امروز : پنجشنبه 26 مهر 1397
   
  • در نشست خبری رقابت های کبدی قهرمانی آسیا

   مقصودلو: تمام قدرت های کبدی آسیا در گرگان حاضر خواهند شد

   مقصودلو: تمام قدرت های کبدی آسیا در گرگان حاضر خواهند شد

   رئیس فدراسیون کبدی ایران در نشست خبری رقابت های کبدی قهرمانی آسیا گرگان 2017 گفت: با یک حمایت همه جانبه تبدیل دو نقره بازی های آسیایی 2014 به دو طلا در جاکارتا 2018 غیر ممکن نیست.

   به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان محمد رضا مقصودلو در نشست خبری مسابقات کبدی آسیایی گرگان گفت: چون رقیب ما هندوستان است آنها مایل هستند مسابقات در هند برگزار شود. متاسفانه هندی‌ها با توجه اینکه خرداد ماه میزبان «پروکبدی» بودند اجازه برگزاری مسابقات در فروردین را به ما ندادند اما با پافشاری ما این مسابقات در این زمان پیش از بازی‌های آسیایی برگزار می‌شود. در این دوره تیم‌های خوبی حضور دارند. همه تیم‌ها می‌خواهند خود را برای بازی‌های آسیایی محک بزنند و این باعث شده تا مسابقات از سطح بالایی برخوردار باشد.
   وی افزود: همه تیم‌هایی که حضور پیدا می‌کنند، قدرت‌های کبدی آسیا بودند. به طور مثال پاکستان قبلا ما را با 20 اختلاف می‌برد و آنها را پشت سر گذاشتیم و با هندی‌ها رقابت برابری داریم. امیدوارم با نتایج خوب در این رقابت‌ها بتوانیم در بازی‌های آسیایی جاکارتا به مدال طلا دست پیدا کنیم.
   رئیس فدراسیون کبدی در مورد منابع مالی این مسابقات گفت: تفاهم‌نامه‌ای را با اداره کل ورزش و جوانان گلستان منعقد کردیم. هزینه‌های هتل، غذا و ایاب و ذهاب تیم‌های خارجی از تهران به گرگان بر عهده میزبان خواهد بود. برآوردی که انجام دادیم هزینه رقابت‌ها 591 میلیون تومان شده است. 350 میلیون آن را استان گلستان می‌داد و بقیه را فدراسیون متقبل خواهد شد که ما مبلغی که بر عهده‌مان است را از حالا به حساب آنها واریز کرده‌ایم.
   مقصودلو در خصوص سطح تیم ها گفت: تیم های حاضر قدرت های کبدی هستند. پاکستان از قدرت های آسیا بود که آن را پشت سر گذاشتیم. ژاپن هم رقابت نزدیکی با ما دارد و رقابت در آسیا نزدیک و فشرده است. امیدوارم در پایان این دوره از مسابقات محک خوبی بخوریم و بتوانیم در بازی های آسیایی مدال های خود را ارتقا دهیم. احتمال دارد تیم بانوان افغانستان در مسابقات گرگان حاضر نشود چون ما پروتکل فدراسیون جهانی را باید رعایت کنیم و مهاجران نمی توانند در قالب تیم شرکت کنند اما در مجموع حضور سایر تیم ها قطعی است.
   وی در مورد اینکه این میزبانی چه مزایا و دستاوردهایی برای کبدی دارد، گفت: هندی‌ها با ما بازی تدارکاتی برگزار نمی‌کنند. به همین دلیل یکی از علل دریافت میزبانی همین است که بتوان با آنها قبل از بازی‌های آسیایی جاکارتا مسابقه برگزار کنیم و این هزینه‌ها را به جان خریدیم که با هندی‌ها بازی داشته باشیم.از سوی دیگر می‌خواهیم عملکرد سرمربیان هندی تیم‌های ملی خودمان را هم ببینیم. اگر اینجا نمی‌توانیم با هند بازی کنیم فقط در جاکارتا با آنها روبرو می‌ شدیم.
   وی در مورد قرار دادن ویدئوچک در این مسابقات گفت: ما 4 دوربین برای ویدئوچک تدارک دیده‌آیم. کشورهای دیگر ابتدا با این کار مخالف بودند اما با فشارهایی که آوردیم برای اولین بار این اتفاق خواهد افتاد.اما از سوی دیگر فعلا چشم شاهین نداریم. 2 مورد از این دوربین‌ها داخل زمین و 2 مورد کنار خطوط قرار خواهند داشت.در هر رشته‌ای اعمال نفوذ داوری وجود دارد و ما با این کارها می‌توانیم جلوی آنها را بگیریم. خوشبختانه ما داورانی هم از کشورمان داریم که مسابقات خارجی را قضاوت می‌کنند.
   رئیس فدراسیون کبدی خصوص نگرانی از بابت نفوذ هندی ها و ناداوری خاطرنشان کرد: ویدئو چک را برای همین پیشنهاد دادیم و رای هم آورد و نتیجه آن را هم در کرگان می بینیم. مکاتباتی که جاکارتا با ما انجام داده تمام امکانات مهیا شده و چشم عقاب هم خواهد بود. ویدئو چک نقش مهمی در داوری دارد. در بازی های آسیایی پشت سر منشی یک کره ای ایستاده و اجازه تایم آت به ما نمی داد قانون 3 دفاع و 3 حمله هم پیشنهاد ما بود و این کمک زیادی در لحظات آخر خواهد داشت. داوران ما نفوذ بیشتری در آسیا و جهان دارند و این به نفع ایران است. در همه رشته ها در بحث داوری اعمال نفوذ هست اما در تلاشیم تا راه ها را با تغییر قوانین و نفوذ داوران خودمان ببندیم و در گرگان هم خواهید دید که ناداوری ها به حداقل خواهد رسید.
   مقصودلو در پایان خاطرنشان کرد: به حمایت همه جانبه رسانه ها نیاز داریم تا با یک کار دسته جمعی دو مدال نقره کبدی را دربازی های آسیایی 2014 تبدیل به دو طلا در جاکارتا کنیم.
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.
مجموع بازدیدها : 16,483,834
تعداد بازدید امروز : 13,963
تعداد بازدید دیروز : 27,058
آخرین به روزرسانی : 1397/07/26