امروز : چهارشنبه 25 مهر 1397
   
  • ملایی: برنامه ریزی وزارت ورزش و جوانان به تعمیق اخلاق در ورزش کشور کمک می کند

   ملایی: برنامه ریزی وزارت ورزش و جوانان به تعمیق اخلاق در ورزش کشور کمک می کند

   مدیرکل دفتر برنامه ریزی آموزش وزارت ورزش وجوانان با مهم خواندن نقش مربیان ورزشی در هدایت مباحث اخلاقی در بین ورزشکاران رده های پایه اظهار داشت : نیازهای اخلاقی جامعه ورزش ، دفتر برنامه ریزی آموزش را بر آن داشت تا با همکاری دانشگاه معارف قم اقدام به تهیه سرفصل های اخلاق ورزشی کند.

   به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، افشین ملایی سفیدشتی، گفت: پیشرفت همه جانبه تربیت بدنی و علوم ورزشی طی سالیان اخیر و توجه کمتر به مقوله فرهنگی در حوزه ورزش، موجب مطرح شدن مسائل عمیق فرهنگی و اخلاقی در حوزه ورزش شده ست.
   او ادامه داد : پرواضح است توسعه ورزش در تمامی ابعاد نیازمند برنامه ریزی دقیق و عزمی همگانی برای سامان دهی و تعمیق و ارتقاء آن است که پیش نیاز اصلی آن ، تولید فکر فرهنگی در ورزش بر اساس مبانی اسلامی ایرانی و استخراج نظامی قاهده مند و کاربردی در این زمینه است .
   مدیر کل دفتر برنامه ریزی آموزش وزارت ورزش وجوانان با مهم خواندن نقش مربیان ورزشی درهدایت تیم های پایه برگزاری دوره های آموزشی در حوزه های فرهنگی واخلاقی را مورد توجه قرار داد وافزود : جای خالی سرفصل درسی اخلاق مربیگری در سرفصل های آموزشی دوره های مربیگری به عنوان نیازی مبرم برای جامعه ورزش کشور احساس شد. به این ترتیب به تهیه سرفصل های آموزشی اخلاق و تهیه مجموعه کتب آموزش با همکاری دانشگاه معارف قم اقدام کردیم .
   وی توضیح داد : تربیت مدرسانی جهت تدریس سرفصل های این دوره ها از مهمترین گام ها برای نیل به اهدافی همچون تربیت مدرسینی قدرتمند و تامین بدنه مدیریتی برای آینده ورزش کشور و تمرکز زدایی توانمند سازی نیروهای بومی هر استان در این عرصه، مطرح شد.
   ملایی خاطر نشان ساخت :دوره ای با عنوان تربیت مدرس اخلاق ورزشی با حضور 200 نفر از مدرسان و مربیان طراز اول استانها از 9 لغایت 12 ابان ماه سال جاری در شهر مقدس مشهد برگزار می شود.
   وی در پایان گفت: با توجه به اهداف این دوره انتظار می رود دانش آموختگان با گذراندن دروس این دوره ، آمادگی لازم جهت تدریس اخلاق ورزشی را برای مربیان رشته های مختلف ورزشی کسب کرده و ضمن آشنایی با عرصه های مطالعاتی اخلاق، توان لازم را در ورود عرصه های پژوهش اخلاق را بدست آورند.
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.
مجموع بازدیدها : 16,454,188
تعداد بازدید امروز : 11,375
تعداد بازدید دیروز : 23,357
آخرین به روزرسانی : 1397/07/25