچنان از فدراسیون ها و دو تیم استقلال و پرسپولیس حمایت می کند.
   مدبر درخصوص فسخ قرارداد شرکتی که بلیت فروشی ورزشگاه آزادی را انجام می داد، گفت: قرارداد فدراسیون فوتبال با این شرکت ۱۱ ساله بود و قرار بود که این شرکت سهم ۳۵ درصدی از بلیت فروشی داشته باشد.علاوه بر بلیت فروشی استادیوم آزادی قرار بود این شرکت برای تجهیز تعدادی از ورزشگاه های دیگر نیز اقدام کند ولی این شرکت تنها بلیت فروشی ورزشگاه آزادی را انجام داد. شرایط قرارداد به نحوی بود که به سود فوتبال کشور نبود . شرکت توسعه اعلام کرد زمانی این بلیت فروشی را قبول می کند که تکلیف قرارداد مشخص شود و در نهایت فدراسیون این قرارداد را یک طرفه فسخ کرد و بلیت فروشی به دو باشگاه استقلال و پرسپولیس رسید .
   وی همچنین در خصوص شرایط حضور بانوان در ورزشگاه ها گفت: به لحاظ سخت افزاری و فنی، استادیوم ها مشکلی برای حضور بانوان ندارند. همه امکانات سخت افزاری از جمله جایگاه و سرویس بهداشتی و محل های عبور و مرور قابل تفکیک است و در این خصوص هیچ مشکلی وجود ندارد اما حضور بانوان منوط به تصمیمات نهاد های دیگری است که باید نظر خود را اعلام کنند.
   مدبر در خصوص بازسازی ورزشگاه آزادی گفت: حدود نیم قرن از ساخت استادیوم آزادی می گذرد و همچین اماکنی احتیاج به بازسازی دارند. در این خصوص چند سکوی استادیوم آزادی( زون 34، 35 و 36 ) در دست بازسازی است و این بخش را با کمک مجرب ترین شرکت های عمرانی سبک سازی کردیم و در حال باز سازی است که حدود 4 میلیارد تومان همین سه سکو هزینه می برد. رقم پیشبینی شده ما برای بازسازی کل استادیوم 160 میلیارد تومان است.
   مدیرعامل شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی با بیان این که کار استاندارد سازی پیست اسکی دیزین در حال انجام است گفت: سازمان استاندارد ایرادهایی گرفته بود که بر اساس آن در حال رفع انها هستیم .چندی پیش خبری مبنی بر محبوس شدن ۱۰۰ نفر در پیست اسکی در برخی رسانه ها منتشر شده بود که این دروغ را کسانی عنوان کردند که مقاصد شخصی دارند.چون همچین اتفاقی نیفتاده و به دنبال این هستیم که با شکایت از عوامل انتشار این خبر کسانی که دخالت داشتند را شناسایی کنیم. پس از برجام حدود چهار هزار خارجی از پیست اسکی دیزین استفاده کرده اند.
   مدبر همچنین در خصوص بازسازی ورزشگاه شیرودی گفت: در دوره قبل شهرداری به نتیجه نرسیدیم و این تعامل به وجود نیامد، امیدوارم در دوره جدید شهرداری این موضوع حل شود و بتوانیم در بازسازی و نوسازی ورزشگاه شیرودی گام بزرگی برداریم.
   .
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.
مجموع بازدیدها : 12,012,832
تعداد بازدید امروز : 14,467
تعداد بازدید دیروز : 20,669
آخرین به روزرسانی : 1397/01/31