امروز : دوشنبه 05 فروردین 1398
   
  • در حاشیه مجمع انتخاباتی فدراسیون کوهنوردی

   داورزنی: وزارت ورزش انتخابات را در نهایت عدالت و سلامت برگزار می‌کند/ نگاه دولت به ورزش همیشه حمایتی بوده است

   داورزنی: وزارت ورزش انتخابات را در نهایت عدالت و سلامت برگزار می‌کند/ نگاه دولت به ورزش همیشه حمایتی بوده است

   معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان گفت: انتظار ما از زارعی به عنوان رییس جدید این فدراسیون ارتقای دانش و توسعه آموزش عمومی کوهنوردی بین مردم برای کاهش تلفات در صعودهای علاقه مندان به قله ها است.

   به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان محمدرضا داورزنی در حاشیه مجمع انتخاباتی فدراسیون کوهنوردی و صعودهای ورزشی به سوالات خبرنگاران پاسخ داد.
   وی در این گفت و گو فلسفه کار کوهنوردی را هارمونی، همگرایی و همنوردی دانست و گفت: انتظار ما از زارعی به عنوان رییس جدید این فدراسیون ارتقای دانش و توسعه آموزش عمومی کوهنوردی بین مردم برای کاهش تلفات در صعودهای علاقه مندان به قله ها است.
   معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان افزود: از همین امروز همه باید کمک کنند تا رییس جدید با برنامه ریزی جدی بهترین نتیجه را در بازی های آسیایی جاکارتا بگیرد و کوهنوردی کشور در 4 سال آینده هم به لحاظ توسعه عمومی و هم در کسب نتایج قهرمانی به حداکثر موفقیت برسد.
   داورزنی در خصوص حادثه ناگوار و ضایعه از دست رفتن 9 کوهنورد کشورمان در اشترانکوه گفت: از مجموعه مدیریت بحران کشور و استاندار لرستان و مجموعه هلال احمر کمال تشکر را برای همکاری در حادثه اشترانکوه داریم. شخص دکتر سلطانی فر پیگیر لحظه به لحظه این حادثه بود. به خانواده از دست رفتگان تسلیت می گوییم.
   وی در پاسخ به این سوال که گفته می‌شود بودجه ورزش برای سال آینده کم خواهد شد، گفت: هنوز رسماً چیزی اعلام نشده است اما نگاه دولت به ورزش همیشه حمایتی بوده است. ما به دنبال این بوده‌ایم که ورزش از راه‌های مختلف درآمد پایدار داشته باشد اما در این حدود ۲۰ سال گذشته منابع ورزش از بی‌ثباتی برخوردار بوده است. البته طبیعی است که در رقابتهایی مانند المپیک و بازی‌های آسیایی دولت همیشه کمک کرده و به هر ترتیب ما هم پیگیر این موضوع هستیم و منابع پایدار را پیش‌بینی می‌کنیم.
   داورزنی در خصوص عوض شدن برخی هیات ها در آستانه انتخابات و حواشی رخ داده گفت: ما در این‌باره جلسه گذاشتیم و صحبت کردیم تا خیالشان راحت باشد که وزارت ورزش انتخابات را در نهایت عدالت و سلامت برگزار می‌کند. تلاش ما این است که همه هیأت‌ها بتوانند در مجمع رأی بدهند و حق هیچ استانی ضایع نشود. برای انتخابات هر استان ۱۹ نفر رأی می‌دهند و حقشان است که رئیس هیأت را مشخص کنند.
   وی در مورد اینکه گفته می‌شود ۶۱ میلیارد از حساب‌های باشگاه پرسپولیس گم شده است، گفت: روز گذشته در سفر استانی بودم و این خبر را در فضای مجازی دیدم، بهتر است از دوستان در خود باشگاه بپرسید، البته خیلی از این بحث‌ها شایعه است که مطرح می‌شود. دستگاه‌های نظارتی و بازرسی به خوبی پیگیر ماجرا هستند. قطعاً ما هم ورود می‌کنیم.
   داورزنی در مورد وضعیت شجاعی رئیس فدراسیون تیراندازی که سمت جدیدی را در یکی از استان‌ها دریافت کرده است، گفت: سال ۹۵ قرار بود انتخابات برگزار شود اما به دلیل تغییرات در اساسنامه صورت نگرفت، ما خواستیم که فدراسیون اصلاحات اساسنامه را انجام دهد و مصوب دولت باشد. شجاعی هم اساسنامه جدید را تنظیم و به فدراسیون جهانی ارسال کرد. او یکی دو روز است که معاون اقتصادی استانداری اصفهان شده و ما هم طبق قانون هرچه زودتر فرایند برگزاری انتخابات را فراهم می‌کنیم. تأکید ما این است که همه فدراسیون‌ها باید براساس اساسنامه مصوب دولت انتخابات برگزار کنند.
   معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان در مورد اینکه وضعیت انتخابات کمیته ملی المپیک چگونه است و آیا زمان کافی برای نام‌نویسی از نامزدها وجود دارد یا خیر، گفت: دوستان ما در کمیته و از شخص خود هاشمی اقدامات خود را دنبال می‌کند و طبق اساسنامه عمل می‌کنند اما این سوال را باید از آنها بپرسید.
   وی در مورد برگزاری مجامع فدراسیون‌ها گفت: برخی دوستان گفته‌اند وزارت ورزش مجامع را به سرعت برگزار می‌کند اما با توجه به اینکه اکثر فدراسیون‌ها پایان ریاستشان در مهر و آبان بوده ما هم بر همین اساس انتخابات را برگزار می‌کنیم، سعی می‌کنیم تا ۱۰ دی‌ماه انتخابات تمام فدراسیون‌ها را برگزار کنیم تا بی‌ثباتی اتفاق نیفتد.
   داورزنی در پایان درباره اینکه دیوان عدالت اداری نامه‌ای را به فدراسیون تیراندازی ارسال کرده است، گفت: معاونت حقوقی و مجلس ما پیگیر این موضوع است تا مشکلی به وجود نیاید.
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.
مجموع بازدیدها : 20,077,435
تعداد بازدید امروز : 13,979
تعداد بازدید دیروز : 18,934
آخرین به روزرسانی : 1398/01/05