امروز : پنجشنبه 26 مهر 1397
   
  • تندگویان در دیدار صمیمی با دبیران سازمان های مردم نهاد جوانان و نخبگان اجتماعی استان قزوین:

   مشکلات جوانان را به خوبی می شناسم/ تغییر و تحولاتی در حوزه جوانان در حال رخ دادن است

   مشکلات جوانان را به خوبی می شناسم/ تغییر و تحولاتی در حوزه جوانان در حال رخ دادن است

   محمد مهدی تندگویان معاون ساماندهی امور جوانان گفت: در حوزه جوانان هیچ سیاست گذاری مشخصی وجود ندارد ، بنابراین یکی از اهداف ما در دوره جدید تدوین سیاست گذاری حوزه جوانان است که باید به صورت بلند مدت تدوین گردد.

   به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان و به نقل از خبرگزاری برنا، محمد مهدی تندگویان معاون ساماندهی امور جوانان در دیدار صمیمی با دبیران سازمان های مردم نهاد جوانان و نخبگان اجتماعی استان قزوین گفت :تغییر و تحولاتی در حوزه جوانان در حال رخ دادن است ، بنده هر انچه در توان دارم در حوزه جوانان انجام می دهم . در حدود ٤٠روز اخیر با سمن های ١١استان دیدار های جداگانه و مشترک داشته ام.

   وی افزود: در حوزه جوانان هیچ سیاست گذاری مشخصی وجود ندارد ، بنابراین یکی ازاهداف ما در دوره جدید تدوین سیاست گذاری حوزه جوانان است که باید به صورت بلند مدت تدوین گردد.
   ما نیاز به یک آمایش کلی برای شناسایی مشکلات مختلف جوانان داریم، برای اینکه بدانیم در هر استان چه تعدادی سمن نیاز داریم باید آمایش انجام دهیم .
   اگر استاندارد سازی و هدف گذاری برای سمن ها انجام ندهیم، سمن های ما به زودی دچار مشکل می شوند .
   معاون ساماندهی امور جوانان اظهار داشت:جایگاه واقعی جوانان این نیست و جوانان باید در همه عرصه ها حضور موثر داشته باشند ، اگر مسئولین به خودشان نیایند و از جوانان استفاده نکنند دچار مشکل می شوند .مردم در جاهایی که حق انتخاب دارند سراغ جوانان رفته اند ، حضور جوانان در شوراهای شهر و مجلس نشان از اعتماد مردم به جوانان است .

   تندگویان در مورد سمن های استان ها گفت: در استان های مختلف هرچقدر میزان سمن های جوانان بیشتر بوده است میزان اسیب های احتماعی کاهش پیدا کرده است.در تمام دیدار هایی که داشتم جوان بی انگیزه ندیده ام ، بازهای اقتصادی ما در سال های اینده قطعا دست جوانان خواهد بود .توانمند سازی سمن ها جزو اهداف ما است ، البته اموزش های ما به سمن ها اموزش های کلی است و هیچ خطی به سمن ها نمیدهیم ، چون معتقدیم اگر از سمت دولت به سمنی خط داده شود ان سمن دیگر مردم نهاد نخواهد بود .مشکل شناسه های سمن ها با تعامل با وزارت کشور تا اخرامسال حل خواهد شد .

   وی افزدود:به همه نهاد ها در همه استان ها گفته شده است که برای کارهای برون سپاری از تشکل های زیر مجموعه وزارت ورزش و جوانان استفاده شود ، زیرا مطمئنیم این تشکل ها ظرفیت و توانایی انجام کارها را دارند.به اینده سمن ها بسیار خوش بینم و قطعا روزی خواهد شد که دولت ها برای تعامل با سمن ها بر سر یک میز خواهند نشست .سمن ها باید دیدگاهشان از مطالبه گری مالی از دولت را تغییر دهند و باید به سمتی بروند که بتوانند به صورت خودگردان اداره شوند .امیدوارم تا پایان دولت بتوانیم پارلمان جوانان را راه اندازی کنیم.

   معاون ساماندهی امور جوانان در مورد مشکلات جوانان گفت: مشکلات جوانان را به خوبی میشناسم ، سمن ها در حوزه عملیاتی باید همه سازمان ها و نهادها را پای کار بیاورند.مدل گفتمان جوانان نخبه اجتماعی و فعال در سمن ها در جامعه باید با دیگر جوان ها فرق کند و باید به همه معضلات نگاه مثبت کنند تا در جامعه شور و اشتیاق به وجود آید .کربلا عرصه حضور و رشادت جوانان است ، خداوند به همه ما توفیق درک واقعه کربلا را بدهد، اگر واقعه کربلا نبود ما الان در دنیا نمیتوانستیم این گونه از اسلام دفاع کنیم .در این دیدار حمیده زرآبادی نماینده مجلس شورای اسلامی ، سید جواد رضوی مدیر کل دفتر برنامه ریزی و نظارت وزارت ورزش و جوانان و مدیر کل ورزش و جوانان استان قزوین نیز حضور داشتند.
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.
مجموع بازدیدها : 16,484,386
تعداد بازدید امروز : 14,515
تعداد بازدید دیروز : 27,058
آخرین به روزرسانی : 1397/07/26