امروز : جمعه 02 فروردین 1398
   
  • برگزاری نخستین کنگره بین المللی فوتبال کلینیک

   احمدی: فدراسیون فوتبال نگرش سلامت محور داشته باشد

   احمدی: فدراسیون فوتبال نگرش سلامت محور داشته باشد

   نخستین کنگره بین المللی فوتبال کلینیک روز شنبه با حضور جمعی از صاحبنظران پزشکی و اهالی فوتبال ایران در تهران گشایش یافت. معاون وزیر ورزش و جوانان در این نشست خواستار تغییر نگرش فدراسیون فوتبال به موضوع سلامت مردم شد.

   به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان و به نقل از ایرنا، در این کنگره که به همت دانشگاه علوم پزشکی ایران، مرکز بین المللی پزشکی ورزشی موسوم به ایفمارک و سازمان لیگ فوتبال ایران در حال برگزاری است، موضوعاتی چون کینیک های سلامتی، مربیگری، داوری، فناوری، مدیریت، روانشناسی اجتماعی و رسانه مورد بررسی قرار می گیرد.
   دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، کنفدراسیون فوتبال آسیا، فدراسیون بین المللی فوتبال، وزارت ورزش و جوانان و فدراسیون فوتبال در برگزاری این کنگره همکاری دارند. «گورو سینک» رئیس کمیته پزشکی کنفدراسیون فوتبال آسیا در این کنگره تاکید کرد که «برگزاری کنگره بین المللی فوتبال کلینیک در افزایش دانش و اطلاعات پزشکی و کمک به ارتقای شبکه اطلاعات پزشکی بسیار مفید خواهد بود».
   وی با تاکید بر اینکه دستاوردهای این کنگره در عرصه پزشکی ورزشی حائز اهمیت است، گفت: برگزاری این کنگره و نشست های مشابه می تواند به تحقق برنامه های کنفدراسیون فوتبال آسیا در ایران تاثیر گذار باشد.
   «فریده شجاعی» دبیر کل کنگره بین المللی فوتبال کلینیک نیز گفت: فوتبال از جمله معدود رشته های ورزشی است که ساختار صنعتی دارد و زمینه های زیادی برای ایجاد اشتغال فراهم کرده است.
   وی افزود: فوتبال قابلیت نوآوری و پیشرفت دارد و در این کنگره سعی می شود تا در خصوص مباحثی چون فیزیولوژی، روانشناسی، مربی، تغذیه، آسیب ها، رسانه و پزشکی گفت و گو و تبادل نظر شود.
   «عبدالحمید احمدی» معاون فرهنگی، آموزش و پژوهش وزارت ورزش و جوانان نیز در این کنگره گفت: اهمیت فوتبال به دلیل حضور هواداران و تماشاگران آن است و این که فقط فوتبال را در مستطیل سبز پیگیری کنیم درست نیست. فوتبال عرصه گسترده ای دارد که باید به آن با موضوع مردم توجه شود.
   وی گفت: یکی از این موضوعات مهم در فوتبال سلامت جسمی، روحی و اجتماعی مردم است. در دوره ای که سلامت مردم به دلیل شیوع انواع بیماری های غیرواگیر در خطر قرار دارد، فوتبال می تواند در افزایش سطح سلامت جسمی، روحی و اجتماعی مردم کمک کند.
   معاون وزیر ورزش و جوانان گفت: اینکه تنها از مردم توقع حضور در ورزشگاه ها را برای حمایت داشته باشیم و از آن طرف حمایتی از آنان نشود، تنها یک سوددهی یک طرفه است. باید فوتبال نیز حمایت خود را در همه جهات از جمله کاهش آسیب های اجتماعی از طریق فوتبال برای مردم نشان دهد.
   احمدی ادامه داد: فدراسیون فوتبال همراه با باشگاه ها نگاه سلامت محور و مبارزه با آسیب های اجتماعی را از طریق فوتبال افزایش دهد و امیدوارم این کنگره موضوع سلامت مردم را در دستور کار خود قرار دهد.
   در این کنگره جمعی از صاحبنظران عرصه پزشکی و اساتید دانشگاه ها، مسئولان ورزش کشور، حیدر بهاروند رئیس سازمان لیگ فوتبال، برانکو ایوانکوویچ سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس، زهره هراتیان رئیس مرکز ایفمارک، صادق درودگر عضو هیات رئیسه سازمان لیگ فوتبال و لیلا صوفی زاده رئیس کمیته بانوان فدراسیون فوتبال حضور داشتند.
   این کنگره در روزهای 20 تا 22 آبان در مرکز همایش های بین المللی رازی فعالیت دارد.
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.
مجموع بازدیدها : 20,025,022
تعداد بازدید امروز : 16,092
تعداد بازدید دیروز : 13,197
آخرین به روزرسانی : 1398/01/02