امروز : پنجشنبه 30 فروردین 1397
   
  • همایش چشم های قهرمان

   عراقچی: نابینایی، ناتوانی نیست بلکه یک تفاوت است/ قهرمانان پارالمپیک پیام توانمندی را القا می کنند

   عراقچی: نابینایی، ناتوانی نیست بلکه یک تفاوت است/ قهرمانان پارالمپیک پیام توانمندی را القا می کنند

   عضو هیات رییسه فدراسیون نابینایان و‌کم بینایان کشور گفت : مردم قهرمانانشان را دوست دارند با پیروزی هایشان شاد و با شکست هایشان غمگین می‌شوند.

   به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، سید عباس عراقچی که در همایش چشمان قهرمان سخن می گفت هدف از برگزاری این همایش را تکریم ورزشکاران و قهرمانان مدال آور کم بینا و نابینای کشور در عرصه های بین المللی اعلام کرد و اظهار داشت : با این همایش به دنبال این هستیم که توجه جامعه و مسئولان را به ورزش نابینایان و کم بینایان جلب کنیم.
   او در ادامه با بیان این جمله که نابینایان کشور می خواهند به مسئولان بگویند که ما شما را نمی بینیم اما شما ما را ببینید افزود: ما هم در فدراسیون به دنبال این موضوع هستیم تا این عزیزان مورد توجه دست اندرکاران ورزشی و سایر نهادها قرار بگیرند.
   عراقچی گفت : مردم قهرمانان پارالمپیک را متفاوت تر دوست دارند چرا که معتقدند تلاش آنها از درجه بالاتری برخوردار است . آنها با وجود نقصانی که در بدن دارند افتخار آفرینی می کنند و این نکته را تاکید می کنند که ناتوانی در وجود آنها جایی ندارد.
   عضو هیات رییسه فدراسیون نابینایان و‌ کم بینایان از نیروی انسانی به عنوان سرمایه ملی نام برد و اظهار داشت: ما افتخار می کنیم نیروی انسانی و جوانان ما از برترین و قدرتمند ترین ها در عرصه های جهانی هستند که بخشی از این سرمایه های غنی، ورزشکاران و قهرمانان ما هستند که برای کشور افتخار کسب می کنند. همان هایی که باعث می شوند مردم کشورمان در هرجایی که هستند با افتخار سربلند کنند و این شرایط تنها باهمت ورزشکاران ایجاد می شود.
   عراقچی توضیح داد: مردم قهرمانانشان را دوست دارند و به آنها افتخار می کنند مردم ایران کسانی هستند که با پیروزی جوانانشان در میادین ورزشی شاد و با شکست هایشان غمگین می‌شوند.
   عضو هیات رییسه فدراسیون نابینایان و‌ کم بینایان افزود: این ورزشکاران در هر شرایطی به دنبال سربلندی و فتح قله های افتخار هستند به این لحاظ قهرمانان پارالمپیک پیام متفاوتی به جامعه می دهند آنها پیام توانمندی را القا می کنند و می گویند ما با تمام کمبودها کوتاه نمی آییم و از این جهت این عزیزان بیشتر باید مورد تکریم قرار بگیرند.
   عراقچی اظهار داشت: نابینایی ناتوانی نیست بلکه یک تفاوت است و جامعه باید به این باور برسد و نگاه خود را به معلولان تغییر دهد.

   همایش تکریم از قهرمانان کم بینا و نابینای ورزشی در میادین بین المللی تحت عنوان چشمان قهرمان در تالار پردیس تهران برگزار شد که در این مراسم فریبا محمدیان، معاون توسعه ورزش بانوان و غلامرضا شعبانی بهار معاون توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان، محمود خسروی وفا رئیس فدراسیون جانبازان و معلولین و رئیس کمیته ملی پارالمپیک و جمعی از مسئولان و و ورزشکاران و پیشکسوتان ورزشی حضور داشتند.
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.
مجموع بازدیدها : 11,995,661
تعداد بازدید امروز : 17,965
تعداد بازدید دیروز : 21,199
آخرین به روزرسانی : 1397/01/30