امروز : چهارشنبه 29 اسفند 1397
   
  • داورزنی: موضوع حق پخش تلویزیونی با تدبیر و تعامل قابل حل است

   داورزنی: موضوع حق پخش تلویزیونی با تدبیر و تعامل قابل حل است

   معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان ابراز امیدواری کرد بزودی ورزش و باشگاه ها از حق پخش تلویزیونی منتفع شوند و گفت: یک سری ناهماهنگی ها و اختلاف برداشت هایی وجود داشت که تا حد زیادی برطرف شده و الان دیدگاه های ما و حق و حقوق قانونی که داریم کاملا مشخص است.

   به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جونان، محمد رضا داورزنی در خصوص بند پ ماده 2 قانون برنامه ششم توسعه ( تعیین تکلیف حق پخش تلویزیونی ورزش ) گفت: خوشبختانه با پیگیری های خوبی که انجام دادیم و همراهی نمایندگان مجلس، یکی از مواد برنامه ششم، حق پخش تلویزیونی مسابقات ورزشی است که ما و سازمان صدا و سیما باید در پایان سال اول اجرای قانون برنامه ششم توسعه، در این خصوص تعیین تکلیف کنیم و حقی که ورزش در این مورد دارد و در طول سال ها نادیده گرفته شده بعد از مدت طولانی مشخص شود.
   داورزنی افزود: از ابتدای سال این مساله را دنبال کردیم و با معاونین سازمان صدا و سیما جلسات مختلف داشتیم . دکتر سلطانی فر نیز در حاشیه جلسات هیات دولت صحبت های زیادی با آقای علی عسگری رئیس سازمان صدا و سیما انجام دادند. مجلس هم پییگیری ها و جلسات خود را در این خصوص داشته است.
   معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان افزود: یک سری ناهماهنگی ها و اختلاف برداشت هایی وجود داشت که تا حد زیادی برطرف شده و الان دیدگاه های ما و حق و حقوق قانونی که داریم کاملا مشخص است و انتظار داریم دوستانمان در صدا و سیما هم همکاری های لازم را داشته باشند تا ان شاء الله بتوانیم در سایه یک وحدت و هماهنگی و همدلی بحث حق پخش مسابقات ورزشی را تعیین تکلیف کنیم و همه بخش های مختلف ورزش از جمله باشگاه ها که بهره برداری از این امتیاز حق قانونی آنهاست از این درآمد منتفع شوند.
   داورزنی ادامه داد: انتظار ما این است، با تاکیداتی که رییس سازمان صدا و سیما داشته، مسئولان و معاونین ذیربط اهتمام جدی تری داشته باشند تا این فرآیند هرچه سریعتر به نتیجه برسد.
   وی در خصوص راهکار این وزارتخانه در صورت اجرا نشدن این قانون گفت: وقتی قانون اجرایی نشود مراجع نظارتی باید وارد شوند و از کسی که قانون را اجرا نمی کند سوال کنند. تلاش وزارت ورزش و جوانان بر این است که همه چیز با همدلی و هماهنگی و وحدت و تدبیر و تعامل انجام شود. خوشبختانه رییس سازمان صدا و سیما هم همین دیدگاه را دارد. بحث هایی که وزیر ورزش و جوانان و رئیس سازمان صدا و سیما با هم داشتند و نقطه نظرهایی که رد و بدل شد نشان دهنده این بود که این مورد با تدبیر و تعامل قابل حل است و نیازی به جار و جنجال نیست. با رویکرد امروز روسای فدراسیون ها اگر قدم های جدی تری از دو طرف برداشته شود این موضوع با تدبیر و تعقل حل می شود.
   داورزنی در پایان تاکید کرد: الان که حکم مشخصی در قانون برنامه ششم آمده باید همه خود را ملزم به اجرای آن بدانیم و این مورد بسیار به حل مشکلات ورزش و باشگاه ها کمک خواهد کرد.
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.
مجموع بازدیدها : 19,991,259
تعداد بازدید امروز : 13,596
تعداد بازدید دیروز : 24,057
آخرین به روزرسانی : 1397/12/28