امروز : جمعه 27 مهر 1397
   
  • برگزاری مسابقات بین المللی فرصت بزرگی برای ظهور ظرفیت های استان سمنان در سطح کشور

   برگزاری مسابقات بین المللی فرصت بزرگی برای ظهور ظرفیت های استان سمنان در سطح کشور

   مدیرکل ورزش و جوانان استان سمنان گفت : یکم الی چهارم آذرماه سال 96 برای نخستین بار در ایران ، مسابقات بین المللی بدمینتون رده جوانان در شهرستان سمنان برگزار می شود.

   به گزارش روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان استان سمنان ؛ فرزاد فتاحی عصر روز دوشنبه در جلسه هماهنگی ستاد برگزاری مسابقات بین المللی بدمینتون در سالن غدیر استانداری افزود : هجده ورزشکار خارجی از کشورهای فرانسه ، آذربایجان ، قزاقستان سریلانکا، افغانستان و پاکستان و 32 ورزشکار ایرانی در این رویداد ورزشی حضور دارند.
   وی اظهارداشت : برای اولین بار است که مسابقات جهانی بدمینتون جوانان در ایران و در شهر سمنان برگزار می شود و می تواند اعتبار و تاثیر بسزایی را برای ورزش استان داشته باشد.
   علی موذن رییس هیات بدمینتون استان و دبیر فدراسیون بدمینتون با اشاره به این که سمنان دارای پایگاه قهرمانی در بدمینتون می باشد ، گفت : با توجه به محدودیت هایی در تقویم فدراسیون وجود داشت این مسابقات را در سمنان به صورت رسمی برگزار می کنیم.
   وی یادآور شد : به علت اینکه مقام آوری در این مسابقات در رنکینگ جهانی دارای ارزش است برای ورزشکاران نیز از اهمیت ویژه ای برخوردار است و اکنون در سایت رسمی فدراسیون جهانی این مسابقات بنام مسابقات بدمینتون جوانان در ایران و شهر سمنان درج شده است.
   معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی استانداری سمنان گفت : این مسابقات و رویدادهای بین المللی باید طوری برگزار شود که فرهنگ استان سمنان و شناساندن آن به جهان از طریق ورزش توجه شود.
   محمود قنبری تصریح کرد : نامه ای بابت همکاری نهادها و رسانه ها با اداره کل ورزش و جوانان استان سمنان صادر خواهد شد که این مسابقات بهتر برگزار شود و امیدواریم در آینده در رشته های مختلف ورزشی در استان باز هم شاهد افتخارات بیشتر توسط ورزشکاران این استان باشیم .
   قنبری با تاکید بر تشکیل کمیته هایی مانند کمیته های گردشگری و اجرایی برای این مسابقات گفت : اهمیت ورزش طوری است که می تواند آسیب های اجتماعی را کاهش دهد پس باید به صورت دقیق برای آن برنامه ریزی کرد.
   وی در ادامه افزود : برگزاری مسابقات بین المللی فرصت بزرگی برای ظهور ظرفیت های فرهنگی استان سمنان در سطح کشور است و برای این مسابقات که در سطح بین المللی برگزار خواهد شد، لازم است تا با یاری همه دستگاه های اجرایی تبلیغات اثر بخش محیطی انجام گیرد.
   معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی استانداری سمنان گفت :با توجه به کارکردهای بسیار مهم ورزش نظیر کاهش آسیب های اجتماعی، ارتقاء سطح سلامت و نشاط مردم، بهینه سازی اوقات فراغت و... لازم است تا توجه روزافزونی به این امر شود.
   قنبری تصریح کرد:امروزه ورزش بعنوان یکی از عوامل تاثیرگذار در توسعه اقتصادی کشورها نیز محسوب می گردد و با برنامه ریزی دقیق و درست می توان وضعیت اشتغال را بویژه بین جوانان بهبود داد.
   وی افزود:نگاه به ورزش باید نگاه سرمایه گذاری باشد و نه هزینه ای ، چون هرچه مردم به این امر بپردازند از آسیب هایی مثل اعتیاد، خودکشی و... پیشگیری بعمل خواهد آمد.
   معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی استانداری سمنان در پایان افزود: شایسته است تا برنامه ریزی مناسبی جهت حضور جوانان استان در سطح قهرمانی و حرفه ای صورت پذیرد تا این استعدادهای بی بدیل بیش از پیش شکوفا گردند.
   گفتنی است مسابقات بین‌المللی ووشو جام پارس با حضور ۱۳۴ ووشوکار از ۱۳ تیم خارجی و ۳۴ ووشوکار در قالب دو تیم از ایران و استان سمنان در فروردین ماه سال جاری به میزبانی سمنان برگزار شد.
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.
مجموع بازدیدها : 16,493,535
تعداد بازدید امروز : 4,939
تعداد بازدید دیروز : 18,725
آخرین به روزرسانی : 1397/07/27