امروز : چهارشنبه 25 مهر 1397
   
  • دیدار مدیر کل دفتر امور فرهنگی با رییس فدراسیون تیراندازی

   سطوتی: در حوزه فرهنگ بیش از گذشته نیاز به خلاقیت و برنامه های نو داریم

   سطوتی: در حوزه فرهنگ بیش از گذشته نیاز به خلاقیت و برنامه های نو داریم

   مدیر کل دفتر امور فرهنگی در دیدار با دادگر رییس فدراسیون تیراندازی گفت: در حوزه فرهنگ بیش از گذشته نیاز به ایده و فکر خلاقانه و برنامه های نو داریم.

   به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان جعفر سطوتی مدیر کل دفتر امور فرهنگی وزارت ورزش و جوانان با رئیس فدراسیون تیراندازی دیدار و گفتگو کرد.
   در این دیدار جعفر سطوتی ابتدا به مغفول ماندن فرهنگ در عمده برنامه ها و طرح های عمرانی و اقتصادی اشاره داشت و گفت: وقتی روند برنامه های توسعه ای در کشور را بررسی می کنیم مشخص می شود که حوزه فرهنگ مورد کم توجهی و غفلت قرار گرفته است. این غفلت در دوره ستم شاهی در حوزه مباحث دینی و مذهبی بیشتر به چشم می خورد که باعث گسست هویتی در جامعه و باعث بروز انقلاب اسلامی گردید که در آن زمان نیز نکات و هشدارهای اصلی حضرت امام خمینی(ره) رعایت و حفظ شئونات، توجه به ارزش ها و اصول فرهنگی اسلامی بود.
   وی در ادامه نگاه متفاوت جوانان نسل امروز به کار و فعالیت نسبت به جوانان نسل گذشته انفعال و عدم مسئولیت پذیری و خود اتکایی ایشان را مثالی برای انتخاب روشهای اشتباه در بخش برنامه ریزی فعالیتهای فرهنگی در سالهای اخیر دانست و گفت: مقوله فرهنگ امروزه بسیار تخصصی و پیچیده شده و بیش از گذشته نیاز به ایده و فکر خلاقانه و برنامه های نو دارد.
   سطوتی ادامه داد: دامنه و گستره موضوع فرهنگ فراتر از مباحث مناسبتی است و دامنه آن بسیار وسیعتر از اقداماتی است که به مناسبت برخی اعیاد و سوگواره ها انجام می دهیم.
   مدیر کل دفتر امور فرهنگی در پایان صحبتهای خود فرهنگ را ابزاری دانست که می تواند در موضوعات اقتصادی به کمک اقتصاد کشور بیاید.
   وی اضافه کرد: ورزش و بخصوص ورزشها و بازیهای بومی و محلی می توانند یک فرصت فرهنگی باشند برای توسعه صنعت توریسم و به تبع آن توسعه اقتصادی کشور . این روش یک روش علمی اثبات شده برای توسعه اقتصاد و در عین حال ترویج فرهنگ و هویت کشور است.
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.
مجموع بازدیدها : 16,452,313
تعداد بازدید امروز : 9,500
تعداد بازدید دیروز : 23,357
آخرین به روزرسانی : 1397/07/25