امروز : سه شنبه 01 آبان 1397
   
  • رهاورد ورزش بانوان در شش ماه نخست سال 96

   رهاورد ورزش بانوان در شش ماه نخست سال 96

   سال 1396 در حالی برای ورزش بانوان آغاز شد که کمتر از چند ماه قبل دختران ورزشکار کشورمان توانسته بودند با کسب مدال های خوش رنگ، باور توانمندی کسب مدال را در بطن جامعه ورزش به ویژه در حوزه تصمیم سازی پررنگ تر کند به این ترتیب بود که سال نو با رویدادهای نو و مدال های رنگارنگ آغاز شد.

   به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، ورزش بانوان کشورمان در سال 96 توفیقات زیادی را رقم زد که در ادامه گزارشی از این دستاوردهای ورزش بانوان ایران در 6 ماه نخست سال را می خوانید.
   سال 1396 در حالی برای ورزش بانوان آغاز شد که کمتر از چندماه قبل دختران ورزشکار کشورمان توانسته بودند با کسب مدال های خوش رنگ،باور توانمندی کسب مدال را در بطن جامعه
   ورزش به ویژه در حوزه تصمیم سازی پررنگ تر کند .به این ترتیب بود که سال نو با رویدادهای نو ومدالهای رنگارنگ آغاز شد.
   البته لازم به گفتن است که در شش ماهه نخست سال دستاوردهای زنان تنها در حوزه مدال آوری نبود بلکه استقبال آنها از رشته های جدیدی چون مچ اندازی، کشتی کلاسیک و پذیرش لباس تخصصی اسلامی بانوان بسکتبالیست از سوی فینا نوید بخش فضایی جدید برای بالندگی بانوان ما در رشته های جدید یا رشته هایی که به خاطر مصوب نبودن لباس نمی توانستند در عرصه رقابتها حضور پیدا کنند باشد .

   بانوان با حضور پررنگ در رقابتهای بین المللی نشان دادند که ورزش زنان از نوع ایرانی می تواند پاسخگوی خواست مردم در دو بخش ورزش همگانی و قهرمانی باشد .
   کسب29 مدال طلا، 22 نقره و 24 برنز در مسابقات آسیای نتیجه ای قابل توجه در قاره سبز است که توسط زنان ایران به دست آمد .
   برای نخستین بار کسب عنوان قهرمانی جهان در رشته ساندا از افتخاراتی است که زنان ووشو کار کشورمان در مهر ماه برای ایران عزیز به ارمغان آوردند .

   همچنین 34 مدال طلا، 19 نقره و 28 برنز رهاورد زنان ملی پوش کشورمان از مسابقات بین المللی در سال 96 بود که به خودی خود نتیجه ای قابل تعمق است .
   6 مدال طلا،8 نقره و 8 مدال برنز در مسابقات همبستگی کشورهای اسلامی از دیگر دستاوردهای بانوان کشورمان بود.
   مسابقات آسیایی داخل سالن ترکمنستان نیز میدانی مهم برای بانوان ورزشکار کشورمان بود به این ترتیب در این رقابتها ورزشکاران زن کشورمان توانستند با کسب 4 مدال طلا 5 نقره و 21 برنز بادستانی پر به کشور باز گردند .

   مسابقات یونیورد سیاد نیز اوردگاه دیگری برای حضور زنان کشورمان بود نمایندگان ایران با کسب 1 مدال نقره و 5برنز توانستند نام خود را در رقابتهای دانشجویان جهان ثبت کنند .
   میزبانی مسابقات سنگنوردی قهرمانی اسیا سنگنوردی و مسابقات قهرمانی جهان در رشته ووشو ا در سال 2017برای نخستین بار در مهر ماه ازمهمترین رویدادهایی بود که زنان ما در آن شرکت کردند.
   تصویب و پذیرش پوشش کشتی کلاسیک توسط اتحادیه جهانی و تصویب پوشش زنان بسکتبالیست توسط فینا رهاوردی مهم بود که توسط معاونت ورزش بانوان برای ورزش زنان کشورمان به دست آمد
   همچنین کسب مدال نقره توسط کیمیا علیزاده در مسابقات قهرمانی جهان 2017 برای نخستین بار و کسب مدال برنزکاتای تیمی و انفرادی در مسابقات جهانی کاراته اسپانیا در مهرماه از نتایجی است که باید ضمن حفظ ان تدابیری برای ارتقاء نتایج اندیشیده شود.
   در حوزه ورزش همگانی نیز که یکی شعارهای وزارت ورزش وجوانان با هدف ارتقاء سطح سلامتی است برنامه هایی را مدون کرده است .
   طرح ملی 30 دقیقه نشاط و تندرستی ، طرح ملی فراغت با ورزش ،جشنواره ملی ورزش خانواده ویژه مادران و دختران ، طرح ملی سنجش قامت و حرکت ویزه بانوان روستایی و عشایری تدوین و به اجرا در آمد .
   جشنواره فرهنگی ورزشی بانوان شاغل با ورزش ویژه بانوان شاغل در دستگاه های اجرایی نیز در شش ماهه نخست سال اجرایی شد.
   از مباحث مهمی که در حوزه معاونت ورزش بانوان در جلسات مختلف مورد بررسی قرار گرفت آیین نامه مناسب سازی ورزشگاه های کشور برای حضور خانواده ها به عنوان تماشاگر دررویدادهای ورزشی داخلی بود در این راستا چندین جلسه برگزار شد تا زیر ساختهای مناسب برای انجام این امر شناسایی در صورت لزوم مورد بهره برداری قرار یگیرد .

   نگاه ارزشی به ورزش زنان و بررسی شرایط داخلی و خارجی به منظور ترغیب این قشر از جامعه برای حضور در میادین ورزشی داخلی و خارجی ،الزام برگزاری نشستهای تخصصی در این خصوص را ایجاد کرد به این ترتیب نشست صیانت از حجاب و عفاف و مسوولیت های اجتماعی و شهروندی ورزش بانوان ذیل کمیسیون فرهنگی وزارت ورزش و جوانان برگزار شد.
   ورزش بانوان کشورمان در عرصه قهرمانی، افق های روشنی دارد و به نظر می رسد که بتواند درسال های آینده، در بسیاری از رشته های المپیکی و بازی های آسیایی، نشان های خوش رنگی را برای ورزش کشور به ارمغان آورد.
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.
مجموع بازدیدها : 16,587,903
تعداد بازدید امروز : 17,699
تعداد بازدید دیروز : 24,458
آخرین به روزرسانی : 1397/08/01