امروز : چهارشنبه 01 خرداد 1398
   
  • در حاشیه مجمع انتخاباتی فدراسیون نابینایان

   داورزنی: موضع وزارت ورزش در خصوص اسرائیل، تابعی از موضع نظام جمهوری اسلامی و کاملا روشن است

   داورزنی: موضع وزارت ورزش در خصوص اسرائیل، تابعی از موضع نظام جمهوری اسلامی و کاملا روشن است

   معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان در حاشیه مجمع انتخاباتی فدراسیون نابینایان و کم بینایان به سوالات خبرنگاران پاسخ گفت.

   به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان محمدرضا داورزنی با تاکید به اینکه برای این فدراسیون هرچقدر کار کنیم باز هم کم است گفت: با موافقت مقام عالی وزارت، زمینی داخل مجموعه آزادی در اختیار فدراسیون نابینایان و کم بینایان قرار می دهیم تا مکانی برای این فدراسیون فراهم گردد. از این مکان هم برای انجام امور فدراسیون و هم ایجا کمپ تیم‌های ملی استفاده خواهد شد. با مساعدت وزیر ورزش تلاش می‌کنیم در استان‌های مختلف نیز امکانات لازم برای این قشر از جامعه برای انجام امور ورزشی فراهم شود.
   وی در خصوص تهدیدات نخست ‌وزیر رژیم صهیونیستی به خاطر عدم مبارزه کریمی با نماینده این رژیم ‌گفت: موضع وزارت ورزش تابعی از موضع نظام جمهوری اسلامی مقابل این رژیم است و کاملا روشن است. در حقیقت ما اسرائیل را به رسمیت نمی‌شناسیم و این بحث جدیدی نیست. تعجب می‌کنم که چرا برخی از دوستان فکر می‌کنند اتفاق جدیدی در خصوص رژیم صهیونیستی رخ داده است.
   معاون ورزش حرفه‌‌ای و قهرمانی وزارت ورزش و جوانان در پاسخ به تهدید اتحادیه جهانی کشتی و احتمال محرومیت کشتی ایران از حضور در مسابقات بین‌المللی است،‌ گفت: این مطلب در گذشته هم بوده است. تلاش می‌کنیم از تمام ابزارهای قانونی که می‌تواند مانع از این موضوع شود، استفاده کنیم تا آنها نتوانند از این حربه استفاده کنند. وزارت ورزش و دستگاه دیپلماسی خارجی تمام قد در کنار فدراسیون کشتی خواهد بود تا اتفاق خاصی رخ ندهد. طبیعی است که در فدراسیون کشتی رسول خادم خود به عنوان رییس فدراسیون و عضو هیات رییسه اتحادیه جهانی کشتی پیگیر این مساله است تا آسیبی به کشتی وارد نشود.
   معاون ورزش حرفه‌‌ای و قهرمانی وزارت ورزش و جوانان درباره عدم بکارگیری دو شغله‌ها در مناصب دولتی گفت: وزارت ورزش خودش را ملزم به رعایت قانون می‌داند، نقطه‌نظرهایی درباره نحوه تفسیر قانون وجود داشت اما بعد از استفساریه‌ای که از مجلس انجام شد تکلیف مشخص شد، تمام باشگاه‌ها و فدراسیون‌هایی که از منابع دولتی استفاده می‌کنند حق استفاده از این مدیران را ندارند. البته این بدین معنی نیست که نمی‌توانند در هیچ پستی کار کنند. تنها به عنوان رئیس یا کارمندان حقوق‌بگیر نمی‌توانند فعالیت کنند اما به عنوان مشاور و یا اتاق فکر می‌توانند در بدنه این فدراسیون‌ها حضور داشته باشند. خیلی از روسای فدراسیون‌ها که صاحب کرسی‌های بین‌المللی هستند منعی برای ادامه این فعالیت ندارند. برادر عزیزم محمود مشحون و یا سایر افرادی که به دلیل منع قانونی نمی‌توانند رئیس فدراسیون باشند اما مسئولیت بین‌المللی دارند و مسئولیت آنها همچنان پابرجا است. اما مسئولیت داخلی خود را به نفرات دیگری بدهند. وزارت ورزش هم در همین راستا در تلاش برای برگزاری مجامع انتخاباتی فدراسیون‌ها است.
   داورزنی همچنین درباره برگزاری انتخابات سایر فدراسیون‌ها، افزود: امروز اولین مجمع فدراسیون نابینایان و کم بینایان برگزار شد و ما بنا داریم تا ظرف ۲۰ روز آینده، ۱۲ مجمع دیگر را برگزار کنیم تا هر چه سریعتر وضعیت فدراسیون‌هایی که دوره ریاست آنها به پایان رسیده است مشخص شود تا بتوانند برای بازی‌های آسیایی جاکارتا و المپیک ۲۰۲۰ برنامه‌های خود را بدون دغدغه پیش ببرند و آسیبی به برنامه‌های آنها وارد نشود.
