امروز : چهارشنبه 25 مهر 1397
   
  • تندگویان در بازدید از رادیو جوان:

   به دنبال شبکه سازی تخصصی در بین تشکل ها هستیم / رادیو جوان، در ترویج کارآفرینی بسیار تاثیر گذار است

   به دنبال شبکه سازی تخصصی در بین تشکل ها هستیم / رادیو جوان، در ترویج کارآفرینی بسیار تاثیر گذار است

   معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان ضمن بازدید از رادیو جوان در جمع مسئولین و کارمندان این شبکه رادیویی گفت: رادیو جوان، در ترویج کارآفرینی و فرهنگ سازی برای جوانان و جامعه بسیار تاثیر گذار است.

   به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، محمد مهدی تندگویان در بازدید از رادیو جوان گفت: سخنانم را با بیان خاطره ای آغاز میکنم. سال ٧٠ بود که پیکر شهید تندگویان تحویل ما شد، در آن موقع بنده به رادیو سراسری در محل میدان ارگ دعوت شدم و گفتم اجازه بدهید من متنی آماده کردم که میخواهم به عنوان دکلمه بخوانم. من آن دکلمه را خواندم،بعد از آن با من تماس گرفتند و گفتند حاضرید به عنوان گوینده در رادیو کار کنید؟ این طور شد که وارد رادیو و سازمان صدا سیما شدم و کار را از ارگ و در رادیو شروع کردم.
   تندگویان در ادامه جلسه گفت: امیدوارم در این دوره بتوانیم سرفصل های خوبی در مشارکت بین معاونت جوانان و رادیو جوان تهیه کنیم.
   او ادامه داد: معتقدم با رسانه که رادیو جوان هم بخشی از آن است باید پیوند قوی ایجاد کنیم. یکی از مشکلات حوزه جوانان عدم پوشش مناسب فعالیت های سازمان های مردم نهاد جوانان جهت شناخت بهتر جامعه از این نهاد های غیر انتفاعی است.
   او با بیان اینکه من جوان را خیلی با ارزش تر از گرایشات سیاسی میدانم گفت: یکی از موضوع های مهمی که باید در رسانه هایی مثل رادیو بخش مشخصی برای آن داشته باشیم فعالیت های متعدد سازمان های مردم نهاد جوانان است.
   تندگویان ادامه داد: در ابتدای دولت یازدهم ٥٠ سمن داشتیم که این تعداد امروز به دو هزار رسید و تا پایان سال این تعداد به سه هزار خواهد رسید و تا پایان ٤سال دولت به 6 هزار سمن خواهد رسید.
   او در ادامه گفت: معرفی و اطلاعی رسانی سمن ها یکی از اهداف مهم ما است که باکمک رادیو باید این کار را انجام دهیم.
   معاون ساماندهی امور جوانان در ادامه گفت: تاکنون با سمن های حدود ١٥ استان به صورت مستقیم ارتباط گرفته ام. تا کنون یک مورد هم ندیدم که تشکلی به دنبال فعالیت سیاسی باشد و همه این سمن ها به دنبال کار آفرینی و کمک به حوزه جوانان هستند. به عنوان مثال تشکلی در سیستان و بلوچستان در حوزه تهیه جهیزیه و کمک به جوانانی که بدنبال تشکیل خانواده هستند فعالیت میکند.
   او با بیان اینکه ما تاکنون تقریبا هیچ کمکی به این تشکل ها نکردیم و آن ها سرپای خود ایستاده اند،گفت:هدف ما این است که مردم از طریق رسانه ها با این سمن ها و فعالیت هایشان آشنا شوند،ما به دنبال شبکه سازی های تخصصی در بین تشکل ها هستیم تا بتوانیم با استفاده از بحث برون سپاری جوانان را درگیر موضوعات حرفه ای و تخصصی و توانمندسازی کنیم.
   تندگویان ادامه داد: یکی از موضوعات دیگری که باید اطلاع رسانی شود بحث خیرین حوزه ازدواج است. خیرین سایر حوزه ها مانند خیرین مدرسه ساز شناخته شده اند اما خیرین حوزه ازدواج را کسی نمی شناسد. به دنبال آن هستیم تا بتوانیم با معرفی آن ها ارتباط بین مردم و آن ها را تقویت کنیم.
   او ادامه داد: موضوع دیگری که باید از طریق رسانه ها اطلاع رسانی شود خانه جوانان است. ما با اطلاع رسانی و معرفی خانه جوانان به خانواده ها و جوانان به دنبال آن هستیم تا بتوانیم بستر خوبی در خانه جوانان برای فعالیت جوانان و فعالیت ایمن و موثر ایجاد کنیم.
   معاون ساماندهی امور جوانان ادامه داد: یکی از مهم ترین مشکلات حوزه جوانان نبود سیاست گذاری و چشم انداز در این حوزه است. با تشکیل کمیته هایی بدنبال آن هستیم تا بتوانیم سیاست گذاری کلی را در حوزه جوانان تعریف کنیم. حضور و کمک رسانه در سیاست گذاری برای حوزه جوانان لازم و مفید است.
   تندگویان ادامه داد: در حوزه بازی های رایانه ای و استارتاپ ها که جوانان به آن میل دارند باید با تعاملی بین رادیو و معاونت جوانان بتوانیم با اطلاع رسانی درست در کنار جوانان باشیم.
   او در ادامه گفت: میتوانیم با اطلاع رسانی درست و انجام مصاحبه با کارآفرینان به دنبال ترویج فرهنگ کارآفرینی باشیم.
   تندگویان با اشاره به اینکه یکی از مهم ترین آسیب های حوزه جوانان مدرک گرایی است،گفت: ما باید با تغییر فرهنگ مدرک گرایی بدنبال تخصص گرایی و حرفه مندی باشیم که در این راستا رسانه خیلی میتواند کمک کند.
   او ادامه داد: ما در حوزه های مختلف مانند حوزه های اقتصادی، حقوقی و ... آموزش های لازم را باید به جوانان بدهیم و به سراغ توانمندسازی آنها برویم که رسانه خیلی میتواند در این راستا کمک کند.
   معاون ساماندهی امور جوانان در پایان گفت: جوانان باید یک متولی داشته باشند. یک معاونت در قالب یک وزارت خانه نمیتواند پاسخگوی مطالبات جوانان باشد.جوانان مثل سابق باید یک نماینده در هیات دولت داشته باشند. رسانه ها در راستای احیای سازمان ملی جوانان تاثیر گذارند و ما برای احقاق جایگاه واقعی جوانان به حضور و نقش آفرینی جوانان کمک کنیم.
   در این بازدید، آل اسحاق مدیر کل طرح های ملی جوانان و مازیار ناظمی رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی، محمد مهدی تندگویان را همراهی می کردند.
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.
مجموع بازدیدها : 16,445,342
تعداد بازدید امروز : 2,529
تعداد بازدید دیروز : 23,357
آخرین به روزرسانی : 1397/07/24