امروز : چهارشنبه 30 آبان 1397
   
  • در نشست صمیمانه با نمایندگان سمن های استان ایلام و فارس

   دکتر سلطانی فر: شوراهای اشتغال استانها از هفته آینده آغاز به کار می کنند

   دکتر سلطانی فر: شوراهای اشتغال استانها از هفته آینده آغاز به کار می کنند

   وزیر ورزش و جوانان گفت: شوراهای اشتغال در سطح استان ها از هفته اینده کار خود را آغاز می کنند که فرصت بسیار خوبی است و سمن ها می توانند از این تسهیلات استفاده کنند.

   به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، مسعود سلطانی فر ، وزیر ورزش و جوانان در نشست صمیمانه با نمایندگان سمن های استان ایلام و فارس گفت: جان باختن تعدادی از هم وطنان در استان کرمانشاه را تسلیت می گویم ، از اولین ساعات پس از وقوع زلزله شاهد همگرایی و همکاری مناسبی بین دستگاه های مختلف برای کمک و امداد رسانی به زلزله زدگان بودیم ،سرعت عمل نهاد های مختلف در دو روز گذشته نشان از تجربه خوب نهاد ها در مقابله با چنین اتفاقاتی است .

   او ادامه داد: خوشبختانه قبل از وقوع زلزله اصلی با وقوع پیش زلزله خیلی از هم وطنانً از خانه خارج شدند و در حین زلزله اصلی در خانه نبودند که این امر موجب پایین بودن تلفات شد .

   سلطانی فرد در ادامه جلسه گفت: یک سری از سمن ها با حمایت معاونت ساماندهی امور جوانان برای کمک به زلزله زدگان عازم کرمانشاه شدند و در حوزه ورزش هم فردا برنامه ای برای حمایت از زلزله زدگان خواهیم داشت .

   او ادامه داد: سمن ها عمق نگر هستند که امیدواریم با این عمق نگری شاهد کم شدن مشکلات و آسیب های اجتماعی باشیم .

   وزیر ورزش و جوانان در ادامه گفت: در جوامع توسعه یافته برای هر ١٠٠نفر یک سمن وجود دارد که این سمن ها نه تنها وابسته به دولت ها نیستند بلکه درکاهش آسیب های اجتماعی نیز بسیار موثر عمل میکنند .

   او ادامه داد: در جوامع پیشرفت سمن ها وابسته به دولت ها نیستند و به صورت مستقل به سمت حل وًفصل آسیب های اجتماعی می روند .

   سلطانی فر ادامه داد: موضوع تفکیک ورزش از جوانان در مجلس و در کمیسیون های مختلف در حال بررسی است ، عده ای از نمایندگان موافق سازمان ملی در قالب معاونت رییس جمهوری هستند و عده ای دیگر به تشکیل سازمان ملی در قالب یک سازمان مستقل زیر مجموعه وزارت ورزش هستند .

   او ادامه داد: ما باید بدون نگاه و توجه به این موضوع که جوانان از ورزش جدا شوند یا نه باید با جدیت به کار خود در حوزه جوانان و حمایت از سمن ها ادامه دهیم .

   سلطانی فر در ادامه گفت: به همه مسئولین بار ها گفته شده است که نباید سایه ورزش بر جوانان سنگینی کند و این موضوع مدام به مسئولین گوشزد می شود .

   او ادامه داد: وقتی رییس جمهور وزیری با سن٣٦ سال انتخاب میکند این بدین معنی است که دولت در حوزه جوانان جدی است .

   او ادامه داد: در وزارت ورزش و جوانان دومین معاون وزیر زن را هم منصوب کردیم که از این نظر وزارت ورزش و جوانان رکورد دار است.

   وزیر ورزش و جوانان ادامه داد: همان طوری که امام در ابتدای انقلاب به همه جوانان فرصت داد و مدیریت کشور را به جوانان سپرد، ما امروز نیاز داریم تا دوباره این فرصت به جوانان داده شود .

   او ادامه داد: در این مدت ما در استان های مختلف بسیاری از مدیران کل را از افراد جوان انتخاب کردیم و با این روش می خواهیم وزارت خانه را به نسل جدید بسپاریم .

   سلطلنی فر افزود: شوراهای اشتغال در سطح استان ها از هفته اینده کار خود را اغاز میکنند که فرصت بسیار خوبی است و سمن ها میتوانند از این تسهیلات استفاده کنند .

   او ادامه داد: ٨٥٥٠٠٠ وام ازدواج به زوجین پرداخته شد که این وام ازرواج میتواند کمک خوبی دراغاز زندگی برای جوانان باشد .

   سلطانی فرد در پایان گفت:در خصوص خانه جوانان ، سعی ما بر این است تا بتوانیم با همکاری استانداری ها در شهرستان ها این خانه هارا در اختیار جوانان مختلف قرار دهیم و در استان هایی که امکان دریافت ساختمان از دولت نیست سعی ما بر این است تا بتوانیم به صورت استیجاری خانه ای را در اخیتاد جوانان قرار دهیم .
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.
مجموع بازدیدها : 17,304,067
تعداد بازدید امروز : 16,139
تعداد بازدید دیروز : 17,713
آخرین به روزرسانی : 1397/08/30