امروز : چهارشنبه 01 خرداد 1398
   
  • پس از پیروزی تاریخی دختران بسکتبال

   فیبا: تیم زیر 16 ساله های بانوان ایران روشن کننده راه برای نسل های بعدی است

   فیبا: تیم زیر 16 ساله های بانوان ایران روشن کننده راه برای نسل های بعدی است

   سایت فدراسیون جهانی بسکتبال "فیبا" پس از اولین برد بین المللی بانوان بسکتبالیست ایران به تمجید از تیم زیر 16 سال ایران پرداخت و این برد را شروع درخشش نسل اینده بسکتبال ایران دانست.

   به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان تیم دختران زیر 16 سال ایران روز گذشته در اولین گام خود در مسابقات سطح B قهرمانی آسیا قدرتمندانه نپال را شکست داد.
   پس از این پیروزی، سایت فدراسیون جهانی بسکتبال "فیبا" به تمجید از بازی دختران بسکتبالیست ایران پرداخت و گفت: تیم زیر 16 ساله های بانوان ایران روشن کننده راه برای نسل های بعدی است. آنها تاریخ سازی کردند و اولین بازی ملی خود را با حجاب پس از صدور مجوز فیبا در ماه می 2017 انجام دادند.
   سایت فیبا در ادامه، حضور تیم نوجوانان ایران را اولین حضور تیمی از غرب آسیا در تمام رده های سنی پس از سال 1974 عنوان کرد و ادامه داد: ایران در اولین بازی خود در دومین روز مسابقات قهرمانی آسیا به یک پیروزی بزرگ دست یافت و نپال را 89 بر 32 مغلوب کرد. "روژین طلاکوب" با 17 امتیاز پیشرو تیم ایران بود در حالی که برج های دوقلوی ایران "آیدا گل محمدی" و "غزل ملکی" هر کدام یک "دبل دبل" را ثبت کردند.
   اگر بگوییم این یک نتیجه آینده دار است شاید کوچک بینی باشد و پیش بینی مناسب برای پتانسیل تیم ایران این است‌ که شاید روزی به سطح A مسابقات صعود کند.
   فیبا در پایان مطلب می گوید: صرف نظر از اینکه ایران در این بازی ها چه نتیجه ای کسب کند آنها قبلا راه را برای درخشش نسل بعدی باز کرده اند. تیم ایران امروز به مصاف هند میزبان می رود و فردا با سری لانکا بازی خواهد کرد.
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.
مجموع بازدیدها : 21,313,864
تعداد بازدید امروز : 5,965
تعداد بازدید دیروز : 21,887
آخرین به روزرسانی : 1398/03/01