امروز : جمعه 03 خرداد 1398
   
  • رئیس مرکز ملی آمار در همایش روز ملی آمار عنوان کرد:

   وزارت ورزش و جوانان بیش از انتظار مرکز آمار در تدوین سطح دوم برنامه ملی آمار، عمل کرده است

   وزارت ورزش و جوانان بیش از انتظار مرکز آمار در تدوین سطح دوم برنامه ملی آمار، عمل کرده است

   اول آبان ماه مراسم روز ملی آمار با حضور مدیران ارشد حوزه آمار کشور و دعوت از نمایندگان دستگاه های اجرایی، در تالار غدیر وزارت کشور برگزار گردید.

   به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، در همایش روز ملی آمار دکتر نوبخت، رئیس سازمان برنامه و بودجه، دکتر پارسا، رییس مرکز آمار ایران، روسای پیشین مرکز آمار ایران، معاونان و کارکنان این مرکز، دکتر پزشکیان نائب رییس مجلس شورای اسلامی، مهندس جهانگرد رئیس سازمان فناوری اطلاعات ایران و جمعی از اساتید، نمایندگان دستگاه های اجرایی و دست اندرکاران نظام آماری کشور حضور یافتند و به ایراد سخنرانی پرداخته شد.
   در ابتدا امیدعلی پارسا ضمن اشاره به نظام های آماری پیشرو دنیا، به تدوین برنامه ملی آمار با ١٤ راهبرد کلان اشاره کرد و برنامه اصلی مرکز آمار ایران را گذار از نظام آماری سنتی به آمار ثبتی مبنا اعلام نمود. وی تصریح کرد: دستگاه های اجرایی سامانه های مناسبی را تدارک دیده اند که بر اساس آن سند راهبردی مصوب شورای عالی آمار تصویب شده و همه اجزای آماری کشور در قالب قانون، مدون خواهند شد.
   وی همچنین با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری در خصوص تصمیم گیری، تصمیم سازی و سیاست گذاری های کلان کشور و در سطح دستگاه های اجرایی، و پیگیری ریاست محترم جمهور و رئیس شورای عالی آماردر این امر، اظهار داشت: کلیه دستگاه های اجرایی موظفند با مشارکت مرکزآمار ایران نسبت به تدوین برنامه ملی آمار و نظام آماری صحیح اقدام نمایند.
   دکتر پارسا در ادامه به ارائه گزارشی از فعالیت دستگاه های اجرایی پرداخت و وزارت ورزش و جوانان را بعنوان یکی از 7 دستگاه اجرایی که در انجام فعالیت های آماری و تهیه برنامه عملیاتی دستگاه ها در تدوین سطح دوم برنامه ملی آمار عملکرد بسیار مطلوب و بیش از انتظار مرکز آمار ایران را داشته اند، نام برد.
   در این جلسه نائب رییس مجلس شورای اسلامی نیز به مسئله جمع آوری داده صحیح و جامع اشاره کرد و این امر را برای دسترسی به هر نوع تحلیل و گزارشات مورد نیاز تصمیم گیری ضروری دانست. وی ضمن تاکید به الزامات قانونی در خصوص جمع آوری داده های مورد نیاز در سطح دستگاه ها، گفت این مساله بعنوان یکی از چالش برانگیز ترین مسائل ، بعنوان پایه انجام تحلیل های آماری در مدیریت و برنامه ریزی، می باشد و مجلس شورای اسلامی جلسات متعددی در این زمینه برگزار کرده و در حال بررسی علل کمبود توجه به این موضوع از طرف دستگاه های اجرایی می باشد.
   در انتها همایش با قدرانی و تشکر از دست اندرکاران حوزه های آماری در کلیه دستگاه های اجرایی و رونمایی از کتابهای داده های سری زمانی منتشر شده توسط مرکز آمار ایران به پایان رسید.
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.
مجموع بازدیدها : 21,359,448
تعداد بازدید امروز : 8,916
تعداد بازدید دیروز : 17,813
آخرین به روزرسانی : 1398/03/03