امروز : سه شنبه 01 آبان 1397
   
  • شعبانی بهار: تنها 21 درصد از مردم کشور ورزش می‌کنند/ پژوهش در ورزش والیبال جدی گرفته شود

   شعبانی بهار: تنها 21 درصد از مردم کشور ورزش می‌کنند/ پژوهش در ورزش والیبال جدی گرفته شود

   معاون توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان با بیان اینکه تنها 21 درصد از مردم کشور ورزش می‌کنند، گفت: باید پژوهش در ورزش والیبال جدی گرفته شود.

   به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان و به نقل از خبرگزاری فارس، غلامرضا شعبانی‌بهار ظهر امروز در اولین همایش ملی پژوهش‌های کاربردی در والیبال با همکاری فدراسیون والیبال جمهوری اسلامی ایران و دانشگاه پیام نور همدان با بیان اینکه یکی از رسالت‌های حکومت‌ها تأمین سلامتی و تندرستی مردم است، اظهار کرد: دانشگاه پیام نور یکی از معدود دانشگاه‌های کشور است که توانسته تاکنون حمایت‌های جدی از ورزش داشته است.
   وی افزود: الگوهای توسعه در دنیا در گام نخست توسعه رشته‌های ورزشی است؛ چراکه هدف کشورهای توسعه یافته این است که ورزش را به صورت عمومی و همگانی تبدیل کنند و تاکنون در این خصوص نیز موفق عمل کرده‌اند.
   معاون توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان با بیان اینکه لازمه توسعه ورزش در رشته‌های مختلف باید در راستای تامین سلامتی و تندستی مردم اتفاق بیفتد، گفت: ورزش همگانی مانند رشته والیبال زمانی می‌تواند توسعه عمومی در جامعه کنونی پیدا کند که ورزش در گام نخست ارتباط تنگاتنگی را با خانواده‌ها ایجاد کند تا رشته‌های ورزشی دارای پشتیبان قوی باشند.
   وی با اشاره به اینکه تنها راه توسعه ورزش در کشور همگانی کردن ورزش است، خاطرنشان کرد: امروز رشته فوتبال جزو اولویت‌های توسعه نیست و ما باید به سمت و سوی فدراسیون‌های هدف یعنی رشته والیبال برویم.
   شعبانی‌بهار اضافه کرد: توسعه، اصلی‌ترین رویکرد وزارت ورزش و جوانان است؛ چراکه یکی از آثار این توسعه ایجاد نشاط و شادابی در جامعه است و عمده برنامه وزارت ورزش و جوانان در برقراری محوریت سلامت بین مردم است.
   وی با اشاره به اینکه در کشور ما تنها 21 درصد از مردم ورزش می‌کنند، یادآور شد: در کشورهای پیشرفته دنیا نگاه حاکمیتی به ورزش برای تامین سلامتی مردم آن جامعه است؛ چراکه ورزش علاوه بر ایجاد نشاط، سلامتی و پویایی منجر به بالندگی جوامع می‌شود.
   معاون توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان با بیان اینکه امروز ورزش در عرصه‌های مختلف صنعتی، سیاسی، فرهنگی و اجتماعی می‌تواند تاثیرات مطلوبی داشته باشد، بیان کرد: المپیک لندن از نظر اقتصادی فقط 14 میلیارد دلار سود داشته و در جام جهانی 2014 برزیل علاوه بر 50 میلیارد سود اقتصادی زمینه 3 میلیون شغل مستقیم برای این کشور ایجاد شده است.
   وی با اشاره به اینکه امروزه باید پژوهش پژوهشگران در ورزش والیبال مد نظر باشد، افزود: وزارت ورزش و جوانان همه ظرفیت خود را به کار برده تا از ورزش به صورت عمومی حمایت کند که خوشبختانه این ظرفیت در فدراسیون والیبال کشور نیز به وجود آمده است.
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.
مجموع بازدیدها : 16,587,365
تعداد بازدید امروز : 17,161
تعداد بازدید دیروز : 24,458
آخرین به روزرسانی : 1397/08/01