امروز : چهارشنبه 25 مهر 1397
   
  • در نشست کمیته برنامه ریزی و تنظیم مقررات فرهنگی فدراسیونها مطرح شد

   سطوتی: در کلیه برنامه ها باید به ابعاد فرهنگی نگاهی متوازن و متعادل با دیگر ابعاد اقتصادی و اجتماعی داشت

   سطوتی: در کلیه برنامه ها باید به ابعاد فرهنگی نگاهی متوازن و متعادل با دیگر ابعاد اقتصادی و اجتماعی داشت

   نشست کمیته برنامه ریزی و تنظیم مقررات فدراسیونها به منظور بررسی پیش نویس دستورالعمل پیوست فرهنگی ویژه اردوهای ورزشی داخل و خارج از کشور برگزار شد.

   به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، نشست کمیته برنامه ریزی و تنظیم مقررات فدراسیونها به منظور بررسی پیش نویس دستورالعمل پیوست فرهنگی ویژه اردوهای ورزشی داخل و خارج از کشور با حضور مدیر کل دفتر امور فرهنگی و مشاور معاون فرهنگی، آموزش و پژوهش و مسوولین فرهنگی فدراسیونهای ورزشی برگزار شد.
   در این دیدار، سطوتی فعال تر شدن حوزه فرهنگی در ورزش کشور در چند سال اخیر را حاصل نگاه دولت تدبیر و امید و همچنین توجه ویژه مقام عالی وزارت به این موضوع، بر اساس قوانین و مقررات موجود دانست و بیان داشت: توسعه فعالیت های فرهنگی مستلزم اجرایی نمودن مقررات موجود و در صورت نیاز تدوین برنامه ها و تنظیم مقررات جدید در عرصه ورزش کشور است.
   مدیر کل دفتر امور فرهنگی در ادامه به کمبودها و نیازهای حوزه برنامه ریزی و مقررات فرهنگی اشاره داشته و گفت: براساس بررسی هایی که در این حوزه انجام گرفته است تهیه پیوست فرهنگی از جمله مواردی است که در حوزه فرهنگ نسبت به آن احساس نیاز شد که در راستای تحقق منویات مقام معظم رهبری مبنی بر وجود پیوستهای فرهنگی در کنار طرحهای توسعه تاکید ویژه ای شده است.
   سطوتی ادامه داد: تجربه پیوست فرهنگی یک تجربه جهانی است که بر اساس آن در کنار توسعه اقتصادی و طرح های عمرانی باید به موضوع فرهنگ و ترویج آن در جامعه مخاطب توجه ویژه وجود داشته باشد، لذا باید دقت عمل داشته باشیم که در فعالیتهای توسعه ای به مقوله فرهنگ نیز به طور متوازن و متعادل توجه شود.
   وی با مهم دانستن وجود نگاه فرهنگی به ویژه در اردوهای ورزشی در بخش ورزش قهرمانی همراهی مولفه فرهنگ در کنار مدال آوری ورزشکاران را امری جدایی ناپذیر خواند و گفت: اردوهای ورزشی یکی از فرصتهای بسیار مهم و ارزشمند است که با برنامه ریزی و مدیریت صحیح می توان از آن در راستای ترویج مولفه های فرهنگی در بین ورزشکاران و نهایتا در سطح جامعه بهره برد.
   در ادامه جلسه صدیقه کعبی زاده مشاور ورزشی معاونت فرهنگی ، آموزش و پژوهش به گستردگی بحث فرهنگ اشاره داشت و گفت: مباحث فرهنگی مباحثی هستند که دارای مولفه زیادی است. باید دقت داشته باشیم که حرکتهای نمادین در رویدادهای مذهبی و ترویج نگاه مذهبی بخشی از فعالیتهای فرهنگی است نه همه آن. ما در این راستا باید به همه ابعاد این موضوع توجه داشته باشیم.
   وی وجود اعتقاد در انجام فعالیتهای فرهنگی را موثرترین عامل محرک فعالین در این حوزه خواند که می تواند در راستای ترویج نگاه فرهنگی در حوزه ورزش حتی از هزینه های مادی پیش بینی شده بکاهد.
   در این جلسه همچنین مسئولین فرهنگی فدراسیونهای بدمینتون، بولینگ و بیلیارد، تکواندو،دوچرخه سواری، دوچرخه سواری، والیبال، ورزش روستایی و بازیهای بومی محلی، گلف، تیراندازی با کمان، جانبازان، وزنه برداری، تیراندازی، فوتبال، ورزشهای کارگری و اسکی نیز حضور داشتند که در ادامه به بررسی و تبادل نظر در خصوص پیش نویس دستورالعمل پیوست فرهنگی ویژه اردوهای ورزشی داخل و خارج از کشور پرداختند.
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.
مجموع بازدیدها : 16,452,996
تعداد بازدید امروز : 10,183
تعداد بازدید دیروز : 23,357
آخرین به روزرسانی : 1397/07/25