امروز : چهارشنبه 25 مهر 1397
   
  • اولین جشنواره دستاوردهای علمی در ورزشهای پارالمپیک

   اشرفی: دیدگاه کمیته ملی پارالمپیک ،دیدگاهی مبتنی بر علم و تجربه است

   اشرفی: دیدگاه کمیته ملی پارالمپیک ،دیدگاهی مبتنی بر علم و تجربه است

   اولین جشنواره دستاوردهای علمی در ورزشهای پارالمپیک صبح امروز در اکادمی ملی پارالمپیک با سخنرانی دبیر کل کمیته ملی پارالمپیک رسماً آغاز شد.

   به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان ،در ابتدای این مراسم مسعود اشرفی در سخنانی گفت : خدای بزرگ را شاکریم که فرصت برگزاری جشنواره تقدیر از آثار برتر در ورزش های پارالمپیک را به ماعطا کرد.
   او افزود: این جشنواره با حضور دانش پژوهان برگزار شد که همت علمی خود را به تألیف و پژوهش در بنیادهای گسترش ورزش های پارالمپیک اختصاص داده اند.
   این مسوول در آکادمی پارالمپیک توضیح داد که چگونه دانش آموختگان دانشگاه،ثمره ی تلاش اکادمیک خود را در قالب پایان نامه و رساله ،وقف پیشبرد ورزش های پارالمپیک کردند و با تالیف کتاب به تقویت بنیاد این ورزش ها پرداختند.
   اشرفی گفت: کمک به درک بنیادهای علمی توسعه ورزش های پارالمپیک ،کمک به جهت دهی شغلی جوانان تحصیلکرده علاقمند دراین حوزه،افزایش کمیت و کیفیت ادبیات موجود در این حیطه و نهایتا کمک به گسترش ورزش های پارالمپیک است.
   او گفت : دیدگاه کمیته ملی پارالمپیک ،دیدگاهی مبتنی بر علم و تجربه است و کمیته ملی پارالمپیک جمهوری اسلامی ایران،طی سالهای گذشته اقدامات بسیاری در جهت گسترش ورزش های پارالمپیک انجام داده و بازخوردهای مفیدی از داخل و خارج دریافت کرده است.
   دبیر کل کمیته ملی پارالمپیک و رییس جشنواره دستاوردهای علمی در ورزش های پارالمپیک در بخش دیگری از سخنانش به دیدگاه کمیته ملی پارالمپیک به راهکارها و برنامه های این حوزه به بالندگی و شایستگی جامعه معلولان پرداخت و توضیح داد چگونه این هدف از طریق ورزش میسر می شود .
   او‌گفت:بدیهی است که سطوح خدمت رسانی این کمیته هنگامی ارتقا خواهد یافت که تعداد ورزشکاران شایسته،فرهیخته،و شاداب افزایش یابد.از این دیدگاه ورزش های پارالمپیک باید ضمن افزودن قابلیت های بدنی جامعه هدف،سطح سلامتی انسان را بالا ببرد،خلق وخوی انها را بهتر کند ،احترام به قانون و رعایت حقوق دیگران را به انان بیاموزد ،روح همزیستی ارامش بخش را در استان ایجاد کند.
   وی اضافه کرد : همچنین این اقدامات امید به زندگی در معلولان را افزایش می دهد،چالش پذیری را در آنان بیشتر می کند و نهایتا نگرش مثبتی نسبت به قابلیت های بدنی وذهنی شأن ایجاد می کند.
   در ادامه این جشنواره دکتر سید کاظم واعظ موسوی سرپرست اکادمی ملی پارالمپیک و دبیر علمی جشنواره نیز گفت:کمیته ملی پارالمپیک جمهوری اسلامی ایران،همواره در جهت گسترش نهضت پارالمپیک و مشارکت گسترده ایران درباری های المپیک کوشیده و اکادمی ملی پارالمپیک وظیفه خود را در پشتیبانی علمی از این امر می داند.
   او افزود: در این راستا اکادمی ملی پارالمپیک بر آن شد تا به منظور ترغیب پژوهشگران برای فعالیت در حوزه ورزش های پارالمپیک جشنواره دستاوردهای علمی در ورزش های پارالمپیکیی را برگزار کند.
   دبیر علمی جشنواره دستاوردهای علمی در ورزشهای پارالمپیک اضافه کرد: به این ترتیب قصد بر آن شد تا از یک مقاله ،یک پایان نامه ،یک رساله،یک ایده،یک کتاب به عنوان اثار برگزیده قدردانی شود.
   او در ادامه افزود:برای انتخاب مقاله برتر،۷۸ عنوان مقاله ،۶۰ پایان نامه و رساله ،۵۳ کتاب،و ۱۴ ایده دریافت و مورد بررسی قرار گرفت که در پایان رساله «مطالعه مقایسه ای متغیرهای منتخب کینماتیکی والکترومایوگرافی عملکرد عضلانی پرتاب نیزه معلولین مرد نخبه» توسط دکتر مصطفی بهرامی دانش آموخته دانشگاه خوارزمی عنوان برتر را به خود اختصاص داد.
   در بخش پایان نامه «تاثیر اموزش راهبردهای برنامه ریزی عصبی کلامی بر خودکارآمدی عمومی،اعتماد به نفس ورزشی و عملکرد ورزشکاران یک تیم والیبال نشسته» توسط بهروز اکبرزاده دانش آموخته دانشگاه علامه طباطبایی برگزیده شد.
   همچنین در بخش مقاله برگزیده «رابطه عملکرد خانواده با استحکام ذهنی در ورزشکاران پارالمپیکی» توسط پژوهشگر، دکتر رخساره بادامی, عضو هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد خوراسگان به عنوان مقاله برگزیده انتخاب شد. در بخش ایده برتر نیز «اپلیکیشن ترویج ورزش های همگانی افراد دارای معلولیت» توسط محمدرضا دشتی و مینا آروانه و «طراحی، ساخت و تولید دیسک های ورزشی یک، یک کیلو و نیم و دو کیلوگرمی» توسط علیرضا مختاری همامی انتخاب شدند. در بخش کتاب برگزیده نیز «کتاب جامع ورزش معلولین» تالیف دکتر یحیی سخنگویی و همراهان انتخاب شد.
   همچنین در این جشنواره از فریبا محمدیان، معاون توسعه ورزش بانوان وزارت ورزش و جوانان به دلیل همکاری با دکتر یحیی سخنگویی برای تالیف کتاب جامع ورزش معلولین تقدیر شد.
   کتاب جامع ورزش معلولین در این جشنواره به عنوان کتاب برتر انتخاب شد.
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.
مجموع بازدیدها : 16,444,242
تعداد بازدید امروز : 1,429
تعداد بازدید دیروز : 23,357
آخرین به روزرسانی : 1397/07/24