امروز : چهارشنبه 25 مهر 1397
   
  • مراسم تجلیل از قهرمانان و مدال آوران نابینا و کم بینای کشور برگزار شد

   مراسم تجلیل از قهرمانان و مدال آوران نابینا و کم بینای کشور برگزار شد

   مراسم تجلیل از قهرمانان و مدال آوران نابینا و کم بینای کشور تحت عنوان چشمان قهرمان با حضور مسئولان در تالار پردیس تاتر تهران برگزار شد.

   به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، مراسم تجلیل از قهرمانان و مدال آوران نابینا و کم بینای کشور تحت عنوان چشمان قهرمان عصر امروز دوشنبه ۱۳ آذر در تالار پردیس تاتر تهران با سخنرانی مظلومی رییس فدراسیون نابینایان و‌کم بینایان کشور برگزار شد.

   در ابتدای این مراسم رییس فدراسیون نابینایان و کم بینایان کشور ضمن تبریک میلاد حضرت رسول (ص) و قدرشناسی از حاضران در سالن اظهار داشت: معلولان ۶ تا ۷ درصد جامعه کشور را تشکیل می دهند و نابینایان و ‌کم بینایان یک و نیم درصد از این تعداد به خود اختصاص داده اند.
   مظلومی ‌افزوذ : این عزیزان در این کشور به دنیا آمده اند،در این کشور رشد کرده تحصیل می کنند و به عبارتی آنها در ایران اسلامی زندگی می کنند و ما به عنوان مسئول وظیفه داریم شرایطی مهیا کنیم تا زندگی خوبی داشته باشند.
   او در بخشی از سخنانش تاریخچه ای از تشکیل فدراسیون نابینایان و ‌کم بینایان کشور ارائه کرد و از این فدراسیون به عنوان مولود جمهوری اسلامی ایران نام برد.
   رییس فدراسیون نابینایان و‌ کم بینایان گفت: فعالیت های ورزشی نابینایان و کم بینایان در گذشته توسط انجمن صورت می گرفت که با توجه به نگاه ویژه به این ورزش، در سال ۷۸ این انجمن به فدراسیون بدل شد و فعالیتها ی ورزشی به طور گسترده پیگیری شد.
   وی پتانسیل نابینایان و کم بینایان در بخش ورزش را مورد توجه قرارداد و اظهار داشت : بی تردید اگر پتانسیل این قشر از جامعه مورد توجه قرار بگیرد انها می توانند برای کشور افتخار آفرین باشند و باعث سربلندی ایران عزیز شوند.
   مظلومی در ادامه سخنانش به اقدامات صورت گرفته توسط وزارت ورزش و جوانان اشاره کرد و گفت : برای ایجاد شرایط بهتر برای این عزیزان باید تمامی ارگانها و سازمانها تعامل سازنده و لازم را داشته باشند.
   او در ادامه همچنین بهره گیری از امکانات ورزشی برای توسعه ورزش نابینایان و‌کم بینایان را بسیار مهم دانست و اظهار امیدواری کرد که شرایط بهره گیری از این امکانات برای این قشر مهیا شود.

   همایش تکریم از قهرمانان کم بینا و نابینای ورزشی در میادین بین المللی تحت عنوان چشمان قهرمان در تالار پردیس تهران برگزار شد که در این مراسم فریبا محمدیان، معاون توسعه ورزش بانوان و غلامرضا شعبانی بهار معاون توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان، محمود خسروی وفا رئیس فدراسیون جانبازان و معلولین و رئیس کمیته ملی پارالمپیک و جمعی از مسئولان و و ورزشکاران و پیشکسوتان ورزشی حضور داشتند.
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.
مجموع بازدیدها : 16,444,693
تعداد بازدید امروز : 1,880
تعداد بازدید دیروز : 23,357
آخرین به روزرسانی : 1397/07/24