امروز : شنبه 27 مهر 1398
   
  • صد ساعت پس از زلزله با ورزشی ها

   صد ساعت پس از زلزله با ورزشی ها

   این روزها جامعه ورزش کشور در معیت این پیش قراولان و در پاسخ به این همراهی ها وارد میدانی شده است که شاید گود اصلی مبارزه باشد. میدانی که برای ثبت این کار بزرگ، کوچک است.

   قهرمانی که در گوشه ای از دنیا برای بالا بردن پرچم ایران به میدان می رود دعای خیر مردمی را پشت سر دارد که برای پیروزی او و سربلندی کشور یک صدا دعا می کنند؛ این روزها جامعه ورزش کشور در معیت این پیش قراولان و در پاسخ به این همراهی ها وارد میدانی شده است که شاید گود اصلی مبارزه باشد. میدانی که برای ثبت این کار بزرگ، کوچک است.
   به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، گزارشی از همیت و همکاری جامعه ورزش برای یاری و کمک به زلزله زدگان غرب کشور در صد ساعت پس از این حادثه تلخ را در ادامه می خوانید.

   دستور ویژه وزیر برای یاری به زلزله زدگان!
   از همان شب استادیوم ها، ورزشگاه ها، خوابگاه ها و کلیه اماکن ورزشی ادارات کل ورزش و جوانان و هیات های ورزشی غرب ایران با دستور صریح وزیر در اختیار زلزله زدگان قرار گرفت و این اماکن مأمنی شد برای بازماندگان حادثه تلخ.


   «کرمانشاه تنها نیست» و «کنار هم هستیم» شعار جامعه ورزش در این روزها شد و نه فقط در حرف بلکه درعمل ثابت شد بچه های خلف مام وطن چه خوب نام تختی را تا ابد زنده نگه خواهند داشت.

   دربی بزرگ پایتخت پس از زلزله!
   دل یک کشور همواره با آبی و قرمزهای پایتخت بوده و هست و سرخابی ها دلشان با این مردم. شعار قشنگی که یک روز پس از زلزله غرب کشور عملی شد. بازیکنان، مربیان، مدیران و پرسنل این دو باشگاه به همراه دیگر تیم ها و چهره های به نام فوتبال ایران کمک های نقدی و غیر نقدی خود را روانه کرمانشاه کردند. از اهداء دو هزار تخته پتو و چادرسرخابی ها تا حضور علی دایی در این استان وتشکیل کمپین های یاری بازیکنان سرشناس تنها گوشه ای از این همراهی ها است که برای همیشه در دل تاریخ فوتبال کشور به ثبت رسیده است.
   طلاداران المپیک و پارالمپیک مدالشان را گردن کرمانشاه انداختند
   کیانوش رستمی قهرمان المپیک 2014 و ساره جوانمردی طلادار پارالمپیک ریو مدال های خود را به حراج گذاشتند تا عوایدش گوشه ای از دردهای زخم دیدگان از زلزله را مرهم باشد. رستمی در این باره گفت: « دوست داشتم که کمکی کنم،امیدوارم مسئولان و مردم کمک کنند تا حداقل بازماندگان این اتفاق در شرایط ایده‌آلی قرار بگیرند. چرا که ما ایرانی‌ها پشت سر هم قرار داریم و از این رو مدال طلای المپیکم را به حراج گذاشته ام تا مبلغ حاصل از فروش آن را به زلزله زدگان کمک شود».
   فرزندان تختی، مسافران کرمانشاه
   ملی پوشان کشتی آزاد امید با مردم داغدار کرمانشاه ابراز همدردی کردند؛ مردمی که حماسه های آن ها در جام جهانی سال گذشته (که در کرمانشاه برگزار شد) از یاد نمی رود. در ادامه این موج مهربانی ها و سخاوت ها، رئیس فدراسیون به همراه نائب رئیس، طلایه داران کشتی آزاد و فرنگی کشور و همچنین قهرمانان و ملی پوشان بدنسازی، پرورش اندام و بوکس زور بازوهای خود را در قالب کمک رسانی به هموطنان حادثه دیده به نمایش گذاشتند و نشان دادند که مرام تختی مسلک جوانان این مرز و بوم شده است.

   سمن ها دوشادوش ورزشی ها
   سازمان های مردم نهاد سراسر کشور که متشکل از جوانان این سرزمین هستند بار دیگر دست یاری خود را به سوی مردمی درازکردند که جوانانش در طول تاریخ سردمداران دفاع و عزت ایران اسلامی بوده اند. سمن های استان تهران، البرز، کرمان، قزوین، کرمانشاه و دیگر جوانان فعال کشوردر این سازمان های مردمی دوشادوش جامعه ورزش روزهای درخشان ورزش و جوانان را رقم زده اند.

   تجمع ورزشی ها نقطه عطف کمک های مردمی
   جامعه ورزش کشور چهارشنبه مقابل ورزشگاه شهید شیرودی بار دیگر صحنه ای را به نمایش گذاشت که می توان از آن به عنوان روز طلایی ورزش ایران یاد کرد. پیشکسوتان، ورزشکاران، قهرمانان، چهره های به نام ورزشی و روسای فدراسیون ها گرد هم جمع شدند تا نه تنها کمک های خود بلکه کمک های مردمی را نیز به دست زلزله زدگان برسانند. به این مهربانی ها کمک های مردمی اعضای مجموعه ورزشی انقلاب، شرکت توسعه، مجموعه های ورزشی و همچنین مدد ادارات کل استانی و هیات ها را نیز باید اضافه کرد که همچنان ادامه دار است.
   بزرگ مردان و زنان ورزش ایران نیز در اقصی نقاط کشور به صورت خوش جوش امانت دار کمک های استانی شده اند که از این بین می توان به کیمیا علیزاده، سیامند رحمان، مریم هاشمی، احسان حدادی، مجتبی عابدینی و بسیاری دیگر از چهره های ورزشی اشاره کرد.
   اما همچنان جامعه ورزش و جوانان کشور در تکاپوی کمک به مردم کرمانشاه هستند. ادارات کل ورزش و جوانان کشور و همچنین فدراسیون های ورزشی با استفاده از تمام ظرفیت های خود کمک های زیادی به آسیب دیدگان کردند و هنوز پیگیر احتیاجات مردم کرمانشاه هستند و قطعا با توجه به نیازهای بعدی که در روزهای آینده اعلام خواهد شد کمک هایشان را انجام خواهند داد تا در روزهای سرد و سخت زمستان مردم شریف و مصیبت زده کرمانشاه سختی های کمتری احساس کنند.
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.
مجموع بازدیدها : 24,710,162
تعداد بازدید امروز : 5,146
تعداد بازدید دیروز : 13,531
آخرین به روزرسانی : 1398/07/26