امروز : چهارشنبه 02 آبان 1397
   
  • شرایط هفتمین جشنواره مرشدان برتر کشور اعلام شد

   شرایط هفتمین جشنواره مرشدان برتر کشور اعلام شد

   ​شرایط حضور و شرکت در هفتمین جشنواره مرشدان برتر ایران زمین از سوی کمیته مرشدان کشور اعلام شد.

   به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان به نقل از روابط عمومی فدراسیون پهلوانی و زورخانه ای، در این دوره از جشنواره مرشدان ابتدا رقابت میان مرشدان کشور به صورت استانی برگزار می شود.
   بر همین اساس هیئت های پهلوانی و زورخانه ای استانهای سراسر کشور موظفند اسامی نفرات منتخب استان خود را تا پایان وقت اداری روز یکشنبه دهم دی ماه سالجاری جهت شرکت در مرحله نهایی و کشوری که با همکاری شبکه رادیویی ورزش برگزار خواهد شد به فدراسیون ارسال نمایند.
   بنابراین گزارش هفتمین دوره جشنواره مرشدان برتر ایران زمین به صورت انفرادی، دو نفری و گروهی برگزار می گردد که تنها مرشدان رتبه بندی شده می توانند در این جشنواره شرکت کنند.
   گفتنی است: در بخش انفرادی جشنواره به سه گروه تقسیم می شود که در گروه یک مرشدان نوپنجه، خوش پنجه، خوش آوا و خوش نوا، در گروه دو مرشدان سردم نشین و سردم یارو در گروه سه مرشدان سردم دار، مرشد و مرشد پیشکسوت با یکدیگر در بخش های ضرب نوازی (نوآوری در نواختن و اجرا)، آواز(اجرای دستگاه های اصیل آواز ایرانی، ثنا خوانی، توحید خوانی، مناجات خوانی، رزمی خوانی، شاهنامه خوانی، مناسبت خوانی، مقام خوانی، منقبت خوانی، آواهای محلی، مرکب خوانی ... ) و ادبیات رقابت خواهند کرد.
   لازم به ذکر است: در بخش دو نفری و گروهی همچون بخش یک نفری فقط مرشدان رتبه بندی شده با شرایط سنی آزاد تنها در یک بخش مجموع آواز و ضرب ارزیابی می گردند.
   خاطر نشان می گردد: در هر بخش از جشنواره طبق جوایز مذکور مدال های طلا (سردم زرین)، نقره (سردم سیمین) و برنز (دیپلم افتخار) در ارزیابی هیئت های استانی لحاظ خواهد شد.
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.
مجموع بازدیدها : 16,594,577
تعداد بازدید امروز : 2,357
تعداد بازدید دیروز : 22,016
آخرین به روزرسانی : 1397/08/01