   او همچنین در خصوص رای دیوان عدالت در خصوص فدراسیون تیراندازی، اظهار کرد: موضوع دیوان عدالت اداری در خصوص فدراسیون تیراندازی در دست بررسی است و وزارت ورزش و جوانان نیز از طریق معاونت حقوقی خود این مساله را پیگیری می‌کند تا زودتر وضعیت این فدراسیون نیز تعیین تکلیف شود. ما با توجه به بحث‌هایی که به دفعات متعدد در دیوان عدالت انجام داده‌ایم جلسات زیادی را با دوستان در این خصوص داشتیم اما هنوز تا زمانیکه نتیجه نهایی حاصل نشود نمی‌توانیم بگوییم که رای دیوان عدالت در خصوص تیراندازی به چه شکل خواهد بود.
   معاون ورزش حرفه‌‌ای و قهرمانی وزارت ورزش و جوانان درباره نامه دیوان عدالت اداری درخصوص فدراسیون تیراندازی گفت: بخش حقوقی وزارتخانه در حال بررسی این موضوع است تا مشکل حل شود. با توجه به مباحثی که به دفعات در دیوان انجام شده جلساتی داشته‌ایم که در حال پیگیری هستیم. به محض آنکه نتیجه نهایی حاصل شود آنچه قانون بگوید، انجام خواهیم داد.
   Mkh, [05.12.17 13:45]
   وی در خصوص اساسنامه فدراسیون های ورزشی نیز تصریح کرد: سازمان بازرسی کل کشور، دستگاه‌های نظارتی و همچنین وزارت ورزش و جوانان در تلاش هستند تا اساسنامه مصوبی که کلیه مقررات داخلی و بین‌المللی را رعایت کرده در اختیار فدراسیون‌های ورزشی قرار بدهد تا مشکلی برای برگزاری انتخابات نداشته باشیم. ما نیز سعی می‌کنیم اساسنامه فدراسیون‌ها را به جد دنبال کنیم تا پس از تصویب در فدراسیون‌های جهانی و همچنین هیات دولت بر اساس این اساسنامه مشکلی برای برگزاری انتخابات نداشته باشیم. بر اساس ایراداتی که مجامع بین‌المللی از اساسنامه فدراسیون‌ها گرفته بودند دخالت دولت در اساسنامه‌ها بود که امروز این ایرادات برطرف شده و ما اساسنامه جدید که در اختیار فدراسیون‌ها قرار داده‌ایم تلاش‌مان بر این است که دیگر مشکلی برای برپایی انتخابات هیچ کدام از فدراسیون‌ها نداشته باشیم. البته در اساسنامه قبلی ۷۰ درصد موضوع اساسنامه بین فدراسیونها مشترک بود و تنها ۲۵ درصد متفاوت که سعی کردیم این ۲۵ درصد را رفع کنیم و ساختار آن را مطابق با قوانین داخلی و بین‌المللی به تصویب برسانیم.
   معاونت ورزش قهرمانی و حرفه‌ای در رابطه با اختلاف کی‌روش با فدراسیون فوتبال در زمینه برپایی اردوهای تدارکاتی برای حضور در جام جهانی فوتبال، گفت: وزارت ورزش و جوانان در جهت حمایت از تیم ملی فوتبال، ‌کمیته‌ای را در وزارت تشکیل داده است و تمام قد از تیم ملی حمایت می‌کند تا بتواند حضور قدرتمندی در جام جهانی فوتبال داشته باشد. حتی سعی خواهیم کرد در کنار فدراسیون فوتبال باشیم تا از برنامه‌ای که تاج و همکاران و سرمربی این تیم تنظیم کرده است در جهت برپایی اردوهای تدارکاتی حمایت لازم را از تیم ملی داشته باشیم. همچنین نگاه دولت به تیم ملی کاملا حمایتی است و وزارت ورزش و جوانان نیز موظف است در کنار فدراسیون فوتبال باشد تا دغدغه‌ای برای آماده‌سازی تیم ملی برای حضور در جام جهانی نداشته باشد و بتواند در آرامش برنامه‌های خود را اجرا کند.
   داورزنی درباره استعفای رئیس فدراسیون کبدی گفت: زحمات مقصودلو و مسئولان این فدراسیون تشکر می‌‌کنیم از مردم گلستان نیز که کمک کردند میزبانی خوبی در مسابقات نیز داشته باشیم تشکر می‌کنیم متاسفانه حاشیه‌هایی وجود داشت که زیبنده ورزش کشور نبود باید تلاش کنیم شاهد تکرار چنین اتفاقاتی نباشیم. مجمع انتخاباتی این فدراسیون نیز 25 آذر ماه برگزار و رئیس آن مشخص خواهد شد تا این رشته برای بازی‌های آسیایی با قدرت آماده شود. مقصودلو از کاندیداتوری انتخابات انصراف داده اما تا مشخص شدن رئیس جدید اداره امور را به عهده خواهد داشت.
   او در پایان در خصوص جانشین طاهری پس از رفتن از هیات مدیره باشگاه پرسپولیس، افزود: این از اختیارات وزیر ورزش است که به عنوان رییس مجمع این دو باشگاه جانشین وی را تعیین کند. من دخالتی در این موضوع ندارم اما آرزوی موفقیت برای طاهری دارم زیرا معتقدم وی زحمات زیادی برای پرسپولیس کشیده و ما باید از توانمندی‌های وی در ورزش کشور استفاده کنیم.
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.
مجموع بازدیدها : 21,313,082
تعداد بازدید امروز : 5,183
تعداد بازدید دیروز : 21,887
آخرین به روزرسانی : 1398/03/01